Вижте резултатите от анкетата: Каква марка кафемашина използвате ?

Гласували
261. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    4 1.53%
  • Arieli

    2 0.77%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    1 0.38%
  • Bosch

    6 2.30%
  • Brasilia

    2 0.77%
  • Briel

    5 1.92%
  • Daewoo

    0 0%
  • DeLonghi

    69 26.44%
  • Diplomat

    1 0.38%
  • Electrolux

    1 0.38%
  • Elite

    2 0.77%
  • Fagor

    0 0%
  • Gaggia

    18 6.90%
  • Illy

    1 0.38%
  • Jura

    5 1.92%
  • Kenwood

    2 0.77%
  • Krups

    28 10.73%
  • Monix

    0 0%
  • Miele

    1 0.38%
  • Moulinex

    0 0%
  • Neo

    7 2.68%
  • Philips - Saeco

    99 37.93%
  • Rohnson

    4 1.53%
  • Rowenta

    3 1.15%
Страница 31 от 49 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 723
Like Tree138Одобрявам

Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    https://coffeeforums.bg/
    Мнения
    27
    #451

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola Виж публикацията
    А какви кафемелачки ползвате?
    Аз имам Гаджия МДФ от най-старите и Eureka Мignon MC2, доволен съм и от двете, ще си взема и някоя премиум ръчна скоро.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #452

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз използвам Delonghi KG79 която моднах( в нета има доста ръководства как става). Сега вече на финна степен при по силно тампиране НЕО-то едвам пробива.

    Да изполвам момента в Емаг има кафемашина DeLonghi EC221.B която ако се вземе с нарушена опаковка е 129 лева. Вярно не е това което беше когато още бяха сглобявани в Италия но какво мислите като ъпдейт на сегашното Нео.

    П.п Предвид че женското съсловие държи на кремадиск а на делонги неможе да се отрече гъвкавостта в това отношение да се изполват с различна цедка - за разлика от Саеко/Гажжия.
    Този пост е редактиран от Иван Вълков; 09-05-18 в 07:57.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    https://coffeeforums.bg/
    Мнения
    27
    #453

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    [QUOTE=Иван Вълков;874365
    Да изполвам момента в Емаг има кафемашина DeLonghi EC221.B която ако се вземе с нарушена опаковка е 129 лева. Вярно не е това което беше когато още бяха сглобявани в Италия но какво мислите като ъпдейт на сегашното Нео.

    [/QUOTE]

    Ами ще ти върши работа, Delonghi са надеждни, но на твое място бих взел нещо по-висок клас за да усетиш надграждането. Примерно за 58 мм се продават цедки с двойно дъно и крема отвор щом е задължително условие.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Иван Вълков одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    19
    #454

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Espresso Виж публикацията
    Аз имам Гаджия МДФ от най-старите и Eureka Мignon MC2, доволен съм и от двете, ще си взема и някоя премиум ръчна скоро.
    Колега, към каква ръчна мелачка си се насочил? Моята ръчна е Lido ET на Orphan Espresso(48мм конични ножове). Както бях споменал имам и Gaggia MDF (от най-старите), но дори тунингована като безстепенна и с нови ножове е класа под въпросната ръчна мелачка.
    Ще си позволя набързо да нахвърля малко впечатления от тази мелачка (OE LIDO E Manual Coffee Grinder) в случай, че някой реши да се сдобие с мелачка от тази серия:
    Скорост на мелене - висока, доста по-бърза от Хариото например. За около 30-40 секунди смилам една двойна доза(14гр.).
    Компактност – въпреки, че се води „травел“ версия не е много компактна с теглото си от 1кг и височина 30см. Все пак дръжката и се сгъва и има неопренов калъф, та транспортирането не е толкова неудобно. В този клас обаче има къде по-компактни мелачки.
    Зареждане със зърна, изваждане на смляното кафе – тука нямам забележки, зареждането става бързо чрез повдигане на гумената тапа на върха на мелачката. Смляното кафе пък се събира в пластмасов контейнер, който се завива в долната част на мелачката и свалянето му става бързо и лесно.
    Настройка едрината на мелене – ами не е така лесно като на Хариото, а и на повечето мелачки. Става с помощта на 2 метални пръстена въртящи се на резба - с единия се върти до желаната едрина, а с другия се завива плътно до другия за да го застопори. Свиква се с времето, но за някой може да е дразнеща тази манипулация.
    Калибриране(alignment) - при някои мелачки от този модел е нужно първоначално „калибриране“на мелачката. Изразява се в това, че ако фабричната сглобка не е добра, при финна настройка на мелене( еспресо и по-ситно) се чува/усеща опиране на въртящите се части. Проблема се решава с разглобяване и сглобяване наново(има клипове с процедурата).Освен това и с „разработването“ на мелачката след 1-2кг кафе всичко си идва „на мястото“. Моя случай явно беше такъв, но както споменах е поправимо и аз отдавна съм забравил за първоначалния дискомфорт който ми причини мелачката.
    Качество/изработка на мелачката – внушава вид на нещо много солидно и здраво. Почти изцяло е изработена от метал, а според създателя и, ще ви надживее без проблеми.
    В този клас (200-250$) избора не е голям – Lido, Comandante MK3, Helor 101, Feldgrind и др..Като според ползвателите им са достатъчно добри за получаване на сносно еспресо. Разбира се има и много по-добри ръчни мелачки, но там вече цените стигат до 1000$.
    Поздрави!
    Espresso одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    https://coffeeforums.bg/
    Мнения
    27
    #455

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Каквото изпадне, следя тук там, задължително с метални ножове, не съм фен на пластмасовите(керамични).
    Изкушавам се за това защото другия месец ще ходя до Щатите , но си е цифра и там.

    OE Pharos Manual Coffee Grinder
    stoyanovbs одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    19
    #456

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Espresso Виж публикацията
    Каквото изпадне, следя тук там, задължително с метални ножове, не съм фен на пластмасовите(керамични).
    Изкушавам се за това защото другия месец ще ходя до Щатите , но си е цифра и там.

    OE Pharos Manual Coffee Grinder
    Много хубава мелачка, сравняват я с електрическите в клас $1000+ .Ако не държах на удобна за транспортиране машинка, щях да си закупя нея. В този английски сайт(https://www.coffeehit.co.uk) преди я имаше в наличност, а също имат безплатна доставка до България, така че има варианти.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    https://coffeeforums.bg/
    Мнения
    27
    #457

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    За съжаление хубавите неща са и скъпи, има два варианта кафемашина с крема диск за 200 лв и мляно кафе на пакетчета или тръгваш по наклона 1000+ . Обаче качествената напитка радва окото и дава добър старт на деня.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Espresso; 14-05-18 в 19:48.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    https://coffeeforums.bg/
    Мнения
    27
    #458

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Отлагам ръчната, отнесох един Mazzer Mini doserless.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #459

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Какво мислите за тази машина, заслужава ли си?
    Brera - Gaggia България

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    https://coffeeforums.bg/
    Мнения
    27
    #460

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Това е някакво Саеко, трябва да видиш на кой модел отговаря, Гаджия дори и когато съществуваше без Филипс и Саеко няма традиции в този тип машини.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #461

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    търся си домашна кафе машина и в началото си мислех за кафеавтомат (жената натиска), но в последствие се насочвам към нещо като Gaggia Classic: https://www.myalpistore.com/detail/index/sArticle/57169 ,само не знам правят ли се още в Италия. Бюджета ми е доста лавиращ, като за сега е около 700 лева. Ще я поръчвам в Германия и се чудя дали има смисъл да гледам втора употреба евентуално за нещо по-добро. Въпреки че германците не пият еспресо обяви има, но си го има и рискът. Можете ли да ми дадете препоръки за качествени модели, за които да следя дали ще изпадне нещо.
    Поздрави

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    https://coffeeforums.bg/
    Мнения
    27
    #462

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Този класик не става, гледай за стария модел произвеждан до 2014г. RI8161/40 съответно трябва да е втора ръка. Намират се общо взето.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #463

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Между тази :
    Gran Gaggia Prestige - Gaggia България
    и тази :
    https://www.technoarena.bg/product/k...15-bara-cherna
    коя е по-качествената?
    Изработка, качество на кафето.
    Приемам и други предложения, бюджет 400лв макс.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #464

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    За Gaggia-та бях писал по-назад в темата - моята е същата само, че по-евтиния вариант (пластмасовия ) - добре става кафето, но има едно-две неща дето ме дразнят - най-вече бутона за включване на гърба - вече и те са в лапите на Филипс ... за съжаление.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #465
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Между тази :
    Gran Gaggia Prestige - Gaggia България
    и тази :
    https://www.technoarena.bg/product/k...15-bara-cherna
    коя е по-качествената?
    Изработка, качество на кафето.
    Приемам и други предложения, бюджет 400лв макс.
    В Техномаркет има Briel ES-74 за 135лв. с 5г. гаранция. Със спестените пари до 400лв. препоръчвам да си купиш качествено ароматно кафе или хубава безстепенна кафемелачка втора употреба.
    svetlio1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 49 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 470
    Последно: 16-04-24, 17:08
  2. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе