Резултати от 1 до 10 от общо 10

нов крема диск за Delonghi BAR 12F

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #1

    нов крема диск за Delonghi BAR 12F

    Здравейте,
    Имам кафемашина Delonghi BAR 12F, която няма крема диск, а бих искал да пробвам как ще се държи машинката като й сложа.
    Рових се из форума, ама не открих актуална информация от къде да купя. Въпросът е дали следва да се купи нава ръкохватка или само крема диска. Моля ви дайте инфо, ако имате

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:нов крема диск за Delonghi BAR 12F

    Нова ръкохватка се купува от сервиза. На оригиналната ръкохватка стават цедки с клапан(кремадиск) на други марки кафенашин. Делонги са се погрижили на обикновената им цедка да неможе да се постави кремадиск освен ако не се изреже с дремел чопа на цедката с кремадиск. Преди години целята ръкохватка ми излеза към 30лв. Кафето с нея е много по-добро.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #3

    Re:нов крема диск за Delonghi BAR 12F

    Благодаря! Но от къде да си купя - кой е вносителя или сервиза

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:нов крема диск за Delonghi BAR 12F

    Аз във Варна знам къде е сервиза ако не се е преместил на друго място. Преди беше зад лятно кино Тракия. За сервиз на Делонги питай в някой от големите магазин за техника.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #5

    Re:нов крема диск за Delonghi BAR 12F

    Въпросът е да намеря сервиз или магазин в София. Опитах днес в Технополис и там хората бяха неориентирани - започнаха да разопаковат едни Делонгита, за да видели кой е сервиза и кой вносителя....накрая нищо не излезе, затова и питам

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #6

    Re:нов крема диск за Delonghi BAR 12F

    Цедката с кремадиска няма да стане на ръкохвадката на бар12. Трябва да си купиш и ръкохвадка за кремадиск. Сервизите на делонги можеш да видиш на гърба на гар. карта. В случай, че не я пазиш, това е тел. в пловдив : 032624396. Обади се за координати на софиийския сервиз.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #7

    Re:нов крема диск за Delonghi BAR 12F

    Купих си само приставката за крема диск и перфектно стана в ръкохватката на BAR 12F - кафето е чувствително по-фино и със значително по-голям каймак
    Успех на всички, които искат да си подобрят кафето сутрин с крема диск при по-старичка машина

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:нов крема диск за Delonghi BAR 12F

    Каква е тази приставка за кремадиск. Я направи една снимка да я видя. Нещо по различно ще е от моята цедка.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #9

    Re:нов крема диск за Delonghi BAR 12F

    На мен също, ще ми е интересно да я видя.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #10

    Re:нов крема диск за Delonghi BAR 12F

    Всъщност, както вече споделих, имам старичък модел BAR 12F на Делонги, от този форум прочетох коментари на други потребители, че "кафето става с два пръста каймак" и се зачудих защо старото ми Делонги дори с мъка не може каймак да изкара. Иначе си прави готино кафе, но малко по-остро, ама визуално не е като еспресото, което ми се щеше. В ръкохватката на BAR 12F (когато си я купих в началото) няма въобще крема диск. Затова се разрових из форума и разбрах, че може да се купи допълнително цяла приставка. Всъщност, след като говорих със сервиза на Делонги, се разбра, че "крема диск" е търговско и рекламно име на клапан, уплътнение и отделна цедка (диск), които се разполагат в ракохватките на машини с обозначение CD (например BAR 14CD). В моята машина няма такива и затова следваше да ги купя и ги сложих директно в ръкохватката (чашката). Проблем нямаше, тъй като размерите на ракъхватките на BAR 12F и BAR 14CD са еднакви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кафе машина Delonghi EC190CD - проблем с крема-диска
    От Danri във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 14
    Последно: 23-12-14, 20:04
  2. Фритюрник Delonghi сервиз
    От asenpl във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-13, 19:30
  3. Купувам Цедка/Крема диск за Briel
    От fenixsz във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 09-12-11, 10:06
  4. Фритюрник DELONGHI F-895 - проблем
    От camera във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 6
    Последно: 14-12-10, 19:08
  5. Проблем с кафемашина Delonghi BAR 14 F
    От plamen_mr във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-10, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе