Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Странно изключване на пц

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #1

    Странно изключване на пц

    Здравейте,

    ПЦ ми започна да прави страннен проблем.След като го включа,работи 6-7 секунди и се самоизключва.Не се появява никакво сьобщение на монитора,не стига изобщо до Биос,но вентилаторите работят.Като го включа за 2 ри пьт,се изключва точно след 3 сек.Откачих всичко по дьнната платка,като оставих само захранването кьм платката и РАМ, и пак сьщото.Аз си мисля за някакьв проблем в захранването,а може ли да е по платината,
    Някой да има идея.
    Pentium 4 630 HT,Gigabyte GA-8I945G Pro,DDR 2 Corsair 2x512 667,Powersuply Thermaltake Purepower TWV 500W

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Странно изключване на пц

    ако захранването работи на друг компютър от този клас- значи е дъното !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #3

    Re: Странно изключване на пц

    според мен е от процесора, "просто не пали" - такива неща са ми се случвали доста пъти в практиката до сега. Има и някаква вероятност да сработва някаква защита - провери дари вентилатора напроцесора е вързан точно където трябва на купунга (най близко) до процесорния сокет ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #4

    Re: Странно изключване на пц

    някой дъна имат гадното свойство да проявяват този симптом, когато им падне батерията...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #5

    Re: Странно изключване на пц

    Опитах всичко за което се сетих.Оставих само дьното,процесора и РАМ,смених захранването с такова което работи и пак сьщият проблем.ПЦ си работеше нормално,докато го пренесох от едната стая в другата.Опитвах с вякакви кабели и контакти.Остава като вьзможност дьното,процесора или РАМ.Но как да разбера кое точно.Имам гаранция на отделните части,но ако занеса в сервиза погрешната част и след тестовете се окаже че нищо и няма,ще трябва да си платя за работата и тестовете.Така че трябва да сам сигурен коя част е.
    Някакви идеи как да разбера.
    Благодаря

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #6

    Re: Странно изключване на пц

    Двете стаи бяха ли с еднаква температура или едната е отоплявана,а другата не.
    В този случай е възможно да е кондензирала влага по дъното

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #7

    Re: Странно изключване на пц

    И двете стаи са с 24 С температура

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: Странно изключване на пц

    На мен на захранване ми прилича, още повече че точно миналата седмица имах подобен случай, като отворих захранването ясно си личаха надутите кондензатори, ама ти твърдиш че си го сменял.
    Най-лесно е да махнеш и паметта, почне ли да пищи - значи все пак дъното и процесора работят. Не е лошо и BIOS-a да нулираш де.
    Огледай също дъното за надути кондензатори, макар че ме съмнява да е това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Странно изключване на пц

    а дали си сложил конектора на вентилатора на процесора на правилния куплунг , щото ако не си го сложил на "cpu fan" - дъното засича че няма включен вентилатор и веднага защитата гаси компа .

  12. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #10

    Re: Странно изключване на пц

    Другия вариант е да е от паметта,махни едната 512 и виж как е положението

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #11

    Re: Странно изключване на пц

    Цитат Първоначално публикувано от G_R_U
    Другия вариант е да е от паметта,махни едната 512 и виж как е положението
    Пробвах всичко вьъможно с паметта.последователно сьс всеки модул поотделно,като ги махна и 2та,пищи дьното и пак се изключва.Пробвах сьс и без CPU FAN;сьс и без Northbridge fan,и пак сьщото изключване.
    Като включа захраннването и стартирам се чува някакво леко изсьскване от дьното,ама не мога да хвана от кьде точно,дали е от процесора или самото дьно.
    Мисля да купя някакво евтино дьно и да пробвам процесора и паметта,поне ще мога още 1 причина да отхвьрля

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Странно изключване на пц

    носи го на фирмата - и им казжи че не пали - да ти покажат къде е проблема- това за заплащане на сервиз на гар. техника не съм чувал

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #13

    Re: Странно изключване на пц

    Да в БГ още няма такова заплащане,ама в Швейцария ако дьното ми е в ред ,ще ми го вьрнат и ще ми таксуват 160 шв.франка на час.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #14

    Re: Странно изключване на пц

    Я аз пак да се обадя.
    Пробвал ли си да извадиш дъното от кутията и да го пуснеш така - като си е на масата, върху една книга или нещо изолиращо? Щото историята познава случай, по-дълго краче на някой елемент да дава към маса на кутията

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #15

    Re: Странно изключване на пц

    Тожа беше пьрвото нещо което направих,да го изкарам от кутията,да го сложа на масата вьрху антистатична подложка ,като оставя на него само РАМ и процесор

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. изключване на фризер
    От Стефанова във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 11-09-11, 21:03
  2. Toshiba - странно изключване
    От vankoto във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 18-10-10, 12:35
  3. Изключване на диск?
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-11-09, 18:17
  4. Бавно изключване на Уин ХР
    От D3BEP във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 07-01-04, 05:24
  5. Включване и изключване на РС по LAN ... ?
    От Daskala във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 13-06-03, 10:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе