Вижте резултатите от анкетата: Каква марка микровълнова фурна ползвате ?

Гласували
109. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    1 0.92%
  • Beko

    2 1.83%
  • Bosch

    2 1.83%
  • Candy

    1 0.92%
  • DeLonghi

    2 1.83%
  • Electrolux

    7 6.42%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    7 6.42%
  • Haer

    2 1.83%
  • LG

    13 11.93%
  • Panasonic

    6 5.50%
  • Rohnson

    1 0.92%
  • Samsung

    28 25.69%
  • Sang

    1 0.92%
  • Sharp

    8 7.34%
  • Taurus

    1 0.92%
  • Whirpool

    4 3.67%
  • Midea

    7 6.42%
  • Cookworks

    1 0.92%
  • ALASKA

    4 3.67%
  • NEO

    2 1.83%
  • Daewoo

    9 8.26%
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 101
Like Tree12Одобрявам

Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zgk
    Имам, следното съмнение относно комбинираното готвене с Микровълнова. Готвене с микровълни и с грил едновременно. В, ръководството е препоръчително да се сложи металната решетка за грила при комбинирано готвене, но нали има и микровълни, а при тях е абсолютно забранено да няма метални предмети при включване им. Прочетох и бълг. превод и ръководството на английски, и при двете пишат, че трябва да се сложи металната решетка при този тип готвене. Но, да не стане,някой фал, затова, ако има тук някой, който да е пробвал това с мет. решетка да сподели.
    Моята е аляска-доста тежка е с грил, конвекция, и микровълни.Ползвах я вчера на грил и микровълни-през 3 минути се редуват едното с друготоя.Такава е системата при мен.Аз не слагах металната подложка защото ме беше страх.Изрично е записано да не се поставят метални предмети или чинии/чаши с метален(позлатен кант).
    Та аз моята е ползвах без метаната подложка за готвене 25 минути нямаше проблем, но моята е професионална 38 литра микровълнова фурна с доста опции и предполагам е съобразено пластмасовото кръгче с колелца да е термоустойчиво.Иначе при мен изрично е посочено че металната подложка се ползва САМО за грил и конвекция.При всички останали режими не се ползва.

  2.  
     
  3. zgk
    zgk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    79
    #17

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Току що рискувах, и я пуснах на комбинираното готвене 15мин. с металната решетка, и няма проблеми, нищо не изгърмя или просветна през това време. Значи правилно пишат в ръководствата. Моята е "Cookworks" 20л., надявам се, че бях полезен за информацията, въпреки, че го направих на мой риск.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1314537836[/time]_________________________________________________

    Даже си гледах формулата по ТВ, и още я гледам, като през първите 5 мин. я наблюдавах/микровълновата/, и после после я оставих да ме алармира когато свърши. Дано спечели Алонсо.

  4. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #18

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Трябва ли в микровълновата да се използва специална лампа за осветлението - високотемпературна или могат да се ползват обикновени?

    Благодаря.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Съвсем обикновени са ламБите.

  6. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #20

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Съвсем обикновени са ламБите.
    Питам защото търся и защото на много места срещам, че се предлагат лампи специално за микровълнова - 300 C например:

    http://tpetrov.com/search.php?prod=%...%B0+25W+300C+1

    http://tpetrov.com/search.php?prod=%...%B0+25W+300C+2

    http://tpetrov.com/search.php?prod=%...0+25W+300C+PHI

    На старата микровълнова - 18 г. и изгниха ламарините а лампата си свети до финала. На новата оригиналната лампа се спомина а българска обикновена лампа- изкара 3 месеца.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    1
    #21

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    А аз имам следния въпрос.
    - Имат ли живот микровълновите фурни?
    Питам, защото имам една фурничка, която ми служи добре 10-ина години, но напоследък взе да топли храната много бавно. Ако преди една чаша вода кипваше за около 1 min, а сега времето е двойно та и повече. Опитах да се информирам (с четене по форумите), но стигнах до ... смяна на магнитрона, който разбрах е около 50-60 лева в сервиз + труд. Ако наистина е така, по добре е да купя нова.
    Ще съм благодарен за всяка информация.
    Поздрави и успех

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #22

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Така е.Износва се магнитрона.Купи си нова.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #23

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Нямам идея кво влиза в сервизите,но съм купувал няколко LGта (различни модели и размери) за последните 12 години;при домашно ползване за цената си са N1.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #24

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Разбира се не е казано за колко години става изтощаването на анодната емисия, а има печки работили по 5-6г. в закусвални, заведения и т.н.където натоварването е несравнимо по-голямо.
    Според мен, най-малък е риска при втората употреба точно при микровълновите.
    Изтощаването на емисия съвсем не е износване като това на движещи се части.
    Е има и мотор на чинията, но общо взето това са дреболии.
    Те обаче станаха достатъчно евтини и обезсмислят купуването на вт.употреба.
    Признак на изтощаване е като горния - минава доста време магнитрона да стопли себе си и едва тогава продуктите.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #25

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, имам проблем с фурна на Самсунг GE89MST. Както работеше и спя да топли. Отворих я и видях, че е изгорял вдин предпасител THV060TB. Купих го и го смених но положението е същото - всичко си бачка а не топли. Питах доста хора и всеки ми каза , че е изгорял магнетрона - смених го и него с нов но - греда пак не топли. До тук съм дал 80 лв и няма резулт. Моля да помагате, какво още да сменям

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #26

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    Здравейте, имам проблем с фурна на Самсунг GE89MST. Както работеше и спя да топли. Отворих я и видях, че е изгорял вдин предпасител THV060TB. Купих го и го смених но положението е същото - всичко си бачка а не топли. Питах доста хора и всеки ми каза , че е изгорял магнетрона - смених го и него с нов но - греда пак не топли. До тук съм дал 80 лв и няма резулт. Моля да помагате, какво още да сменям
    Смени диода.Единия му край е хванат на корпуса с обувка и видия, а другия край към кондензатора.Това е най-честия дефект на микровълновите.
    Процедирай по следния начин.Изключи печката, от трансформатора извади двете тънки кабелчета, намират се на от предната страна на трафа.Включи към тези 2 кабела крушка 22ов. и включи печката.
    Така ще стане ясно дали е повредена силовата част или не се подава напрежение на трафа.Едва тогава сменяй нещо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #27

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Смени диода.Единия му край е хванат на корпуса с обувка и видия, а другия край към кондензатора.Това е най-честия дефект на микровълновите.
    Процедирай по следния начин.Изключи печката, от трансформатора извади двете тънки кабелчета, намират се на от предната страна на трафа.Включи към тези 2 кабела крушка 22ов. и включи печката.
    Така ще стане ясно дали е повредена силовата част или не се подава напрежение на трафа.Едва тогава сменяй нещо.
    Мерси за съвета колега, смених иДиоДта и фурната запали

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #28

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Върни магнетрона, ако можеш, и така ще си 5лв.назад, а не 80.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #29

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    за 100 лв. препоръчвам самсунг, добре топлят, безшумни, много продавани, малко рекламации.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #30

    Re:Микровълнова фурна /FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Сложете и некоя Мидея в списъка, та да мога да гласувам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  3. Избор на микровълнова фурна
    От daley във форум Друга битова техника
    Отговори: 37
    Последно: 21-12-17, 12:00
  4. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20
  5. Фурна+микровълнова - 2 в 1 - мнения?
    От reiner във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 25-01-12, 22:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе