Резултати от 1 до 3 от общо 3

Кафемашина DeLonghi Caffe Treviso - лош вкус на кафето

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    9
    #1

    Кафемашина DeLonghi Caffe Treviso - лош вкус на кафето

    Здравейте, имам следния проблем. От известно време, кафето от машината DeLonghi Caffe Treviso 14bar с крема диск, започна да има странен вкус. В началото си мислих, че е от кафето, но след като пробвах с няколко различни пакетчета Лаваца, Давидофф, Чибо и какво ли още не, се уверих, че явно е от машината. Вкусът на кафето има особено горчив послевкус и лек дъх на пластмаса. Цял живот пия кафе без захар и горчивината по принцип е нещо, което ми харесва, но тази не се дължи на кафето. Понеже не разбирам нищичко от тези работи, реших да занеса машината в сервиз на Делонги, където срещу скромна сума ме увериха, че проблемът е в котления камък и след почистване, машината ще е като нов. Върнаха ми я, но разлика във вкуса нямаше, единствено кафето течеше по-бързо. Като погледнах гумените тръбички, които седят в резервоара, забелязах леки утайки, което ме навежда на мисълта, че изчистването може да не е било толкова добро, колкото ми се искаше. Въпросите ми са насочени в две посоки. Дали проблемът продължава да е в котления камък или има някаква друга причина за неприятния вкус? Заслужава ли си да търся и купувам препарат за почистване на кафемашини и колко ефикасни са те? Ще се радвам да помогнете.

    ПП Вече само минерална вода

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re:Кафемашина DeLonghi Caffe Treviso - лош вкус на кафето

    Силен винен оцет или Калгонит леко разреден Няколко последователни промивки с вода след това.
    Минералната вода също прави котлен камък

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Кафемашина DeLonghi Caffe Treviso - лош вкус на кафето

    Аз до колкото разбирам ти никога не си си чистил кафемашината. В DМ продават препарат за чистене на машини, който съдържа три органични киселини. Препарати има по всички магазини, но този ми направи впечатление, че е евтини. С оцет става много добре, но миризмата е страшна. Затова аз ползвам лимонена киселина. Препаратите за почистване също съдържат лимонена киселина плюс още някоя добавка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 17-05-13, 15:40
  2. Фритюрник DELONGHI F-895 - проблем
    От camera във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 6
    Последно: 14-12-10, 19:08
  3. Проблем с кафемашина Delonghi BAR 14 F
    От plamen_mr във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-10, 11:29
  4. нов крема диск за Delonghi BAR 12F
    От andrew1 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 9
    Последно: 11-06-10, 09:47
  5. Продавам кафемашина DELONGHI BAR-14F
    От bbb1 във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 04-12-09, 11:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе