Резултати от 1 до 7 от общо 7

Задача междинна, патриотична (решена) - повторение.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #1

    Задача междинна, патриотична (решена) - повторение.

    По време на прехвърлянето на форума тази задачка - закачка се загуби. Беше решена бързо,
    но сега за тези, които не са я прочели я възстановявам. За настроение

    Ето какво прочетох скоро в един руски сайт:
    Преди време по английската телевизия са показали съревнование по скок от височина 1 метър между типичен италианец и типичен българин. Италианецът, роднина и земляк на известен господин загива, а българинът си утвърждава славата на най-добрия в света. Кои са участниците в съревнованието? :coolsmiley:
    (Повтарям, че бе решена - сега повтарям условието за разтоварване)


    //Редакция:
    След критиките за тази задача (междинна, защото е лесна) ще напиша отговор:
    Става въпрос за състезание между домати.
    Нашенският е оцелял от 1 метър височина, а "Дон Домат" се е пръснал
    Руснаците обичаха български плодове и зеленчуци. За тези, които не са чували за "Дон Домат"..........

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Re: Задача междинна, патриотична (решена) - повторение.

    А аз си мисля, че дори Джани Родари по нищо, написано в условието, не би могъл да се досети, че става дума за домати...

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: Задача междинна, патриотична (решена) - повторение.

    Това, че @Bibi не се досети не значи , че и други не биха могли. Напротив - само за минути задачата бе решена и ще помоля, този който я реши да пише нещо, че вече съм забравил кой точно беше (за което искрено се извинявам). А може и просто да забравим за тази задачка - не е толкова важно.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #4

    Re: Задача междинна, патриотична (решена) - повторение.

    Всъщност "решена" е малко силно казано. Чувал съм вариант на задачката когато ходех в *****.
    @Wise, все още съм на мнение, че или трябва да си руснак или да си бил там, за да се сетиш за решението.
    BTW, руснаците наистина много уважаваха нашите зеленчуци. И консерви също. Сега не знам как е.
    А на руски Дон Домат е Синьор Помидор

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re: Задача междинна, патриотична (решена) - повторение.

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Всъщност "решена" е малко силно казано. Чувал съм вариант на задачката когато ходех в *****.
    @Wise, все още съм на мнение, че или трябва да си руснак или да си бил там, за да се сетиш за решението.
    BTW, руснаците наистина много уважаваха нашите зеленчуци. И консерви също. Сега не знам как е.
    А на руски Дон Домат е Синьор Помидор
    @pimpirlit,
    Благодаря ти за вниманието. Бях сигурен, че беше ти, но не исках да засегна неволно някого. Нямаше да се връщам към темата, но когато на въпроса "чувал/а ли си за Дон Домат" получих отговор "Да - това е пицария.....еди къде си" ме заболя. Това е същото ако на въпроса "чувал ли си за Пинокио" ми се отговори - "ами да - дърводелска работилница в кв. Младост.

    Този въпрос бе зададен на отбор от състезанието "Кога-Къде-Какво" ("знатоките"). Трябваше за 1 минута да отговорят - не помня дали успяха.............

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #6

    Re: Задача междинна, патриотична (решена) - повторение.

    @Wise, не се засягай. Впросът е хубав и аз адмирирам подбудите ти. И мен ме дразни подобно незнание, но какво да правиш като няма компютърна игра за Дон Домат? Тогава щяха всички да знаят... каква му е графиката и с какви оръжия можеш да го победиш ...всъщност*

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #7

    Re: Задача междинна, патриотична (решена) - повторение.

    В тоя ред на мисли - един абсолютен

    Имаше една поредица предавания "Стани богат" с млади семейства. Винаги имаше въпрос свързан с приказките. Няколко млади двойки обсъждаха приказките така: "Пепеляшка май съм я гледал/а, ама за Мъхеста брада не се сещам да съм гледал/а нещо - сигурно не е герой от приказка...".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. задача за ексел - решена
    От kasovnik във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 16-03-11, 19:46
  2. Задача междинна (без име)
    От kamenf във форум Логически задачи
    Отговори: 34
    Последно: 11-12-06, 20:00
  3. Задача междинна (5х5)
    От kamenf във форум Логически задачи
    Отговори: 21
    Последно: 30-04-06, 19:26
  4. Междинна задача (код)
    От dmanov във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 10-04-06, 18:45
  5. Задача междинна (2 в 1)
    От MorGod във форум Логически задачи
    Отговори: 7
    Последно: 03-04-05, 00:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе