Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21
Like Tree2Одобрявам

Стратегия за 100 карти.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #16

    Отговор: Стратегия за 100 карти.

    числото е в същия цикъл, в който е кутията с неговия номер. Винаги отваряме само един цикъл - този, който започва от чекмеджето с търсения номер. И в самия край на този цикъл се намира нашето число.
    Помисли за следващия цикъл от примера. Търся числото 66. Затова отварям кутия номер 66. В нея пише 2. Затова отварям кутия с номер 2. И магия! - там е 66

    Ще опитам да изкажа стратегията по нов начин.
    Аз съм Умник1. Отварям чекмедже номер 1. Ако вътре НЕ седи същото число 1, значи съм попаднала на цикъл.
    Започвам да го следвам - отварям чекмедже с номер, равен на току-що намереното число. Докато намеря първото число от цикъла. Когато това се случи, ако този цикъл е бил с дължина под 50, той не ми вреди. Затова търся някой друг цикъл, отваряйки първото все още неотворено чекмедже.
    Ако всички цикли са били къси, си тръгвам без да разменям нищо.
    Ако намеря един по-дълъг от 50, правя следното: вземам листчето с първото число от настоящия цикъл (т.е. листче, на което пише число, равно на номера на чекмеджето, от което тоя цикъл започва) и го местя в онова чекмедже, което се отваря на 50-тия ми ход (то оригинално е седяло на някой по-следващ ход). С тази маневра на практика скъсявам настоящия цикъл и той става с дължина 50. Спокойно си тръгвам.
    Идва Умник2. Той знае, че числото, което търси, е на най-много 50 хода от собственото си чекмедже. Затова започва от него и отваря по същия начин каквото му подскаже съдържанието.
    Този пост е редактиран от Bibi; 11-09-19 в 00:27.
    ql^2/8 и zxc0 харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #17

    Отговор: Стратегия за 100 карти.

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi Виж публикацията
    Аз съм Умник2. Отварям чекмедже номер 1. Ако вътре НЕ седи същото число 1, значи съм попаднала на цикъл.
    Така не е ли по-добре като текст ?
    Аз съм Умник2. Отварям чекмедже номер 1. Ако вътре НЕ седи същото число 1, значи съм попаднала на цикъл. В който цикъл препоследното чекмедже задължително съдържа картата 1 (защото е цикъл!)
    А пък най-дългия цикъл е с дължина 50 - Умник 1 го е осигурил

    Некво дежа вю имам сега от последния мой пост - че тази задача сме я решавали, че ти си посочила същото решение, че аз дълго съм упорствал с въпроси ... и накрая съм се съгласил (съм разбрал решението).

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #18

    Отговор: Стратегия за 100 карти.

    Аз нямам спомен за подобна задача, коетоо нищо не означава, понеже по принцип никога нищо не помня
    А на въпроса ти - не, Умник2 не започва с кутия 1, а с тази, с номер търсеното число.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #19

    Отговор: Стратегия за 100 карти.

    Даже и аз го разбрах.
    Браво Bibi.
    Прекъсването на цикъла точно на 50 е хитър ход, гарантиращ че няма още един цикъл над 50.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    831

  7. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #21

    Отговор: Стратегия за 100 карти.

    Леле! Наистина нямам дори блед спомен за задачата с влюбените. Даже не мога да повярвам, че онези неща съм ги писала аз А изглеждат почти същите, дори термините.
    Може би фактът, че решенията ми идват докато спя, води и до проблема със изтритите спомени. Но пък щом ми върши работа, не простестирам

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. карти за I go 8
    От tannoy във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 1
    Последно: 10-10-10, 02:09
  2. SD карти 4г
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 26-01-08, 13:35
  3. Отговори: 5
    Последно: 03-03-06, 08:25
  4. дайте линк за някоя стратегия
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 9
    Последно: 16-07-04, 22:10
  5. Стратегия
    От pote във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 25-01-04, 17:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе