Вижте резултатите от анкетата: Каква марка плот за вграждане ползвате ?

Гласували
59. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    8 13.56%
  • Amica

    0 0%
  • Beko

    3 5.08%
  • Bosch

    11 18.64%
  • Candy

    0 0%
  • Electrolux

    11 18.64%
  • Gorenje

    15 25.42%
  • Indesit

    1 1.69%
  • Neo

    1 1.69%
  • Samsung

    1 1.69%
  • Sang

    0 0%
  • Siemens

    5 8.47%
  • Whirpool

    3 5.08%
  • Zanussi

    0 0%
Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 188
Like Tree22Одобрявам

Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #151

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Абе, момци... Взех един ей такъв комплект. Алуминиеви са, имат си железни вложки, за да се ползват и с индукция. Проблем ми се явява само малката касеролка - единственото, което я "хваща" е плотът на Gorenje - на маса други котлони (куче марка) не става ра'отата, явно ѝ е твърде малък диаметърът на вложката на дъното. Я кажете как да измамя самите котлони, ако се сещате как тия куче марки "проверяват" дали съда е подходящ.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #152

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Да ти кажа проблемите надали са от котлоните. На моя нонейм индукционен касеролка с вместимост три яйца (като голяма чаша е) работи ок. Може да са спестили от металната вложка.

  4. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #153

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Убу, ама същата касеролка на плота си работи - ама тия noname-ки не я 'аресват.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #154

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Оглеждам се за кер. плот или стоящ кер. котлон с два/три диаметъра, но искам да го съчетая така че един ден като си взема голяма печка (60см) с 3-4 колела - да не сменям тигана/ите (който в момента избирам и ще е чугун на Lodge). (краен вариант е да взема двоен плот за вграждане, но не се знае дали ще взема и печка за вграждане...).
    Идеята е възможно най-големия (по-скоро оптимален размер) и универсален тиган/котлон да избера (за 1-2 човека). Палачинки също ще правят и за това ми се ще малко по-големичък да е.

    Печките с какви диаметри са (21.5-22см ли е стандарта?), понеже в магазина не всяка е дадена колко е, а и не вярвам много много на това дето пише или е оградено на плота. Гледах някаква куче марка в Ка-нда...но съм предубеден към индукционните котлони (а и имам стара посуда която не ми се сменя сега), така че съм за класически керамичен котлон/плот.

    Т.е. Може ли да се намери керамичен котлон по-голям от 21см или няма смисъл от по-голям (заради енергията и повечето мазнина)? По принцип ще варя и яйца в малка тенджера, което правя на 15см-вия котлон.

    ПП: харесал съм и една мини фурна за близко бъдеще ще се ползва, за да мога да я местя сам.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #155

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Вчера си взех от Кауфланд котлон като на клипа 2000W с таймер и 10 степени за 50 лв.Не съм го пробвал вече, гаранцията е 3 години.Дават го от 12 до 26 см.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #156

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Не искам да те разочаровам, нито да съм като "черна станция", но техника от Кауфланд не си струва.

    За мен от хранителни хипери техника само от ЛИДЛ.По качествени са и няма никакъв проблем при рекламация.
    bagerista9 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #157

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    То и в Кауфланд няма никакъв проблем при рекламация. Но си прав, че техниката там не струва, освен ако не са останали единични преоценени бройки.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #158

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Ясно е, че за 50 лв. не може да се очаква върховно качество, но котлончето го взех да си варя сладкото от смокини на вилата и през време на гаранцията ще им го бия у главите ако се случи нещо.Тази сутрин си смених фурната- AEG, взета преди 15 години сложих на нейно място Миле.Трябваше да снимам само как немците са я опаковали- дървена скара от долу и горе,отвсякъде стиропор, като във вертикалните стиропорени предпазители имаше вградени дървени летви, за да запазят конструкцията на опаковката стабилна.Направо красота.
    podredko одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #159

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    "през време на гаранцията ще им го бия у главите ако се случи нещо." няма да се наложи... приемат рекламации без излишни разправии.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #160

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Защо дори и в Амазон не откривам котлони или двойки - без индукция? Трябват ми поне два диаметъра (като големия да е 21-22см, стандартния за печките) и един по-малък. По-добре ще е да е в едно тяло, като това но с два размера.

    В краен случай ще е стояща двойка, като Unold-a, но пак няма с различни диаметри, неиндукция https://www.lidl.de/de/search?query=kochplate

    Иначе ето го лидълския аналог на този от 50лв, но пак е индукция...

    Класическия керамичен котлон с инфраред ли е?

    ПП: Май ще си оставам на чугунен като гледам и ще чакам времето когато обновявам кухнята (>нова фурна с плот с 3 различни колела)

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    6
    #161

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    изгоря ми котлона и се налага смяна. От към размери ограничението на отвора в плота е 27,5см х 49 см. Разгледах последните няколко страници във форума, но трудно се ориентирах към конкретен модел. Не искам да е индукционен новия плот. На прима виста набелязах следните модели:
    https://www.technopolis.bg/bg/Hobs/B...20NOK/p/707586
    https://www.technopolis.bg/bg/Hobs/B...310NB/p/708029
    Има поне 4-5 котлона на Gorenje в този размер, но честно казано не можах да открия кой знае каква разлика между тях и за това не съм посочил някой конкретно. Този бош е в горната част на бюджета ми:
    https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgra...-pkf-375-fp-1e
    Лаишкият ми избор ме навежда към AEG, защото е с 5г гаранция, но дали само това е достатъчно...не знам. Моля за мнение. Приемам и други идеи извън посочените от мен.
    Благодаря и хубава вечер на всички!

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #162

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Купи си Бош-а.и не се занимавай с простотии.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #163

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    В Lidl тази седмица ще има индукционен котлон.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #164

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Здравейте

    Може ли някой да препоръча този плот AEG IKB32200NB
    Прочетох последните страници. Разбрах за Електролукс, но единствения модел двойка котлони е със механични "врътки" и това не е опция
    Държим да са 2 котлона. Нямаме нужда от повече
    Другия вариант който ме привлече е GRUNDIG GIEI 323210 E като там ми харесва че има кант отстрани което мисля че тук четох че е добре а другото е че е с 5 години гаранция.

    Благодарим за препоръките

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #165

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Трябва да се сменя керамичен плот за вграждане. Не ми е ясно как е захватът отдолу - стандартни ли са всички като размери? Старият е 61/51см, а новите гледах варират по хоризонтал от 57-59. Индукционни струват ли си и няма ли модели с 1 индукционен + 2-3 керамични?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Печка с индукционни котлони
    От go6o78 във форум Бяла техника
    Отговори: 54
    Последно: 18-03-19, 17:54
  3. Отговори: 13
    Последно: 03-08-13, 12:54
  4. Керамични котлони За или Против
    От glarus във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-08, 21:47
  5. Проблем с нови керамични котлони
    От Rus_Fot във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 10-05-07, 09:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе