Резултати от 1 до 9 от общо 9

Лаптопът замръзва при зареждане на windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #1

    Лаптопът замръзва при зареждане на windows

    От малко повече от две години имам лаптоп Acer Aspire 5672. До миналия ден работеше без забележки. Появи се следния странен проблем. При зареждането на уиндоус лаптопа замръзва, малко след като се появи десктопа. Дори пауър бутона не успява в някои от случаите да го спре. Забелязах че лаптопа работи нормално когато батерията му е извадена. Потърсих в интернет и намерих много теми, в които се описва точно същия проблем. Като цяло изглежда че причината е в батерията, но никъде не прочетох, че нова батерия ще ми реши проблема. За момента съм "решил" проблема като съм изключил от Device manager-а Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery. В един от форумите видях че acer имат програма за смяна на батерии от определени партиди. Подадох заявка за нова батерия и ми написа че до 5 седмици трябва да ми изпратят нова, но въпросът ми е това ще реши ли проблема?

    П.С. В момента лаптопа работи и на батерия, но индикаторът за батерията не свети по нормалния начин. Имам чувството че проблемът не е в батерията, а в устройството, което я контролира.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Лаптопът замръзва при зареждане на windows

    не разбирам точно какъв ти е въпроса.... установил си, че проблемът е в батерията, направил си нужното за подмяна, сега се чака да се види с новата батерия как ще е. нали така?

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re: Лаптопът замръзва при зареждане на windows

    Вътре в батерията също има "контролер", не е само акумулаторни клетки.
    И може повредата да е в тоя "контролер".

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #4

    Re: Лаптопът замръзва при зареждане на windows

    Ами въпросът е да търся ли сервиз за лаптопа или просто ремонтът е нова батерия

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: Лаптопът замръзва при зареждане на windows

    Според мен, най-добре да си изчакаш новата батерия. Нали така и така лаптопа работи достатъчно добре в момента.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #6

    Re: Лаптопът замръзва при зареждане на windows

    ОК, ще се чака тогава. Благодаря за бързите отговори.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Лаптопът замръзва при зареждане на windows

    Обаче аз пък имах един Compaq който точно това му беше проблема - и с нова батерия отказваше да работи, оказа се контролера за управлението
    дето е в лаптопа. Иначе ако сложиш заредена батерия от друг си работеше, но не я зареждаше, не и вадеше и серийния номер в инфото. Но го разбрах без да поръчвам нова батерия, защото намерих подобен и пробвах.
    Ти не се отчайвай де, може пък да имаш късмет.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #8

    Re: Лаптопът замръзва при зареждане на windows

    Ами при мен странното е че когато Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery в device manager e изключено, уиндоуса не замръзва и компютъра изглежда че работи нормално. Като изключа адаптора лаптопа продължава да работи на батерия. Като го включа батерията явно започва да се зарежда защото индикаторната лампичка за батерията след определено време от оранжева става става зелена, което по принцип трябва да значи че батерията е заредена на 100%. Сякаш комуникацията между уиндоуса и батерията, ако мога така да се изразя не функционира.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #9

    Re: Лаптопът замръзва при зареждане на windows

    Днес получих новата батерия от acer. С нея лаптопът работи без проблем. Явно птичината за замръзването е в батерията, така че ако някои има подобен проблем с лаптоп acer, най-добре да започне с махане на батерията.

    П.С. Интересното е че са се постарали да сложат в пратката попълнени документи и инструкция на български как да им изпратя обратно старата батерия за рециклиране за тяхна сметка. Мисля че acer ме спечелиха като лоялен клиент .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Лаптопът ме изненада,
    От ivec във форум Мобилни устройства
    Отговори: 3
    Последно: 03-01-10, 00:24
  2. Проблем при зареждане на windows
    От helios1 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 23-01-09, 16:22
  3. Windows - Зареждане
    От TopBG във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 16-12-04, 08:27
  4. Windows - Проблем - Зареждане
    От TopBG във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 15-11-04, 11:12
  5. Отговори: 5
    Последно: 07-05-04, 03:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе