Резултати от 1 до 3 от общо 3

Насоки за ремонт на микровълнова LG MG589DC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    7
    #1

    Насоки за ремонт на микровълнова LG MG589DC

    Добър ден Имам микровълнова фурна LG MG589DC от която съм много доволен. Проблема е, че 2те кварцови 'тръби' са изгорели/хвърлят искри и трябва да се подменят но не знам от къде да ги намеря/купя. Занесох фурната на ремонт защото имаше проблем с долните копчета и хващаха много трудно, трябваше да се натискат бая силно за да се включи нещо. Отделно звуковата сигнализация изобщо не се чуваше и естествено проблема с грила. До последно си работеше но не беше както трябва и наистина искреше от време на време. Сега от сервиза са насрали всичко и ми се иска да оправя някак си нещата за да мога да си я ползвам нормално. Общо взето нищо не са оправили ами само допълнително са скапали грила та вече хептем не работи.
    От къде мога да намеря части за тази микровълнова (най-вече тоя кварцов грил) и евентуално какво мога да направя с копчетата и сигнализацията когато е свършила програмата за да се подобрят нещата? Не искам да я изхвърлям и все още има живот в нея защото се ползва почти всеки ден и си върши работата. А новите микровълнови от този клас са много скъпи и не ми се дават излишно пари ако мога да си стегна тази.
    В момента се намира в гр. Пазарджик но не ми е проблем да отида и до Пловдив и София стига да може да ме насочите към добър магазин за части или направо сервиз който да посетя, естествено ако има колеги които могат да помогнат с частите от други градове не е проблем и с куриер да се разберем. Просто много ми се иска да си я оправя тая микровълнова.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Отговор: Насоки за ремонт на микровълнова LG MG589DC

    искрене - магнетрон = нова .купи хвърли

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Насоки за ремонт на микровълнова LG MG589DC

    Хммм искренето идва само когато е пуснат грила и идва от кварцовите 'тръби' пак ли е магнетрона? Не съм наясно и затова питам. Примерно за затопляне и т.н. няма никакъв проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за насоки за какво да следя при монтажа
    От Kris_Valentinova във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 08-07-13, 21:08
  2. Ремонт на микровълнова Electrolux EMS2840
    От A4i във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 16-03-13, 04:00
  3. Малко помощ и насоки
    От abugarsia във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-13, 10:16
  4. Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.
    От hassel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-12, 20:32
  5. Отговори: 9
    Последно: 17-04-10, 13:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе