Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 50

Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #16

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Инвертор в превод значи преубразовател.При МВ фурни имаме трансформатор ,кондензатори и магнетрон, именно на мястото на трансформатора се поставя инвертора.Това е най просто казано.
    Ето един сайт в които е обяснено за и против МВ фурни.
    http://www.byttehnika.ru/?action=pri...d_articles=101
    А като за по-прости, като мен - ще обясниш ли малко по-точно?
    Прочетох го, но не схванах как решава да го инвертира...

    иначе
    Использование инверторной технологии в печах дает возможность экономить и время на приготовление (до 10%), и электроэнергию (до 15%).
    е прекрасно

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #17

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    ехо,
    Отново не четеш достатъчно ,дадох ти сайт ,всичко подробно е обяснено.
    С недавнего времени в печах Panasonic, Siemens и Bosch применяется относительно новая технология — инвертор. Магнетрон привычных печей работает на определенном уровне мощности в импульсном режиме, мощность не регулируется, а интенсивность всегда максимальная. Для работы в заданном режиме приходится подбирать оптимальное время готовки. Но это все равно может приводить к пересушиванию и подсыханию продуктов снаружи при неготовности внутри. Инверторная технология управляет выходной мощностью печи, интенсивность импульсов микроволн может регулироваться. Это позволяет готовить в более естественных условиях и, что самое важное, сохранять вкус продуктов, не пересушивать их.

    Въпреки че за мен това е недостатъчно като обяснение,явно има патент в случая.
    Икам да те помоля ако знаеш нещо по подробно да го споделиш. Аз също имам нещо в предвид но искам да видя нивото на което ще водим диалог.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #18

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от g_velev
    Да това за бактерии, вируси и микроби с патогенно деистие е напълно вярно и във тази връзка се замислете, щом микровълните имат такова действие върху тези устойчиви микроорганизми, какво ще е въздействието на микровълновата фурна при повреда* и голяма утечка на електромагнитни вълни навън върху човешкото тяло при експлоатация на развалена фурна!
    ...
    Без да навлизам в подробности (има си гугъл за целта) ще спомена само, че абсолютно подобна идея се използва в медицината за нагревки (т.нар. "радар"). Апаратурата работи на същия принцип и на същите честоти. Но не за изтребване на микроби. В микровълновата те си умират от нагряването. И не само патогенните - ако загрееш кисело мляко в микровълновата ще измрат и лактобацилусите и др. полезни гадинки.
    Самото лъчение не е йонизиращо и единственият ефект е загряване на поляризирани молекули. В тази смисъл е опасно дългото излагане и при висок интензитет за чувствителни на топлина човешки органи - очите, мозъка и тестисите (умират сперматозоидите и се получава "временен стерилитет"). А това не е много лесно - по-горе FearMe, мисля беше споменал, че интензитета намалява експоненциално с разстоянието. Та ако се съмняваш в нещо, стой на половин метър докато работи и си свиркай.
    Другото са градски легенди...

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #19

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    ехо,
    Отново не четеш достатъчно ...
    Май чета, но съм подчертал - как решават колко...
    Ти ме заби на неизвестен за мен патент

    P.S.
    Инверторните клими имат сензор за температурата на входящия въздух...
    Какво имат MW-тата?

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #20

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Май чета, но съм подчертал - как решават колко...
    Ти ме заби на неизвестен за мен патент

    P.S.
    Инверторните клими имат сензор за температурата на входящия въздух...
    Какво имат MW-тата?
    В МВ фурна с инвертор има датчик за парата и в зависимост от времето което е зададено процесора подава чрез инвертора мощност на (магнетрона), който забележи работи в непрекъваем режим.Не зная дали Магнетрон е правилния израз
    По интересното е друго, как е направен самия облъчвател, патента е цяла технология тъй като икономисва енергия . Технологията е направена въз основа на така наречената* от учените ( ТЕОРИЯ НА ХАОСА)
    Точно това ме интересува.
    Ако някой знае подробности по въроса ,моля да сподели.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #21

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Леле @toto1, такава манджа с грозде забърка!

    Т.нар. инверторна микровълнова е търговска марка на Panasonic (друга поне не знам) и няма нищо общо с датчици за пара и т.н. Регулира се мощността на магнетрона на десет стъпки. Това е цялата "философия".

    Пак на Panasonic е и понятието Turbo Defrost - начин за по-бързо размразяване (според тях). Той бил базиран на "теорията за хаоса".

    Маркетинг...*

    Един съвсем приятелски съвет - като четеш нещо в нета поне го прави както трябва. Ако имаш проблеми с езика - помоли някой да ти го преведе правилно. И чети повече от един сайт по темата - в нета има в пъти повече откровени глупости отколкото полезна информация.*

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #22

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Мдааа....я преди да спорим за глупости да си изясним "що е то магнтрон и има ли почва у нас"
    1. Устройсто и принцип на действие.
    2. Методи и способи на управление и захранване.
    3. Приложение.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #23

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Регулира се мощността на магнетрона на десет стъпки. Това е цялата "философия".
    И то се регулира чрез първичната на трафа

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #24

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!



    от тук може да си купите защитни гащи срещу микровълни и други:
    http://www.blockemf.com/catalog/prod...oducts_id=5058

    стават и за хора, който седят дълго време пред компютъра...


  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #25

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Шегата беше добра наистина
    Но редица изследвания показват, че при въздействие от микровълниов лъчение дори със малък интензитет се увеличва риска от ракови заболявания, катаракти на очите(очите са много чувствитени на микровълново лъчение), опасност от малформации на зародиша при бременни жени и т.н.. Едва ли това са празни приказки!
    Аз не отхвърлям микровълновите фурни, а акцентирам върху мерките за безопасност при експлоатация и периодичния контрол на тези съоръжения, който в момента липсва изобщо, а опасността не е малка при експлоатация на повередена фурна и т.н. В момента, този който ползва фурната си носи отговорността за собственото здраве, но много малко хора са технически грамотни за да преценят колко годна ибезопасна е тяхната микровълнова!

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #26

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor


    от тук може да си купите защитни гащи срещу микровълни и други:
    http://www.blockemf.com/catalog/prod...oducts_id=5058

    стават и за хора, който седят дълго време пред компютъра...

    вече започнах сериозно да се притеснявам - нима има хора, които стоят с изложени.... така де, мъжки достойства, на по-малко от 5см от печката?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #27

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    pimpirlit, нима не си разбрал че аз все каши забърквам,нали съм черната овца на форума.
    Това с Turbo Defrost e ясно само че торията за хаоса не можа да ми я изясниш
    Датчик за парата има , при инверторните МВ фурни няма трансформатор
    Обясни ми как работи (магнетрона )в инверторните МФ фурни ,това и въпроса?
    Прав си че Turbo Defrost e патент на Панасоник но инверторни МВ фурни произвеждат
    много фирми.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #28

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    pimpirlit, нима не си разбрал че аз все каши забърквам,нали съм черната овца на форума.
    toto1, хубаво е човек да има високо мнение за себе си, но ми се струва, че се самопровъзгласяваш
    по-скоро си нещо като лакмус на търпението на хората да обясняват нещата на други, които не могат да разберат, или не искат да разберат.
    но през всичките тези години, през които го е имал форума, нещата са идвали по местата си, по един или друг начин...

    peace, man

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #29

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от g_velev
    Шегата беше добра наистина
    Но редица изследвания показват, че при въздействие от микровълниов лъчение дори със малък интензитет се увеличва риска от ракови заболявания, катаракти на очите(очите са много чувствитени на микровълново лъчение), опасност от малформации на зародиша при бременни жени и т.н.. Едва ли това са празни приказки!
    Велев, замислял ли си се за това колко са точни въобще медицинските статистически изследвания?? Особено когато касаят вредността на нещо, което не е лекарствен продукт!!

    Потърси изследвания за кафето например ... ще прочетеш едновременно медицински изследвания че то е тотално вредно и че е абсолютно полезно ...

    От тук нататъка всеки решава за себе си дали да пие кафе ... Същото важи и за микровълновите печки - ако решиш да се застраховаш може да я сложиш в екраниран шкаф и всеки ден да проверяваш за утечки на микровълни, можеш и спокойно да си я използваш и освен ако не решиш да я модифицираш, така че да работи при отворена врата, за да можеш да си пъхнеш главата вътре ... тя ще е еднакво опасна и в двата случая ...

    С други думи това което искам да ти кажа е, че човек трудно може да се опази от всичко което го застрашава ... както много добре знаем, Майкъл Джексън може и да спи в херметична камера, но това не попречи на носа му да се отлепи и да падне *:knuppel2:

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #30

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    toto1, хубаво е човек да има високо мнение за себе си, но ми се струва, че се самопровъзгласяваш
    по-скоро си нещо като лакмус на търпението на хората да обясняват нещата на други, които не могат да разберат, или не искат да разберат.
    но през всичките тези години, през които го е имал форума, нещата са идвали по местата си, по един или друг начин...


    peace, man
    Искам да ти кажа че когато задам въпрос или открия тема страстите се разпалват и форума живва ,погледни какво стана с темата климатици от 20 никой откакто спрях да участам там.
    Нещата се преместиха в по незначтелните теми , дори участници като теб и от др рубрики участвуват сега в битова техника .
    Аз нямам нищо против да ме отстраниш но добре си задай въпроса това добре ли е за форума или не ,защото форуми колкото си щеш.
    Сега да те попитам след като ти отговорих на въпроса в темата за Отопление с микровълни защо я заключи ?Не разбра ли че форума така загуби една интересна дискусия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вградени фурни на Whirlpool
    От BIZZART във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-13, 18:25
  2. Фурни и плотове за вграждане на Панасоник
    От choko66 във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 21-11-13, 12:27
  3. Срок на експлоатация?
    От dgenov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 27-09-08, 03:38
  4. Сервиз за микровълнови печки
    От kris11 във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 13-06-07, 18:12
  5. Microwave (Микровълнови фурни)
    От ivo80 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 13-04-04, 23:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе