Вижте резултатите от анкетата: Каква марка прахосмукачка имате ?

Гласували
243. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Arieli

    0 0%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    7 2.88%
  • Bosch

    14 5.76%
  • Daewoo

    8 3.29%
  • DeLonghi

    3 1.23%
  • Electrolux

    2 0.82%
  • Elite

    2 0.82%
  • Gorenje

    7 2.88%
  • Hoover

    3 1.23%
  • Karcher

    13 5.35%
  • LG

    27 11.11%
  • Miele

    14 5.76%
  • Moulinex

    3 1.23%
  • Neo

    7 2.88%
  • Panasonic

    9 3.70%
  • Philips

    25 10.29%
  • Rohnson

    0 0%
  • Rowenta

    24 9.88%
  • Samsung

    67 27.57%
  • Sang

    4 1.65%
  • Seres Vasilius

    0 0%
  • Severin

    0 0%
  • Siemens

    4 1.65%
  • Singer

    0 0%
Страница 43 от 66 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 979
Like Tree107Одобрявам

Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #631

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Приятели, знаете ли как се отпушва дюза на перачка Zelmer 919.0 ST.? С игла ли, с оцет ли? Страх ме е да не повредя нещо.
    На петото пране вече плюе на една страна и върши калпава до никаква работа Варовик ли е причината не знам, дразнещото е, че полякът натоварил с един куп ненужни аксесоари прахосмукачката, дето ги изхвърлих, а няма някакъв аксесоар за отпушване на дюза.
    Еми, писах до полския сайт, понеже българското представителство няма даже нормален телефон за връзка, нито пък адрес. Някаква "Агниешка" ми отговори да си прочета инструкциите?!
    Вчера, се реших - или ще запере това чудо или - на казана. Отчекнах дюзичката, добре че се маха, но незнайно колко пъти, преди да се заоблят рогцата, и побутнах леко с върха на игла за шиене дупката. Стори ми се, че имаше някаква миниатюрна пясъчна прашинка. Взе да пръска. Колко равномерно полякът е направил разпръскването е друг въпрос. Струва ми се, че по средата пуска най-много.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #632

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Я кажете, кои са най-добрите марки в момента. Нещо до 300 лева.

    Rowenta, Philips за Miele e ясно?

  4. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #633

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Лавор,Керхер.....

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #634

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте! Откъде и какви препарати за килим/ тапицерия и против пяна купувате за перяща прaхосмукачка (Zelmer ZVC 762)?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #635

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Сетих се да замеря консумацията на Zelmer ZVC 762 (VC 7920.0), 1700W. Консумация без включена помпа (водят я 20W)- 5та степен (последна) 1550W, 4та степен 1050W; мрежово напрежение 236V.
    Четох в темата, че много се пише за НЕРА филтъра. При моделите 752 и 762 има конструктивна недомислица при филтрацията на изходящия въздух- не минава целият обем през НЕРА филтъра, а и през малък влакнест филтър с трапецовидна форма, поставен вдясно на НЕРА филтъра.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Dimitrov100; 01-10-16 в 12:46.

  7. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #636

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    "Конструктивната недомислица" е филтър за въздуха за охлаждането на двигателя и няма връзка с изходящия въздух от почистването.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #637

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Може и да си прав. Не съм забелязал подобна идея в други прахосмукачки, а съм отварял няколко. Ще проверя от коя страна е запрашен филтъра и дали духа или смуче от там.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #638

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    КТТ, въздухът, който минава през малкия филтър се оказа изходящ, а филтърчето- силно запрашено от вътрешната страна. Дали охлажда мотора или- не, факт е, че този поток не е пуснат да минава през НЕРА филтъра, а би могло.

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #639

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    При цялото това неудобство на употреба на този уред, кой въздух от къде минава е най-малкия проблем.
    Относно препаратите, ползвам сигурно най-евтиния, защото самият принцип на моментно впръскване и последващо екстрахиране на водата от повърхността не е удачен за замърсени мокети, особено светли - за секунди с хладък мокър повей не може да се разгради петно или чернееща мръсотия - трябва да се намокри хубавко, да се тръкне. Ако целта е само ароматизиране, малко омекотителче в чистата вода без препарат прави чудеса и не се пени.Препаратът го пресича и нищо не става.
    Dimitrov100 одобрява това.

  12. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #640

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitrov100 Виж публикацията
    КТТ, въздухът, който минава през малкия филтър се оказа изходящ, а филтърчето- силно запрашено от вътрешната страна. Дали охлажда мотора или- не, факт е, че този поток не е пуснат да минава през НЕРА филтъра, а би могло.
    Количеството въздух през този филтър е на няколко порядка по-малко. Какъвто и да е филтър, трябва от време на време да се измива. Все пак основния поток въздух наситен с боклуци минава през доста други филтри преди да мине през НЕРА филтъра. А той струва 28 лв. и следва да се сменя на 6-12 месеца. От тук следва противоречието - или "охлаждаме" двигателя със замърсен въздух или прекарваме през НЕРА филтъра замърсен въздух. Според мен и 2 варианта са неприемливи.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #641

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    kalcheff1, така е. Неудобна е, но чисти. "Прането" е в кавички.

    КТТ, няма противоречия. Не виждам отвор, който да засмуква въздух за охлаждането с филтър на него. Ако е така, както споменаваш- пак е недомислица. Защо не са хванали поток от пречистения или да пуснат отвор за вход с филтър, а изхода да се включи през НЕРАта чрез отвор в ляво преди него или удължаване на самия НЕРА филтър. За мен не са го конструирали добре. Не е въпросът колко струва филтъра, а че духа и "лош" въздух, който е можело да мине през НЕРАта, за по- добра филтрация, но за една бройка се е разминал и не съм виждал друга прахосмукачка с такъв замисъл- част от изходящият поток да не минава през НЕРА филтъра.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #642

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Приятели, случайно някой да има представа прахосмукачките с пара Kalcheff SV 7 могат ли да перат хубаво с тази пара и изобщо перат ли, защото на рекламите и снимките показват как мият разни гранитогреси и прозорци и мазни печки, дето може да се минат със стари гащи и препарат за 2,50лв.

    Става дума за светъл мокет, дето котка и малко лапе драйфат върху него, почернява от ходене, гости изтърват мазнотии, абе свинщина, дето си иска добро почистване на 1-2 седмици, а не захабяване със Земелката.

    Явно машина за 300 лв няма да свърши работа, но се питам ако изръся 1000 и косур дали ще има ефект. Идеалният вариант ще е Карчера да оставя една бяяяла следа след накрайника с парата върху мокета, но дали?

    Или да препоръчате друга качествена машина до 1500 - 2000 лв мах., само да пере без да се кисне и търка с четка предварително, все едно съм в каменната ера.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 18-11-16 в 01:15.

  16. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #643

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    В къщи се "пере" с рейнбоу. Виждал съм това животно Екстрактор PUZZI 10/1 | | BOROTRADE Официален Вносител на KARCHER - пере мамата си джаса,по добре от мойто звер.Та си мисля дали да не пробваш Перяща прахосмукачка SE 4002 | | BOROTRADE Официален Вносител на KARCHER

    - - - - - - - - - -

    http://karcher-borotrade.com/bg/products/211.html

    - - - - - - - - - -

    Виж там какво върви в окомплектовката,че цените са ...............

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #644

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Тези екстрактори с вода - и евтините и скъпите ми изглеждат едни и същи по принцип на работа, е, може би Карчър Пуцай ще създава по-малко проблеми от Зелмера, като например честото запушване на дюзата, честото пълнене и празнене на водата и т.н. , но и Karcher го показват само как работи на черни и тъмни мокети.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 18-11-16 в 23:47.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #645

    Отговор: Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте колеги, дайте идея за някоя евтина прахосмукачка с торба и възможно по лесна за обслужване. Не държа да е икономична на енергия а да дърпа по яко и да върши работа.
    Този пост е редактиран от JORO71; 22-11-16 в 21:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 66 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От huba-buba във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 274
    Последно: 29-02-24, 10:16
  2. Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 76
    Последно: 29-12-23, 19:37
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе