Резултати от 1 до 5 от общо 5

Windows - Зареждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #1

    Windows - Зареждане

    Имам проблем. След като Windowsa ми зареди, той започва да "мисли" известно време (около 10 сек).

    Което освен, че ме дразни, ме и бави. Става въпрос за това, че когато вече всичко е заредено,

    курсора на мишката отново става стрелка с часовник, и компютъра започва да "мисли" въпреки че

    реално, нито харда върти, нито има нещо друго което да се зарежда.

    Аз съм с Win98SE. В таскбара имам заредени само 4 приложения Explorer, Internat (това е фонетика),

    Systray и F-Stopw (това е Real Time Protektora на F-Prot). При стартиране ми се зареждат само тези

    4, неща... Махнал съм, Task Sheduler, и Shedule Agent, защото не ги ползвам

    Има ли някои идея, какъв може да е проблема за това "мислене"....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #2

    Windows - Зареждане

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...и F-Stopw (това е Real Time Protektora на F-Prot).



    <div align="right">Originally posted by TopBG - 14/12/2004 : 17:24:29</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Да не би това да тръгва да си точи от интернет дефинициите при логване? Ако да - считай, че има голяма вероятност да е точно от него това "забиване"...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #3

    Windows - Зареждане

    така...... това че ти се зареждат само 4 неща на таскбара, въобще не значи че са само 4 всъщност , отиди на START, RUN и напиши от там командата msconfig , от там отиваш на последния таб START UP , там ще намериш всички включени сървиси в 9Х - започваш да махаш отметки , внимавай защото можеш да спреш някой наистина важни неща , които естествено винаги после можеш да пуснеш в SAVE MODE - опитай по този начин - това би ускорило значително машината, но би могло и да я направи нестабилна .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #4

    Windows - Зареждане

    А как мислите че съм си махбал Task Shedulera???

    Освен това това на f-prota е самия скенер, за упдеит има друго приловиние, което също махнах, тъй като няма нет....

    Други предложения???

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #5

    Windows - Зареждане

    В ХР в тази папка Windows/Prefech се пазят индексите на стартираните приложения от инсталацията на системата . Понякога папката става огромна ако не я изчистиш , и в момента на зареждане на XP се "замисля" точно по същия начин . В WIN98SE предполагам също има такова нещо , но немога да ти кажа къде е .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при зареждане на windows
    От helios1 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 23-01-09, 17:22
  2. Лаптопът замръзва при зареждане на windows
    От petkov във форум Мобилни устройства
    Отговори: 8
    Последно: 30-12-08, 15:43
  3. Windows - Проблем - Зареждане
    От TopBG във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 15-11-04, 12:12
  4. Отговори: 5
    Последно: 07-05-04, 04:01
  5. Зареждане на Li-Pol
    От PPechev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 13-11-03, 10:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе