Вижте резултатите от анкетата: Каква марка кафемашина използвате ?

Гласували
261. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    4 1.53%
  • Arieli

    2 0.77%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    1 0.38%
  • Bosch

    6 2.30%
  • Brasilia

    2 0.77%
  • Briel

    5 1.92%
  • Daewoo

    0 0%
  • DeLonghi

    69 26.44%
  • Diplomat

    1 0.38%
  • Electrolux

    1 0.38%
  • Elite

    2 0.77%
  • Fagor

    0 0%
  • Gaggia

    18 6.90%
  • Illy

    1 0.38%
  • Jura

    5 1.92%
  • Kenwood

    2 0.77%
  • Krups

    28 10.73%
  • Monix

    0 0%
  • Miele

    1 0.38%
  • Moulinex

    0 0%
  • Neo

    7 2.68%
  • Philips - Saeco

    99 37.93%
  • Rohnson

    4 1.53%
  • Rowenta

    3 1.15%
Страница 30 от 47 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 696
Like Tree130Одобрявам

Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #436

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Значи е точно същата ямболска обява дето съм гледал и преди време - рисах аз, че ми напомня много на нея ...

    Някой може ли даде линк към точната обява за продавача на кафе Лаваца в OLX, че гледам са няколко ?

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #437

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    [QUОТЕ=NіkоlОВ;873786]Bъпpocнaтa Gаggіа oт oбявaтa e мнoгo дaлeч oт cъcтoяниeтo "нoвa".
    Глeдax я днec в eĸoнт и я въpнax .
    Πишa тoвa зa дa нe ce лъжaт и дpyги дa плaщaт caмo тpaнcпopтни.[/QUОТЕ]
    Явно снимките не са от неговата машина или я е снимал, когато е била в добро състояние. За жалост в олх има много некоректни продавачи.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Някой може ли даде линк към точната обява за продавача на кафе Лаваца в OLX, че гледам са няколко ?
    Аз купувам вече няколко пъти от този.
    svetlio1 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    https://coffeeforums.bg/
    Мнения
    27
    #438

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Към поръчвалите кафе от OLX, как са кафетата като дата на производство/изпичане? В смисъл пресни партиди ли се продават?

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #439

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Горепосочения продавач предлага прясно кафе и досега не съм попадал на пакет с изтекъл срок на годност.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    19
    #440

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Радвам се да видя фенове на еспресото и тук. Колко от вас ползват кафемелачки и бихте ли споделили опита с тях? Ще нахвърля набързо моя опита с кафемелачките:
    Delonghi kg79 - тя ми беше първата и не мелеше достатъчно ситно на най-ниската степен, та се наложи да я „модна“ като много други потребители за да мели по-ситно. За жалост скоро осъзнах, че и така работеща машинката не ме удовлетворява и я продадох.
    След нея си взех Hario mini mill. Това е ръчна кафемелачка, която дори и с по-ниска цена(50-60лв. по спомен) се справяше по-добре и бях доволен известно време. Много прилична мелачка за парите си(надявам се новия собственик при когото отиде да си я ползва още със здраве). Доволен що-годе от нея, но явно вече се бях позапалил/ вманиачил на тема хубаво еспресо и реших да търся нещо по-добро.
    Избора ми беше ограничен от желанието ми мелачката да бъде компактна по размер. Така си купих Gaggia MDF – втора употреба (по спомен 70-80лв). С нея разликата с хариото вече беше съществена, но в желанието си да я подобря, скоро я направих безстепенна( тя е с 40 степени по принцип). Това ми даде възможност много точно да регулирам едрината на смилане и определено имаше положителен ефект. По-късно и купих нови ножове, тъй като предполагах, че старите са поизносени и това ще подобри работата и, но разлика след смяната им не усетих. Тази мелачка мели задоволително по моите критерии и все още я притежавам, но е по-скоро като резервна и рядко влиза в употреба. Вече повече от година ползвам Lido ET(ръчна мелачка), която е „травел“ версия и през работните дни ми стои на работа, а през почивките си я връщам у дома( при все че у дома мога да ползвам гаджията..). От въпросната мелачка съм много доволен и се надявам да е за по-дълго, че моето увлечение да сменям мелачките придобива болестни симптоми.. Естествено междувременно смених еспресо машината, марките кафе които ползвам, но и там съм се спрял(повече от година) в предвид, че си правя еспресо което мен ме удовлетворява. Всъщност последната година направих една промяна – вече си правя само двойни кафета, вкуса се променя към по-добър сравнено с единичното.
    Като едно обобщение за мелачките ще си позволя да кажа на всеки които възнамерява да си купи кафемелачка, да не пренебрегвате съветите които циркулират навсякъде, че тя е много съществен фактор за получаване на добро еспресо. Ако сега имам бюджет 800лв, ще дам 600 за мелачка, а останалите 200 за еспресо машина. Предполагам, че ще получа доста по-добро еспресо, отколкото с машина за 700 и мелачка за 100лв. Ако бюджета е ограничен бих си взел една професионална(полупрофесионална) мелачка втора употреба вместо нова на същата цена. Естествено това са личните ми виждания и не ги приемайте като някаква догма. Поздрави!
    Kasap, svetlio1 и Espresso харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    https://coffeeforums.bg/
    Мнения
    27
    #441

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Напълно вярно, мелачката е от изключително значение и като най-достъпен вариант си остава професионална втора ръка, лошото е , че естетически са малко големи за в кухнята(съпротивата от нежния пол е сериозна .
    Според мен с бюджет 800-1000 лв ентусиаст може да си сглоби задоволителна еспресо станция у дома. Примерно Гаджия Класик до 2014 и Мейзър Мини. Вече ако се запалиш сериозно положението отива на много пари, но не мисля че за нашия стандарт си струва.
    Bivola, Иван Вълков и stoyanovbs харесват това.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #442

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Присъединявам се към горните мнения за кафемелачките.
    Само искам да споделя за една полупрофесионална такава, която е супер компактна и не заема много място на плота. Безстепенна е, с плоски ножове, в бюджетния клас е и може да смила до степен за турско кафе, а защо не и да го прави почти прахообразно (но не съм пробвал) . Става въпрос за Demoka GR-0203, в немския Амазон чисто нова се продава за около 160 евро, а от ebay на търг може да се вземе и под 100 евро доста запазена бройка. Откакто я имам (почти 1г.) мога да си позволя да купувам по-скъпи кафета, защото знам, че няма да се похабят. Преди имах една измислена Eduscho, която по-скоро е за мелене на ядки, отколкото на кафе и мелачката на кафеавтомат Делонги. И от двете не бях доволен, на най-ниските степени смляното кафе беше доста едро, за да се получи качествено еспресо с хубав каймак, дори силното тампиране не компенсираше. Кафе ставаше, но каймака се изпаряваше за секунди. Затова масово купувах смляно кафе, но то пък има друг недостатък. Като се отвори пакета след 1-2 дена изчезваше онова чудесно ухание на прясно смляно кафе и вкусовите му нотки също се променяха към по-лошо.
    Затова, който иска да пие ароматно кафе с хубав каймак (тука роля играе и сорта на самото кафе) трябва да притежава качествена мелачка. Не е нужно да е професионална и огромна, която да се чудите, къде да я държите и да струва 1000лв. При малко повече късмет и за 150-200лв. може да се сдобиете с прилична кафемелачка.
    svetlio1, Espresso и stoyanovbs харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    https://coffeeforums.bg/
    Мнения
    27
    #443

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Има ли потребители на Бразилия Клуб/Лейди в темата? Това също е много добър вариант за домашна кафемашина, намират се втора ръка прилични на цената на базов модел нова Делонги .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    19
    #444
    Цитат Първоначално публикувано от Espresso Виж публикацията
    Има ли потребители на Бразилия Клуб/Лейди в темата? Това също е много добър вариант за домашна кафемашина, намират се втора ръка прилични на цената на базов модел нова Делонги .
    Дa, aз пpитeжaвaм Бpaзилия Клyб y дoмa, a нa paбoтa пoлзвaм Бpaзилия Лeйди.Πo пpинцип paзлиĸaтa би тpябвaлo дa e caмo в дизaйнa, нo пopaди нeизвecтнa зa мeн пpичинa с Бразилия Клуб ми става една идея по-добро кафето при все, че всичко останало е еднакво чак до тампера.Според мен и колегите ми бразилията прави по-добро кафе от базовите Делонги и Филипс-Саеко(на работа ползвахме такива преди).Но който се е решил на такъв вариант да има в предвид, че няма да може да ползва популярните фабрично смлени кафета, които са твърде едро смлени за Бразилията и няма да получи добро еспресо. В този случай варианта е да се ползва мелачка или да се купува кафе от специализираните магазини смляно до нужната едрина.
    Espresso одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #445

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanovbs Виж публикацията
    Πo пpинцип paзлиĸaтa би тpябвaлo дa e caмo в дизaйнa, нo пopaди нeизвecтнa зa мeн пpичинa с Бразилия Клуб ми става една идея по-добро кафето при все, че всичко останало е еднакво чак до тампера.
    Най-вероятната причина за разликата в качеството е... водата. Ако имаш под ръка лентички за измерване на твърдост на водата, можеш да провериш тази теория.
    stoyanovbs одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    19
    #446

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Най-вероятната причина за разликата в качеството е... водата. Ако имаш под ръка лентички за измерване на твърдост на водата, можеш да провериш тази теория.
    Вероятно си прав колега, не се бях замислял за водата. У дома водата е омекотена с кана Брита, докато на работа се ползва само минерална или трапезна вода.
    Между другото който е решил да си почисти кафемашината от котлен камък може да ползва лимонена киселина(не лимонтозу) като бюджетен вариант. Някъде в чуждите форуми бях прочел, че тя (лим. киселина) е основната активна съставка на много от препаратите за профилактика на кафемашини. Най-често приготвяния разтвор е с 1-2 супени лъжици за 1л вода, но за по-тежки случай може и 5-6 лъжици да сложите. Напълвате казанчето с разтвора и прокарвате половината разтвор, след което изключвате машината за 15-20 мин. След това отново промивате с остатъка от разтвора и отново изключвате машината за 15-20 мин.Накрая направете промивка с 1-2 литра вода и сте готови. В приложения линк се споменава, че тези които са с алуминиев блок в машината, трябва да са по-внимателни тъй като лимонената киселина е по-агресивна към алуминия, но според опита на ползватели с използване на разтвор от 1 супена лъжица не са имали проблеми в продължения на години. Аз лично така си почиствам машините от котлен камък. Ето и линк с инструкции и видео:
    https://knowyourgrinder.com/how-to-d...resso-machine/

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    https://coffeeforums.bg/
    Мнения
    27
    #447

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Лимонената киселина е подходяща за профилактика на котлен камък, но поне веднъж годишно аз бих пуснал нещо по концентрирано през машината. Доволен съм от тези пакетчета, едното струва 1,50 лв.



    Ползването на филтрирана или бутилирана трапезна вода се отплаща във времето, разбира се важно е и в какъв район на България се ползва машината, защото има региони с мека и подходяща вода за директно ползване.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    svetlio1 и stoyanovbs харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #448

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ползвах разтворими таблетки от Лидл, но ги няма постоянно в асортимента и сега взех някакъв препарат Астониш от Практикер за 5.50лв. 100мл се наливат в 500мл вода. От Кауфланд този от 3лв течния не го купувайте. Вътре е нещо като течен сопол което изобщо не се разтваря във водата. Отначало ставаше, но последните 1-2 пъти беше тоя шит.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    https://coffeeforums.bg/
    Мнения
    27
    #449

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanovbs Виж публикацията
    Но който се е решил на такъв вариант да има в предвид, че няма да може да ползва популярните фабрично смлени кафета, които са твърде едро смлени за Бразилията и няма да получи добро еспресо.
    Фабрично смлените кафета, които са масови у нас не са подходящи за нито една еспресо машина, всички са по-едро смляни от необходимото и се разчита на пяна-диска само. На самия пакет пише, че са универсални и стават за всякакъв вид приготвяне на кафе, такова нещо няма как да е реално.

  18. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #450

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    А какви кафемелачки ползвате?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 47 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 470
    Последно: 16-04-24, 17:08
  2. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе