Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 117

Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    10
    #1

    Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    http://www.tesy.com/bg/products/grizha_za_vyzduha/
    http://www.midea-bg.com/bg/products/obezvlazhniteli/
    http://www.ebac.com/
    http://www.olimpiasplendid.it/
    http://www.mcsgl.com/
    http://youlongtw.en.alibaba.com/productlist.html

    http://www.tweuropebg.com/youlong/index.htm

    Тези са гола вода / като събере влагата се хвърля.. на другия ден пак трябва да се купува такова
    http://www.ceresit.bg/component/virt...D1%80%D0%B8/88


    Строителна влага може да се смята за напълно изчезнала след 3 години. За сгради с основно северно изложение - до 5.
    _________________________________________________

    Здравейте!
    оказа се, че имаме нужда от влагоуловетел.
    Може ли да ми препоръчате модел на цена около 250-300лв? Дали марката Мидея е добра? На едно място ми предложиха TWE, но нищо не ми говори.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Влагоуловител?

    И как се оказа така? Защо не вземеш под наем?

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #3

    Re:Влагоуловител?

    препоръчвам Айнхел, защото съм ги тествал
    http://einhell.bg/?p=742
    има и с капацитет 20 и 30 литра, но не са вкарани още на страницата

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    10
    #4

    Re:Влагоуловител?

    Благодаря, немско производство наистина е по-добре от китайско. Пък и цената е в моя диапазон.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #5

    Re:Влагоуловител?

    не бързай да благодариш, защото и те са китайски
    все пак ти пожелавам да не бъдеш предубеден и да посетиш Китай

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    10
    #6

    Re:Влагоуловител?

    Така ли? А защо пише, че са немски?
    И много искам да посетя Китай, и съм жена. А то и Мерцедес се произвежда в Китай

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #7

    Re:Влагоуловител?

    не знам къде пише, че са немски, фирмата е немска и почти всичко произвежда в Китай
    пожелавам ти да се сбъдне мечтата да посетиш Китай - при мен това вече е факт и нямам търпение да отида пак...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #8

    Re:Влагоуловител?

    Пробвай в Метро, аз купих моя от там - Тарингтон. Въртиш само едно копче и си работи.
    Този пост е редактиран от avenger; 12-10-15 в 19:41.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    24
    #9

    Re:Влагоуловител?

    Здравейте! Същия проблем ... кое бихте препоръчали MIDEA MDF3-20DEN3 или TWE YL-2005 . Избора ми е сведен до тези двата . YL2005 е с ротационен компресор, от което би трябвало да е по-тих . По характеристики обаче е 49 дб, което е почти колкото мидеата, която пък е доста по-мощна . За нея не са дадени никакви данни с какъв компресор е . Моля по-запознатите да дадат съвет . Утре съм се запътил да го вземам, а още не мога да избера .
    Този пост е редактиран от avenger; 12-10-15 в 19:42.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    10
    #10

    Re:Влагоуловител?

    Ползвам влагоуловител трета година Mitsui 12 l, 180 W, 28 dB, работи в помещение 26 м2 Дневна + Кухня, РVС дограма,
    климатик Тоshibа 24 dB. Реална производителност 4-6 л/24 .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    21
    #11

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Малко инфо за Tarrington House AD-2010
    6573235Z.jpg

    6573246o.jpg

    6573249k.jpg

    6573251n.jpg

    6573254Y.jpg

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    21
    #12

    Отговор: Re:Влагоуловител?


  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #13

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Едно питане за влагоуловителя, който ползвам от 2 дена. Марката е ОК, която се произвежда за баумакс, техническата информация почти липсва, а описание за работата хич няма, само кой бутон за какво е. Сега като гледам по-горе линковете е едно към едно с Мидеа MDT1-16DEN3. Само дето е с по-малка мощност и капацитет.

    Малко предистория: Северна стая, 1-ви етаж, постарах се за изолацията- гипсокартон с 5см вата под него по северната стена, 2см фибран на пода под паркета, пвц вратопрозорец, който води към тераса, която изолирах също с пвц дограма и стъклопакет, а не както ги правят по принцип с плъзгащ се алуминии и еднокатно стъкло.
    В резултат на цялата тази изолация влагата няма къде да отиде и се лепи зад мебели, леглото и по ъглите. Проветрението е ежедневно, но кой знае колко не помага. 2г изрязвам тапетите зад мебелите и спалнята на височина над 50см от земята, като ги намирам черни и напъплени от мухал. Третирам всичко с концентриран натриев хипохлорид (белина) и така изкарва до следващата есен.
    Миналата зима решихме да вземем влагоуловител от тези сухите с таблетка. За пълният период на абсорбиране на таблетката - около 1.5м. хващаше 500мл вода, което явно е крайно недостатъчно и сега взехме и въпросният ел. влагоуловител.
    Първоначалните ми впечатления за него се потвърдиха веднага след като го включих - върши работа, буквално се чува как влагата се стича вътре и.. е много шумен, та чак втриса като вкл. компресора. Това което ме озадачава обаче е начина му на работа. Очаквах, че след като обере първоначално влагата ще работи много малко, не е така на практика. Работи почти постоянно с много редки изключвания. Съмнявам се в сензора му за влага, да не би да се лъже и улавя тази, която е вече втечнена?
    И сега и въпроса:

    Нормално ли е влажността да се покачва толкова бързо след като вече веднъж достигне зададените проценти? Настроил съм го на 60%, работи известно време изключва компресора и само след около 2 мин. влажността се покачва отново до 65% и включва пак! Работи около 8мин, за да ги свали отново, спира за 1-2мин и така се повтаря цикъла цяла вечер.
    Все пак не съм го сложил в банята, а в детска стая. От къде се взима тая влажност не ми е ясно, то трябваше да сме се издавили досега без него! Факт е обаче, че за 2 вечери улови 1.2л вода! Само си я представям излята в стаята и ми става лошо.
    Някой с впечатления от работата на такъв влагоуловител да каже нормално или не е това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #14

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Влажността (относителната влажност дето я мериш в %) се влияе много от температурата.
    Ето тука едно калкулаторче:
    humidity and dew point table

    Примерно ако в стаята е било 22 градуса със 60% влажност и температурата падне на 1 градус си вече на 64% влажност при 21%.

    Казваш за 2 вечери събрал 1.2 литра.
    Груба сметка 2 вечери - 16 часа = 960 минути.
    Идва по 1.25 грама вода на минута да събира. Щом ги събира значи някой ги произвежда - 1.25 грама на минута.
    Айде пак гледай калкулатора - 22 градуса температура 60% влажност са 11.62 гр на кубик.
    За 2 минути произвеждаш 2.5 гр. Детската стая ако е малка и пълна с мебели да има 15 кубика въздух - за две минути се натрупват 0.17 г на кубик. Горе долу влажността ти се вдига с 1% (от 60% на 61%). За да докараш от 60% до 65% ще ти трябват поне 10-12 минути да не работи.

    Аз съм с Олимпия Акуадрай 16. Нагласил съм го на 55% и вече две седмици работи нон стоп като най-много до към 60% е стигал. Местя го между хола (вечерно време) и спалнята (през деня). За ден горе-долу пълни резервоара - 3.5 литра.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    5
    #15

    Отговор: Влагоабсорбатор (dehumidifier)/ FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Като гледам всички как сте се засилили да я махате влагата от къщи... Поне някой от вас няма ли аквариум? Аз имам 4 и въобще не си и фантазирам за премахване на влага. И какво- да изхвърля аквариумите ли? Голямо чудо -имало влага.Всеки казва че влагата пречела, ама никъде не съм чул аквариум вкъщи да е вредно-гледат си хората.


    Искаше ми се да разбера как работи тоя влагоабсорбатор на церезит с оная перка , дето го рекламират. Няма да си го купувам, искам да знам как работи.
    Ако някой знае нека да каже.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 469
    Последно: 06-03-24, 21:09
  2. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 19:49
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 20:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 22:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе