Резултати от 1 до 12 от общо 12

избор на микровълнова с грил

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #1

    избор на микровълнова с грил

    Туй като снощи успяхме да видим сметката на старата микровълнова (не слагайте метал в микровълнова ако нямате под ръка пожарогасител), имам следния проблем.
    Каква марка/модел микровълнова да си взема.

    Изискванията са: да има грил, да е с механични копчета и да е до 180лв макс.

    Предната беше делонги и вършеше добра работа преди да и видим сметката. По принцип пак съм навит да си взема такава като видях как издържа на напрежението снощи. Познати ми хвалят LG, samsung a от разни Neo и други евтинии нямам впечатления.

    Вие какво ще ми препоръчате?

    За по-любопитните довечера ще закача няколко весели снимки за съдбата на старата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2

    Re: избор на микровълнова с грил

    @XaMaB

    Ами това с метала си е стара истина, пък и го пише в упътването Апропо - преди да гръмне, почва да искри по повърхността - ни тъ знам, к`де си съ бил скрил докато е пукало...

    Аз от 4 години съм с Whirlpool! Майка ми смени 3 китайски, а на едно приятелче DeLonghi-то издържа малко над година - вероятно лош късмет...
    При всички положения, най-фината част там е магнетора, така че аз бих търсил някоя по-реномирана марка!
    М-да - гледах преди месец в Технополис, че почнали да продават комби с тостер или с кафеварка

    //edit
    Ето и едни пример:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09002889
    но пример, а не препоръка за конкретния модел!

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Re: избор на микровълнова с грил

    По-точно е да се каже.От всички части на микровълновата магнитрона е най-здравата част
    При попадане на метал изгаря диода даден на маса.

    Хамав най-вероятно е избил предпазителя(общия във веригата на магнитрона също има предпазител) и диода.
    Бе с две думи една работа за 10лв.Диода струва към 7-8лв

    Досега съм сменил 10-тина(повечето на самсунг) магнетрона и поправил над стотина с набеден магнетрон.Трафовете също рядко дефектират.


  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #4

    Re: избор на микровълнова с грил

    badr,
    Не смея да споря с теб за здравината, но съм виждал почти нови печки, дето се твърдеше, че точно магнетрона се е скапал и не искаха или не можеха да ги оправят!
    Отделно, със собствените си очи съм виждал горяла MWO, като пожар имаше поради метален капак май, а се беше запалила някаква пластмаса, та може и да не е само реле...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    50
    #5

    Re: избор на микровълнова с грил

    Вземи си испанска и няма да сажаляваш,стабилни са и с ясен произход става дума за PROLUX има 28л. с електронен таймер ,грил и много функции и са на цена 149 лева.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #6

    Re: избор на микровълнова с грил

    Цитат Първоначално публикувано от naskonr
    Вземи си испанска и няма да сажаляваш,стабилни са и с ясен произход става дума за PROLUX има 28л. с електронен таймер ,грил и много функции и са на цена 149 лева.
    абе откога P.R.C. е Испания някой жестоко те е излъгал

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Re: избор на микровълнова с грил

    Ако си решил да купуваш нова избягвай следните марки
    Самсунг,Беко,Делонги

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #8

    Re: избор на микровълнова с грил

    Аз ти препоръчвам SHARP.Това е класика в жанра.Познавам ги от 14 години и не знам по-корава марка.Може би е 20лв. по-скъпа от тавана който си сложил(не знам актуална цена),но е най доброто! :coolsmiley:

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #9

    Re: избор на микровълнова с грил

    А моето мнение е - избягвай и "култовата марка" НЕО....
    Имах такава подарък за сватбата...Струваше както видях после около 250 лв ( това е преди около 2 години ) със всички функции които може да има микровълнова... И познаите колко време работи?
    ожених се на 21.09 , а НЕО-то спря работа на 22.09 другата година, или иначе казано точно 1 ден след гаранцията...
    Даже не отидох да я ремонтира , а си купих Панасоник за 106 лв...която имаше само стопляне и размразяване ( това са функциите които ползвам )
    А НЕО-то си стои като паметник..И мисля че сега е момента да попитам спецовете тука - Какво и има ако върти а не топли.. Просто ми е любопитно...

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re: избор на микровълнова с грил

    Отваряш печката.Проверяваш предпазителя който се намира близо до трафа.Предпазителя обикновено е в гнездо,което се отваря.
    Ако предпазителя е здрав откачаш двата тънки кабела от трафа(от страната към платката) и ги свързваш към крушка 220в.Пускаш микровълновата и ако лампата светне значи проблема е във
    високоволтовата част(трафа,кондензатора,2 диода,магнитрона) и там най-вероятния виновник е диода на който единия край е хванат с видия към корпуса.
    Повечето микровълнови имат и втори диод монтиран на изводите на кондензатора,който пък е захванат към корпуса със скоба.Та този диод понякога също е причина.
    Ето тук http://eshop.bg/eshop3/images_produc...ge/mw-d003.jpg вида на диода
    Ето тук http://eshop.bg/eshop3/images_produc.../mw-c21085.jpg вида на кондезатора
    Не знам колко е стойноста на твоя кондензатор.Линка който съм дал за него е за да се орентираш за външния му вид.
    Диода можеш да сложиш и вида който е на линка

    Внимание микровълновата печка работи с напрежения над 1000в.
    Абсолютно задължително е спазването на техниката на безопасност за работа с високо напрежение.
    И докато при високото напрежение на телевизор токът е нищожен,а вероятността за смъртоносно поажение малка то ПРИ МИКРОВЪЛНОВАТА ПЕЧКА ПРИ ПОРАЖЕНИЕ ОТ ВИСОКОВОЛТОВАТА И ЧАСТ ИЗХОДА ПОЧТИ ВИНАГИ Е ЛЕТАЛЕН.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #11

    Re: избор на микровълнова с грил

    Днес я носих до "сервиза" на делонги (сервиз е доста силно казано според мен).
    Погледнаха я за 5 мин и казаха че всичко си и работи и само е поопушена.
    Довечера ще я почиствам и ще видя дали ще тръгне.

    Притеснява ме само това че според мен боята по тавана на печката най-вероятно е изгорял. това може ли да ми създаде* проблем?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #12

    Re: избор на микровълнова с грил

    Явно badr пак беше полезен - щом ще работи...
    Ако обаче боята е олющена мога да предполагам, че ще имаш проблеми - при мен имаше подобно нещо с едно българокитайско изпълнение и на местата с корозия се появяваха искри - не съм спец и не знам защо, но това са фактите!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 100
    Последно: 28-11-21, 14:32
  2. Избор на микровълнова фурна
    От daley във форум Друга битова техника
    Отговори: 37
    Последно: 21-12-17, 12:00
  3. Taurus ENYA грил-скара
    От lubopiten във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 27-01-11, 13:46
  4. Микровълнова печка
    От mooncow във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 03-09-10, 09:02
  5. Грил/Скара Електролукс
    От drecolli във форум Друга битова техника
    Отговори: 6
    Последно: 27-07-10, 08:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе