Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Няколко проблема с dell xps

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #1

    Няколко проблема с dell xps

    Купих си лаптоп преди 3 дена - dell xps with intel i7 720qm processor, 4gb ram, 1gb video radeon, 500gb hard disk, 15.6 inch. Но имам няколко проблема...
    1. Когато натисна батерията от долу (9 клетъчна) и се клати леко, което е дразнещо за лаптоп за 1300-400$. Просто не е застопорена както трябва и се мърда като я буташ.... мисля, че това е някакъв дефект, но не съм сигурен както да правя. Чудя се да се свържа ли със сервиз на делл, защото още съм в Америка...
    2. Другия проблем е, че не ми харесва как работи операционната система (виндоус 7-ма). Той дойде инсталиран с нея, и доста програми на делл мисля, защото като погледнах в msconfig na startup, имаше доста програми, които не ги знам за какво са и незнам коя да спра и коя не. И може би това е едната причина заради, зарежда по-бавно понякога. За 2-3 дена ми направи няколко errora, веднъж заби като го пусках, веднъж зареди и десктопа беше черен и почти всички икони ги нямаше... (след като рестартирах се оправи), и веднъж ми даде "ToasterLauncher has stopped working error." като го пусках. От това определено се разбира, че не е много добре нещо... Но ако преинсталирам, нямам да имам оригинална ОС, защото от делл не ми дадоха диск, имам само някъв back-up
    3. 3-тия въпрос ми е, има ли шанс да си издъня колоните, защото са доста силни и свирят много чисто и аз ги усилвам често до край, и ми се струва, че на някои песни, се чува леко такова като кривене или незнам точно какво, не мога да го обесня, но може и аз да си внушавам...

    Надявам се някой от компетентните в тази област, да успеят да ми помогнат, защото съм объркан и незнам какво да правя... все пак съм дал 1400$ почти и очаквам много добра машина!
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Няколко проблема с dell xps

    по въпрос 1 - да имаш право да го върнеш , но само ако е нов и докажеш че не си го направил ти и не е резултат от твоите действия
    по въпорс 2 - win7 не е тромава система- направи си ресторе с този диск който са ти дали. само си прехвърли твоите фаилове (снимки, документи музика ) на външно устройство, защото ще форматира всичко. Слагаш диска да бутне и следвай инструкциите.
    По въпрос 3 - да , има реален шанс да си издъниш колоните.

    Като цяло - в Америка незнам какво правиш , но предполагам знаеш езика , а също така на сайта на дел има Read The Fu....g Manual.
    Втория ти въпрос е като на типичен амерканец.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Няколко проблема с dell xps

    по 2 - не знам какво разбираш под "тромава", но на такава конфигурация 7-цата лети. като начало ти препоръчвам да деинсталираш всякакви DELL-ски програми за ъпдейти, регистрации, сайлънсъри... най-вероятно идва с trial и на някакъв антивирус, офис пакет и т.н. -> под ножа. накратко - оставяш го голичък все едно нова инсталация без софтуер

    а в msconfig недей пипа. когато деинсталираш ненужните неща, каквото трябва, само ще се махне от там

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #4

    Re:Няколко проблема с dell xps

    ами знам че трябва да лети.... но нали ви казвам, че ми направи няколко грешки и заби 1-2 пъти...а аз незнам коя програма на делл за какво е за да мога да я махна.... ако ви дам с писък с програмите дали можете да ми кажете кое ми трябва и кое не?
    А иначе мога ли с някаква програма да си сейфам ОС на диск и да си го преинсталирам ама без тези програми на дел, защото май никога няма да ги използвам...

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Няколко проблема с dell xps

    давай списъка, ще оправим нещата (списъкът да е от control panel -> programs -> programs and features -> uninstall a program)

    да си запишеш сегашната OS няма как
    можеш да си изтеглиш нормална 7-ца, която да си инсталираш, а за легалността й... от нещо страхуваш ли се?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #6

    Re:Няколко проблема с dell xps

    ето това е

  8.  
     
  9. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #7

    Re:Няколко проблема с dell xps

    Не мисля, че премахването на софта на производителя, ще премахне грешките!
    В какво по-точно се изразява забавянето ти? Само при старта ли?
    Проверил ли си за рекавъри дял на харда? >десен на My Comp>Manage>Disc Managemant.
    Във Windows Logs има ли записани грешки? >десен на My Comp>Manage>Event Viewer>Windows Logs.
    Какво те притеснява в msconfig? Махай каквото не ти харесва! Връща се по същия начин ако осетиш липсата на нещо.

    За батерийката, съм забелязал на повечето машини, че съвсем лекичко си помръдват. Да не те притеснява ако е лека хлабината.

    Дай точния модел на машинката.

    Също така си прочети наръчника. Всичко си пише!
    Restoring Your Dell Computer to Original Factory Installation with Dell DataSafe Local Backup 2.0

    Creating Your System Recovery Discs with Dell DataSafe Local Backup 2.0

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #8

    Re:Няколко проблема с dell xps

    Ами при стартирането да... струва ми се, че зарежда много бавно програмите... А и на няколко пъти както казах ми даде някъв ерор и веднъж черен десктоп, някави ей такива чакмаци ми направи. Имам рековъри диск близо 40гб. Дали се нуждая от толкова много място, за тази процедура... не е ли излишно. Имам 30 ерора в лог файла.
    А между другото, се свързахме с делл онлайн, и до 2 дена ще изпратят техник на адрес, и казаха, че ще бъде безплатно... само да не като дойда да каже, че това за батерията е нормално, защото не искам да се клати... а и казаха, че щял да смени батерията и някаква долна, част... ама не разбрах точно каква долна част ще бъде това...
    dell xps 1645

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #9

    Re:Няколко проблема с dell xps

    Така добре повикал си неволята. Успех като дойде. Дано ти реши проблемите.
    Не пипай рекавъри дяла. Голям е за в бъдещи бекъпи!
    Погледна ли грешките с какво са свързани?
    Разгледай линковете по-горе които добавих. Пише си всичко. С инструмента на DELL си възстановяваш системата, правиш си бекъпи, може и да си направиш рекавъри DVD, за случай ако ти се скапе HDD! - Препоръчвам!

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #10

    Re:Няколко проблема с dell xps

    Цитат Първоначално публикувано от striking
    ето това е
    Ти на това....забозен компютър ли му викаш? Малко Дел туулс, рар и офис...че аз от тук започвам да товаря. Не ти е там проблема. Много по вероятно проблема да ти идва от смотаното МакАфии...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #11

    Re:Няколко проблема с dell xps

    От делл ще дойдат утре, трябва да ми оправят проблема с батерията. Сега уж зарежда по-бързо, само като включи виндоуса началния екран, малко мисли докато зареди програмите на старт-ъп. Въпросът ми е мога ли да си използвам лиценза на виндоуса, за Виста примерно или само за 7-маца ще стане, защото тази седмица май нещо ме дразни

  14.  
     
  15. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #12

    Re:Няколко проблема с dell xps

    Проблема ти не е в 7! Не мърдай от него! Просто трябва инсталацията да се направи по - как да го кажа - оптимизирана.
    Досега на каква машина си работил? При лаптопите, най-бавния компонент е HDD! Win 7 се зарежда по бавно на тизи дискове! Затова трябва да поддържаш диска с OS добре дефрагментиран. Премахна ли зареждащите се излишни от msconfig? По горе колегата спомена антивируса. Аз бих пробвал да го махна и инсталирам AVAST!

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Няколко проблема с dell xps

    слез на виста и ще си говорим след 3 дена кой ти е харесал повече

    (не че вистата ще ти забива повече, но на един и същ хардуер 7-цата е мнооого по-пъргава)

    слушай какво ти говоря, проблемът ти не със 7-цата, а в нещо съвсем друго. тегли една майна на легалната 7-ца (която дори не си казал каква е - 32 или 64, home, ultimate...), сложи си една чиста 64bit home premium (не че ultimate-a ще товари тази машинка, ама надали ти трябва), и после ще говорим пак

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #14

    Re:Няколко проблема с dell xps

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    давай списъка, ще оправим нещата (списъкът да е от control panel -> programs -> programs and features -> uninstall a program)

    да си запишеш сегашната OS няма как
    можеш да си изтеглиш нормална 7-ца, която да си инсталираш, а за легалността й... от нещо страхуваш ли се?
    Откъдето да си изтегли 7-та,щом я инсталира с легалният сериен номер би трябвало да е легална...
    Dell препоръчват Убунту пред 7-та...

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re:Няколко проблема с dell xps

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Откъдето да си изтегли 7-та,щом я инсталира с легалният сериен номер би трябвало да е легална...
    Dell препоръчват Убунту пред 7-та...
    да де, ама ако на него му идва с 32бита home premium, а той иска 64бита ultimate....

    а за ubuntu vs 7... на тази машина каквото и да сложиш все ще върви еднакво (много) бързо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASYB12LDC - няколко проблема
    От c20ne във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 11-08-11, 17:29
  2. Няколко Проблема
    От Lyolyo във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 27-10-06, 22:02
  3. Няколко проблема с IPB
    От vankata във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 0
    Последно: 03-10-06, 15:02
  4. Няколко проблема с Internet Explorer
    От The Mask във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 10-12-03, 19:17
  5. Mandrake 8.2 - няколко проблема?
    От Pitar K във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-09-02, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе