Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41
Like Tree3Одобрявам

Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #1

    Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Здравейте,
    от 3 дни имам монтиран Mitsubishi MSZ-GE35VA в помещение 29 кв.м., стара тухла, без изолация, дървена дограма, вътрешен апартамент, втори жилищен етаж. Имам няколко въпроса относно работата на климатика.
    1. Лампа Operation в кои случаи светва?
    2. При зададени 24 градуса нормално ли е да духа без да спира (Operation не свети)?
    3. В кои случаи перките се завъртат автоматично към тавана?
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #2

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    1.Двете лампички светват когато има повече от два градуса разлика от зададената температура спрямо реалната в стаята, това се случва и когато размразява външното тяло тъй като вътрешното тяло тогава се охлажда и разликата в температурата става голяма.
    2. Да нормално е да не спира. Ще спре когато достигне температурата , но в 29 квадрата ще стане трудно това.т.е големичко му е помещението.
    3. Клапите се обръщат нагоре когато изключи компресора при достигната температура и още, когато му предстои размразяване също ги вдига.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #3

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Благодаря за бързите отговори.
    А това, че не се изключва или ако го прави изключително рядко много ли е лошо за климатика? Да му намаля градусите?!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #4

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Нищо му няма,хората на това се радват инверторите да не спират , но градусите можеш да ги намалиш малко.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #5

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    при покупката ме уверяваха, че дори и към коридора мога да отварям, да топля и неговите 10 квадрата. Здраве да е!

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Защо, защо, защо такива малки мощности в такива големи помещения?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Не знам дали ти си си избрал машината или са ти я предложили, но определено си е малка за това помещение, още повече, че не си изолиран.В студа, си мисля, ще имаш проблеми с отоплението.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #8

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    Защо, защо, защо такива малки мощности в такива големи помещения?
    Защото има фирми, при които ако служителя остави клиент да си тръгне без климатик има глоби. За това с цената на всичко се обещава всичко! Чудя се само как клиента може да намери форума след покупката, но преди това не може? Аз мисля, че е по-полезно и лесно да се пита преди а не след покупката. 30 квадрата е за климатик в по-горен ценови клас и за това са метнали клиента на черешата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #9

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Защото има фирми, при които ако служителя остави клиент да си тръгне без климатик има глоби. За това с цената на всичко се обещава всичко! Чудя се само как клиента може да намери форума след покупката, но преди това не може? Аз мисля, че е по-полезно и лесно да се пита преди а не след покупката. 30 квадрата е за климатик в по-горен ценови клас и за това са метнали клиента на черешата.
    Четох, питах, разпитвах и преди да го купя. Менията бяха много и различни А и уж познати ми го монтираха, а и нямах ограничение в бюджета... Явно машината отива в детската. А за тук какво - 42-а ли? Или май ще сменям марката.
    Инъче пък топли, при зададени 24 в най-далечната точка е 23,5

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #10

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    В такива помещения е желателно да се мине на оглед на място. Има неща, които е добре да се преценят, да се поговори с клиента относно неговите желания и очаквания. Както и да се определи най-доброто място на монтаж.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #11

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Няма угодия! Едни искат климатикът да не спира и да духа топло, други пък питат: "Защо не спира?". Ами сложи си конвенционал и ще спира. В твоят случай не спира, защото е малък за това помещение и ако сега поддържа температура от 24 градуса без проблем, при падане на външните температури под -5 за по-дълго време ще почне да работи на макс, което не е добре за компресора.

    P.S. Като ти са познати, да го сменят с GE50 и ще почне да спира по-често, но в големият студ ще мърка тихо. Другият вариант е саниране.
    Този пост е редактиран от pilot; 17-12-12 в 11:18.

  14.  
     
  15. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #12

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от Vesi.j. Виж публикацията
    ...
    Инъче пък топли, при зададени 24 в най-далечната точка е 23,5
    Много бързо решихте, че този климатик не става за помещението. На мен ми се струва нормално да спира рядко при температури под 0 градуса. Може би е вътрешен апартамент с топлещи комшии, може би с топлофикация... А това че нямало да стопли при -20 градуса едва ли е толкова фатално, вероятно климатика ще изкара COP около 1 - 1.5 при такива температури.

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #13

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Не че няма да топли по-скоро компресора ще работи в по завишени обороти което от своя страна съкращава живота на компресора и няма да е толкова икономичен уред ,но това са само догатки.Без оглед на помещението няма как да сме сигурни че машината няма да се справи.

  17. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #14

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Ще си позволя да пиша в тази тема понеже се касае за същият климатик. От днес съм с този климатик и се интересувам относно скоростта на вентилатора на вътрешното тяло. Правя аналогия с предишният ми климатик Хитачи и установявам, че вентилаторът от както е даден на ''авто" не съм го чул да променя оборотите си. Това нормално ли е и не би ли трябвало когато има да наваксва градуси този вентилатор да увеличи оборотите си докато догони зададените градуси?

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #15

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от Vesi.j. Виж публикацията
    Четох, питах, разпитвах и преди да го купя. Менията бяха много и различни А и уж познати ми го монтираха, а и нямах ограничение в бюджета... Явно машината отива в детската. А за тук какво - 42-а ли? Или май ще сменям марката.
    Инъче пък топли, при зададени 24 в най-далечната точка е 23,5
    Топли ли? Топли! ТОЧКА! /поне засега/. Не бързай с местенето, поне докато НЕ СЕ убедите, че не е подходящ наистина за помещението. Аз щях да сложа 7-ца в 20 квадрата, ама не се продаваха от модела, който харесах! Пробвайте го и ако при -20 не смогва, ще го подпомогнете с една духалка или конвекторче за седмица! После помагалото в килера до следващия голям студ. И без това копа пада под 1.5 при големите минуси, нали така КОЛЕГИ по форум? Нямало да бъде икономичен - ами да не би пък продължителна употреба на по-неикономичната 50-тка да е по-икономична пък и плюс това, ще се плаща повече за него като първоначална инвестиция! А пък и 35-цата ще е по-икономичен от 50-ката през преходните сезони, така че общото уравнение е = на изхарчени пари за отопление според нуждата на помещението, което би се решило с хубавичка изолация и дограма с добър стъклопакет, и нищо друго! Аз сега като се нервя пък, че шарпа ми работи он-оф още, да не съм хукнал да го местя - търпя му дяволиите, ама до кога ли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZJP-S ili Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-12, 20:02
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJP-S STANDARD SERIES или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От Grifon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-12, 15:11
  3. Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA
    От kuky във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 51
    Последно: 09-10-12, 12:23
  4. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05
  5. Няколко въпроса относно търсачка
    От Nedko във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 24-07-06, 10:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе