Резултати от 1 до 11 от общо 11

Няколко въпроса относно Dell XPS L501x

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    5
    #1

    Няколко въпроса относно Dell XPS L501x

    Здравейте

    Закупих си въпросния лаптоп през м.Декември'2010. Понеже има няколко варианта в зависимост от пазара (доколкото разбрах) ще изброя основните характеристиките на моя: cpu i7-740QM 1,73/2,93GHz - 4 ядра/8 нишки, 6Mb L3 кеш, 4Gb DDR3 ram(Samsung) , 640Gb HDD (Toshiba), nVidia 435M - 2Gb RAM. Екстрите, които ми привлякоха допълнително внимание бяха вградения Bluetooth 3.0 i 2-та USB 3.0 порта. В последствие се оказа, че има и слот за сим-карта т.е. уж UMTS модем. Лаптопа дойде без ОС, инсталирана му е Win 7 Ultimate 64-bit, която си работи перфектно, ползвам и софтуера от Dell за контрол и наблюдение на хардуера. Толкова с описанията

    Сблъсках се със следните хм, проблеми:
    1) Когато инсталирах ОС-а единственото нещо, което той сам откри и инсталира беше bt адаптера, само дето реши, че не е 3.0, а 2.1. Тогава откриваше устройства при сканиране, чрез системния софтуер. Реших, че Windows греши, и инсталирах официалните драйвери за 3.0(R280283) от Dell.com. Толкова беше с откриването на устройства. Направих roll back до 2.1 - все още не открива устройства. Не можах да открия в Интернет подобни проблеми с този модел.
    2) Относно модема - изтеглих официалните драйвери(R257879), инсталираха си се нормално, вкарах сим-карта (може, влиза си, не е фалшив слот, поне на пръв поглед) - или аз не знам как се ползва модем, или това наистина е фалшив слот, понеже не виждам никаква индикация за връзка през сим-картата. Не съм боравил досега с такъв тип модем точно, може би аз не знам къде да пипна.

    Освен тези 2 проблемчета, лаптопа по мое скромно мнение е отличен за цената си от 2200лв

    Поздрави.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #2

    Re:Няколко въпроса относно Dell XPS L501x

    Погледнах тук там, мисля че този модел идва без 3Г модем, слага се допълнително.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    5
    #3

    Re:Няколко въпроса относно Dell XPS L501x

    Цитат Първоначално публикувано от oddi
    Погледнах тук там, мисля че този модел идва без 3Г модем, слага се допълнително.
    Да, както казах "открих" тази екстра под батерията; когато го купувах не беше споменат никъде. Но ако няма, слота ще си работи ли нормално - картата се пъха и задържа на принципа на слотовете за карти с памет - натискаш, задържа се, после отново натискаш и се освобождава?

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re:Няколко въпроса относно Dell XPS L501x

    Наличието на картов слот не определя наличието на 3G модем. Както каза колегата това е опция.
    Модеми могат да се купят от ибей, но важното е да разбереш кои са съвместими със твоя лаптоп.
    Този например е и с GPS.
    http://cgi.ebay.com/NEW-F3507g-3G-GP...item2a0aa33e5c


  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Няколко въпроса относно Dell XPS L501x

    В петък направих запитване до официален сервиз на ДЕЛ за този модул (наричало се C модул), цената беше 200 лева без ДДС

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    5
    #6

    Re:Няколко въпроса относно Dell XPS L501x

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    В петък направих запитване до официален сервиз на ДЕЛ за този модул (наричало се C модул), цената беше 200 лева без ДДС
    Кой е по-точно модела казаха ли ти? В eBay ги гледам по 60-80 $
    А за bluetooth-а имате ли идеи?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #7

    Re:Няколко въпроса относно Dell XPS L501x

    Скъпи са още тези платки, аз на моя делл му присадих WWAN F3507G карта от IBM SL500, голяма борба беше но тръгна.
    Тествах картата с виваком и глобул - пушилка е.

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    5
    #8

    Re:Няколко въпроса относно Dell XPS L501x

    Цитат Първоначално публикувано от oddi
    Скъпи са още тези платки, аз на моя делл му присадих WWAN F3507G карта от IBM SL500, голяма борба беше но тръгна.
    Тествах картата с виваком и глобул - пушилка е.
    А обхвата с външен модем по-добър ли е, отколкото с този? Важно ми е, понеже понякога се намирам на няколко мили от брега В момента ползвам един EDGE интернет през HTC Diamond, който служи за wi-fi router - обикновено PDA-то е на джама..

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9

    Re:Няколко въпроса относно Dell XPS L501x

    За WI-FI правят такива
    http://cgi.ebay.com/Long-range-High-...item519353b54e
    не съм виждал обаче за 3G/HSPA

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #10

    Re:Няколко въпроса относно Dell XPS L501x

    Malicieux,лесно се разбира има ли 3Gмодем или не.Слагаш определеният за целта software и се опитваш да го подкараш...
    Но първо трябва в девайс менаджера секция Modems да го видиш...

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    1
    #11

    Re:Няколко въпроса относно Dell XPS L501x

    Здравейте, бих искал да си купя клавиатура за новият ми DELL XPS L501x, защото се изръсих 1900лв. а той няма. модел на клавиатурата е клавиатура – Internal US/International Qwerty Backlit Keyboard; подсветка на клавиатура CODE: 0KMP3
    LINK: http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_t...All-Categories
    ако някой може да помогне ще му бъда благодарен.
    НАСКО
    Sent from my Windows Phone 0895316976 0879049888
    SKYPE: amgeorgiev

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 20-01-14, 12:14
  2. Няколко въпроса за S40 SUB
    От vencifcl във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 19-09-13, 18:03
  3. Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA
    От Vesi.j. във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 40
    Последно: 08-04-13, 10:33
  4. Няколко въпроса относно Sony Vaio-SVS1511
    От dudulia във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 16-09-12, 22:55
  5. Няколко въпроса относно търсачка
    От Nedko във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 24-07-06, 10:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе