Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 50

Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #31

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Леле @toto1, такава манджа с грозде забърка!

    Т.нар. инверторна микровълнова е търговска марка на Panasonic (друга поне не знам) и няма нищо общо с датчици за пара и т.н. Регулира се мощността на магнетрона на десет стъпки. Това е цялата "философия".

    Пак на Panasonic е и понятието Turbo Defrost - начин за по-бързо размразяване (според тях). Той бил базиран на "теорията за хаоса".

    Маркетинг...

    Един съвсем приятелски съвет - като четеш нещо в нета поне го прави както трябва. Ако имаш проблеми с езика - помоли някой да ти го преведе правилно. И чети повече от един сайт по темата - в нета има в пъти повече откровени глупости отколкото полезна информация.
    Хе хе, аз има една микровълнова фурна от преди 15 години и си регулира мощността но само в 5 степени. А сегашните включват и изключват. Панасоник не са открили топлата вода. Фурната е германска TEC. Сега си взех нова, но тя регулира мощността с вклюване и изключване.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #32

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Хе хе, аз има една микровълнова фурна от преди 15 години и си регулира мощността но само в 5 степени. А сегашните включват и изключват. Панасоник не са открили топлата вода. Фурната е германска TEC. Сега си взех нова, но тя регулира мощността с вклюване и изключване.
    Ха ХА* инверторните МВ фурни нямат нищо общо с онези от преди 15 год.
    * * * * * * И внимавай с нея защото можеш да придобиеш стерилитет (импотентност)

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #33

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    pimpirlit, нима не си разбрал че аз все каши забърквам,нали съм черната овца на форума.
    * * * * * * * *Това с Turbo Defrost e ясно само че торията за хаоса не можа да ми я изясниш
    * * * * * * * *Датчик за парата има , при* инверторните МВ фурни няма трансформатор
    * * * * * * * *Обясни ми как работи (магнетрона )в инверторните МФ фурни ,това и въпроса?
    * * * * * * * *Прав си че Turbo Defrost e патент на Панасоник но инверторни МВ фурни произвеждат
    * * * * * * * *много фирми.
    @toto1, за теорията на хаоса, фракталната геометрия, инветор, магнетрон и принципът му на действие и т.н. има мноооого инфо в нетa, вкл. на български. Няма проблем и да обяснявам, но едва ли ще можеш да си позволиш да ми платиш хонорара.

    Колкото до магнетрони с регулируема изходна мощност (толкова впечатлили те "инверторни") - има ги много отдавна и се ползват в медицината и промишлеността. И за тях има инфо.

    Защо чак сега Panasonic откриха топлата вода? Ами неефективно е (освен с маркетингови цели). Фурните са доста по-скъпи, а ефекта е символичен. Аз например сметнах, че ползвайки моята микровълнова по около 20 мин. средно дневно за претопляне, размразяване, пуканки и топлене на вода (мляко и т.н.) и ако икономисвам 15% енергия ще спестя... около 25 ст. месечно. :coolsmiley:

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #34

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Ха ХА* инверторните МВ фурни нямат нищо общо с онези от преди 15 год.
    * * * * * * И внимавай с нея защото можеш да придобиеш стерилитет (инпотентност)
    1. иМпотентност

    2. тия двете неща са ама много различни!!! "стерилитет" е жена да не може да зачене от теб, защото сперматозоитите ти са слабоподвижни, дефектни или напълно негодни. "иМпотентност" е да не си в състояние да получиш ерекция. правиш ли разликата?

    p.s. toto1, целта на този форум не е да е "раздвижен" и пълен с обяснения към хора, които не искат или не могат да ги чуят и/или разберат. за тази цел ходи в дир-а, там форумите са МНООООГО раздвижени. тук целта е някой да помогне на друг, или на него да му бъде помогнато, или да сподели интересна информация. не знам, бидейки от има-няма 5 месеца тук, как разбра за мен и "такива като мен" (?) къде ходим, какво четем, какво правим и аджеба с колко захар си пием кафето? ентусиазмът ти е похвален, но отвореният за ставащото около теб ум, и гъвкавостта в разбиранията са далеч по-полезни качества.

    не за първи, и не за последен път ще дам ( в случая на теб ) един приятелски съвет - почети повечко, пообразовай се, виж какъв е тонът тук във форума, и чак после се мятай като бик на червено.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #35

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Ха ХА инверторните МВ фурни нямат нищо общо с онези от преди 15 год.
    И внимавай с нея защото можеш да придобиеш стерилитет (инпотентност)
    Стерилитет и импотентност са различни неща и няма такава опасност.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #36

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Стерилитет и импотентност са различни неща и няма такава опасност.
    * Да де аз говорех за теб и евентуално жена ти .
    FearMe,
    Много хора се оплакват е при транслацията се сменят букви ,даже има дискусия в форума по тази тема.Както видя и при тебе се получи такова нещо. Клавиатурата при мен и мултимедийна дистанционна (безжична) може от това да е . Но щом претендираш за точност ,кажи ми как правилно се пише думата ,ПОМЕН ими ПОМИН, още отсега ще ти кажа че това няма къде да го прочетеш .Так аче давай на червено.
    Тъй като темата е за безопасност на МВ фурни струва ми се излишно да спорим прати ми отговора на пощата.
    Твърдя отново че ако се намирате около 50 см при неизправни* МВ фурни ,при продължителна работа може да придобиете импотентност и стерилитет.

  8.  
     
  9. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #37

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    съгласен съм за това, но нека да напомня че може да си вземете гащи от горния линк
    Сега за фурните ... всичко което обичам е вредно - вероятно и жената... Аз имам фурна от 2 години и я ползвам основно за варене и размразяване .. рядко работи повече от 15 минути - и ако работи е на режим вкл/изкл. цъка си там нещо и това е .. аз естествено не сотоя да зяпам като маймуна какво става вътре (въпреки че в началото го правиих- все пак ген) сиреч опасноста е незначителна за мен и околните. мисля че за краткия си 6 годишен престой в авиацията съм бил облъчван достатъчно, и не мисля че ми има нещо, и ако има едва ли е от това.... относно лъчите и иМпотентноста - има лаф че от от радара на самолета се правят момичета - има голяма доза истина - така че ако искате женско - знаете какво да правите. А и да не забавя - много кисело мляко и червено вино ... (профилактика)
    Нека да изразя и моето лично мнение че се преекспонира темата ... всичко е въпрос на лична хигиена..ако мога да го кажа по този начин.. също като птичия грип ... Създава се паника да се продаде новата стока ...а то било въпрос на хигиена....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #38

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Следователно аз като притежател на стара микровълнова фурна от преди 10 г - трябва да съм я стерилен я импотентен. Интересно , тогава да взема да се чудя двете ми момчета дали не са от комшията ли кво ли ?

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #39

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Ааа,не знам. При мен засега всичко си е наред - момче преди закупуването и момиче след закупуването на МВ фурна. Ако някое от следващите е момче - ще си търся правата :knuppel2:!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #40

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Мен като са ме лъчили нееднократно 7,5 и 12 kW манетрони на 3 см / 9,7G HZ/ да не съм умрял. Имам си 2 момчета едното е малко по-високо от мен*
    За сведение 8-10 антени на морски радари разположени на бившият покрив на цеховете на Радиозавода* / вече на покрива на халето на Практикер* /* *облъчваха хубавичко от примерно 250м цеха на Елпром за перални.
    Мощността излъчвана от 1 антена е посочена по-горе./ според* комплектацията/ А антените имат остър лъч / диаграма във вертикала / 3м - 0,8 градуса, 2 м - 1,2 градуса и 1м - 1,5 градуса /.
    Само някой в цеха , ако забрави / пропусне да си сложи еквивалентен товар на вълноводният тракт - се усеща моментално. Започва да те боли глава, очите ти започват да парят .А в цеха се настройваха* по 15-20 станции едновременно.
    Стига истерии. Оживява се . Никой не се впряга за нитрати, мръсен въздух ит.н. а трябва.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #41

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Това за засягане на половата система се отнася за гама лъчите.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #42

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Ето на тази страница може да прочетете теорията за микровълновите печки.
    http://referatfrom.ru/watch/21779/1.html
    А ето и схема на детектор на полето
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #43

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Mдаа....в потвърждение на казаното от kris11 - аз като 5-6 години съм бил по моретата и са ме облъчвали почти денонощно (на някой кораби радарите се спират само в пристанище) какво да кажа.....досега не са се "оплакали" от способностите ми :sex: :banana:

    @toto1
    Но щом претендираш за точност ,кажи ми как правилно се пише думата ,ПОМЕН ими ПОМИН, още отсега ще ти кажа че това няма каде да го прочетеш .Так аче давай на червено.
    А ти за корен на дума чувал ли си? Българска граматика някога учил ли си, така като гледам въпросите ти - май си ги пропуснал тия часове , иначе нямаше да задаваш въпроси на които и дъщеря ми (3-ти клас) може да отговори.

  17. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #44

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Да де аз говорех за теб и евентуално жена ти .
    FearMe,
    Много хора се оплакват е при транслацията се сменят букви ,даже има дискусия в форума по тази тема.Както видя и при тебе се получи такова нещо. Клавиатурата при мен и мултимедийна дистанционна (безжична) може от това да е . Но щом претендираш за точност ,кажи ми как правилно се пише думата ,ПОМЕН ими ПОМИН, още отсега ще ти кажа че това няма каде да го прочетеш .Так аче давай на червено.
    Тъкато темата е за безопасност на МВ фурни струва ми се излишно да спорим прати ми отговора на пощата.
    Твърдя отново че ако се намирате около 50 см при неисправни МВ фурни ,при продължителна работа може да придобиете импотентност и стерилитет.
    Сега разбрах на какво се дължи увеличаването на правописните грешки във форумите - на мултимедийните дистанционни клавиатури(безжични, да не се обърка някой с мултимедийните дистанционни клавиатури с кабел), които се продават все по-често по магазините .
    Колкото до това, от къде може да се прочете как се пишат думичките правилно на български език - има речници за малките класове. В тях пише даже какъв е коренът на думата и разни други полезни неща . И очевидно цитираният от мен специалист по микровълнови фурни не е имал такъв речник като малък, защото даже и с мултимедийна дистанционна(безжична) клавиатура е възможно да прочетеш какво си написал и евентуално да го коригираш, без значение каква е причината за грешката . На някой родител на ученик не му ли се намира един такъв излишен речник? Или специалистът не счита за нужно да се напряга да пише правилно на български език? Все пак ще си позволя нахалството да обърна внимание на специалиста, че се пише кЪде, неиЗправен, а "тъкато" е очевидно нова дума, на която не се наемам да открия първоизточника .

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #45

    Re: Дискусия за безопасността при експлоатация на микровълнови фурни!

    Просто - БРАВОС!!!
    Отказахте човека, не само от микровълнови, а и от всякакви печки....
    А мен замислихте - "Е ли сексът безопасно начинание на 52 годишна възраст".
    (ако е бил в контакт с микровълнова /не интимен де.........../ дали влияе..??))
    А колко е просто - не ползваш микровълнова и си умираш от друго...
    А за езика - ами нека се направи правописен речник (нужен е!!).
    И да можеш да си провериш гениалната мисъл за елементарни грешчици, допуснати по невнимание.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вградени фурни на Whirlpool
    От BIZZART във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-13, 19:25
  2. Фурни и плотове за вграждане на Панасоник
    От choko66 във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 21-11-13, 13:27
  3. Срок на експлоатация?
    От dgenov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 27-09-08, 04:38
  4. Сервиз за микровълнови печки
    От kris11 във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 13-06-07, 19:12
  5. Microwave (Микровълнови фурни)
    От ivo80 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 14-04-04, 00:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе