Вижте резултатите от анкетата: Каква марка плот за вграждане ползвате ?

Гласували
59. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    8 13.56%
  • Amica

    0 0%
  • Beko

    3 5.08%
  • Bosch

    11 18.64%
  • Candy

    0 0%
  • Electrolux

    11 18.64%
  • Gorenje

    15 25.42%
  • Indesit

    1 1.69%
  • Neo

    1 1.69%
  • Samsung

    1 1.69%
  • Sang

    0 0%
  • Siemens

    5 8.47%
  • Whirpool

    3 5.08%
  • Zanussi

    0 0%
Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 188
Like Tree22Одобрявам

Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от mil_10
    Отказвам се от индукцията докато производителя на тези ментаци не ми покаже сертификат за електромагнитна съвместимост 2kW индуктор си е бая излъчване, как ли ще се отрази на задкотлонното устройство
    Дори китайските ментета си имат декларация за съответствие. Освен това котлона неможе да бъде включен ако на него няма съответния съд с дъно от феромагнитен материал(стомана или чугун).

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #17

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    http://bosch.expo2000.bg/uredi-za-do...kotloni&pid=23 - този плот дали си заслужава?





    индукция с powerBoost функция

    Сензорно управление
    2 индукционни котлона с powerBoost
    функция и разпознаване диаметъра на съда
    2 бързонагряващи котлона
    Високоскоростна стъклокерамика
    Цифров дисплей
    Електронно управление – 17 степени
    Изключване за безопасност
    Защита на включването от деца
    Двустепенни показания
    за остатъчна топлина
    Дизайн с рамка от INOX

    Мощност
    Отпред ляво 15 cm 1,4 kW (1,8 kW)
    Отзад ляво 18 cm 2,0 kW
    Отпред дясно 21 cm 2,2 kW (3,3 kW)
    Отзад дясно 14,5 cm 1,2 kW

    Широчина: 60 cm

    Промоционална цена: 759 лв.*
    *до изчерпване на наличните количества

    Притеснява ме, че се явява най-евтиния модел с индукция, който Bosch предлагат (поне в сайтът на официалния вносител не намирам друг). Предполагам, че моделът не е лош, но все пак реших да се презастраховам като събера мнения оттук.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #18

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Ами за тези пари как да не си заслужава. Само не го купувай от онези магазини с транспортните дефекти.

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #19

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Ами останалите модели задминават хилядарката...
    Иначе ще го взема от официалния вносител.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #20

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Има Whirlpool за същите пари.

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #21

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Ставаше дума за моделите от асортимента на Bosch.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #22

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения


  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    27
    #23

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Здравейте на всички във форума!
    Обръщам се към вас за съвет. Имам от известно време проблем със стъклокерамичния плот (Electrolux EHS6610X). Купихме го преди малко повече от 6 години и до скоро всичко беше прекрасно. Проблемът който забелязвам е следния. След като включа някой от котлоните, всичко стартира нормално, до момента в който не се изключи нагревателя след като е достигнал определената температура. След това принципно започваше переодично да се включва и изключва като така поддържа зададената температура. Сега обаче не се включва отново. Понякога направо ми изтиват манджите докато чакам да грее отново, камо ли да сготвим нещо. Странното е, че понякога работи нормално, понякога "забравя" че трябва да работи, а понякога се държи както си иска. Не съм вещ в електрониката, но си мисля, че това е някакъв проблем именно с нея, защото нагревателите си работят, сензорните копчета също. По пътя на логиката си помислих, че е възможно техниците които го монтираха да са забравили да замасят корпуса и затова да се натрупват някакви грешки. Проверих - свързан е както трябва... Може ли някой да ме посъветва какво да правя? В един сервиз ми казаха, че това се случвало често и ако искам могат да ми поръчат платката, но струвала 280 лв... Незнам колко струват сега в магазините подобни котлони, но като, че ли щом ще даваме толкова за платка + ремонт... дали да не купувам нов. Питам затова, че купуването на нов не ме устройва :-) Дали няма да мина с някакъв рестарт, ресет, или някакъв частичен ремонт на тази платка?
    Благодаря ви от сърце!

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #24

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Ааааа, с рестарт нестава. Проблема е в електрониката или във скапан термодатчик. Уш електрониката трябва да е по надеждна, а котлоните с механичен контрол нямат проблеми. Извода е по-добре да купуваш нов плот и да не е скъп.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    27
    #25

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Благодаря :-)
    Очаквах подобен коментар, но за съжаление истината е такава. Май започнаха да правят всичко да работи по няколко години и след това да се върнеш отново в скапаните им магазини и пак да обръщаш джобовете. Миналата година изоставих така в един сервиз 3-годишен телевизор....поради същата причина (сега съм с нов) ... до кога ли така???

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #26

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Същият този сайт бе класирал на първо място като надеждност при пералните Самсунг.
    При това най-нагло заблуждавайки, че това било реално проведени тестове и класации от 180 000 потребителя.http://washing-machine.bg.diplotop.com/
    Няма втори такива мошета.Не ги пускай такива, а ги трий.
    Ето далеч по автентична информация
    http://new.sliven.net/sys/news/index.php?id=40185
    Не върви някак си почти откровени боклуци като Самсунг да са на първо място по надеждност.Само един цитат от посочения текст е достатъчен
    Мийле се продава за 899 паунда в кралството, с десет годишна гаранция за резервните части и труда по подмяната им:
    Понимаеш - 10години пълна гаранция.Ей на това се вика качество.Купи и забрави!!
    А налудничевият сайт не е класирал нито едно Миеле в челото.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #27

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Вероятно си прав. Сайта дава мнения и оценки само за бюджетни модели и поради тази причина Mielle липсва.
    Друг е въпроса доколко българите могат да си позволят покупката на нов продукт от Mielle....
    http://www.miele.com/international/enint/home.htm
    Може само да си мечтаем за 10 годишна гаранция в България.

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #28

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    http://bosch.expo2000.bg/uredi-za-do...kotloni&pid=23 - този плот дали си заслужава?
    След като вече ползвам въпросния плот, май е редно да споделя и впечатленията си.
    Вчера направих сефтето на големия индукционен котлон - няма такъв кеф. Всичко завира за минути, а при смяна на степента на мощност, промяната се отразява на секундата. Само да отбележа, че дори не използвам съдове специално предназначени за индукционен котлон, а стари тенджери, от едно време. В комплекта има магнитче за тестване на подходящите такива. Засега не съм пробвал останалите котлони, но предполагам, че добрите ми впечатления само ще се увеличат. Отлична покупка! Ако някой се чуди на този или подобен модел, както мен преди, да престане и да тича до най-близкия магазин.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #29

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Според вас кой от 3те плота е най-добър
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...7/P11110201~1/Плот-за-вграждане-GORENJE-ECS-310-AC
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...0/P11110201~1/Плот-за-вграждане-ELECTROLUX-EHC-30200-X
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...5/P11110201~1/Плот-за-вграждане-ELECTROLUX-EHC-30200-K
    Предпочитам да е с механично управление, за съжаление не намерих на АЕГ такива.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    2
    #30

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Здравейте всички и Весела Коледа ,ще се опитам малко да обясня.Индукционния котлон няма т.н.излъчване.Има излъчване в микровтлновата фурна/вълни с ниска дължина на вълната-микро вълни/.Котлона представлява един високочестотен трансформатор-всеки телевизор има поне два такива,компютрите по три броя.Първичната намотка на котлона е точно под стъклото.при поставяне на железен прибор има магнитчета на определени места по намотката и така се променя магнитното поле и електрониката включва котлона. Вторичната намотка се явява съда и тя представлява намотка с една навивка която загрява и то много. Примери - индукционния поялник , електрожена.Съдове - нищо специално , всички тенджери тави и др. от времето на бабите ни стават защото са чугунени и емайлирани. Сега вече има много които са специално за тези котлони. Вярно е че трябва да се лепи магнита за тях т.е. да са от желязо Fe затова са и феромагнитни. Неръждаемите в по голямата си част нестават.Има едни тигани Al с желязна решетка отлята с алуминия. Ефективност над 90% дори повече ,съда се загрява така няма пренасяне на топлина - другите видове котлони. Съда НЕТРЯБВА да е празен ,повярвайте почервенява и ще го повредите. Пробвал съм с всякакви ламарини и си червенеят яко. Дори най простия котлон има регулиране по мощност и температура ползвайте я тази опция. Купъвайте и не се притеснявайте за вредни лъчения, магнитните ветрове са по опасни Ще се изплати много бързо, лошото е ,че като се свикне с бързината и после всички други котлони са като охлюви. Приятно готвене.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Печка с индукционни котлони
    От go6o78 във форум Бяла техника
    Отговори: 54
    Последно: 18-03-19, 17:54
  3. Отговори: 13
    Последно: 03-08-13, 12:54
  4. Керамични котлони За или Против
    От glarus във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-08, 21:47
  5. Проблем с нови керамични котлони
    От Rus_Fot във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 10-05-07, 09:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе