Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 65

лаптоп или компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    40
    #46

    Re:лаптоп или компютър

    Е как ги правите тези гейм машини за под 1000 лева.Тя една свястна кутия на кул мастер е 160лв +.А що се отнася за сериозни игри с лаптоп ценовия диапазон е 2000лв нагоре-алиенуеър например.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #47

    Re:лаптоп или компютър

    Цитат Първоначално публикувано от ivan66
    Е как ги правите тези гейм машини за под 1000 лева.Тя една свястна кутия на кул мастер е 160лв +.А що се отнася за сериозни игри с лаптоп ценовия диапазон е 2000лв нагоре-алиенуеър например.
    Я пак
    Кутията не е проблем
    Проблем е захранването , процесора не е важен , важни са рам и видео
    определено мога за 1000 лв да ти направя добра машина за игри.
    Зависи какви игри искаш да играеш де.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    40
    #48

    Re:лаптоп или компютър

    Те това е въпроса.Лично аз не ги играя,но синовете мрънкат за кадрите в секунда и макс. настройките например на последната версия на need for speed.Настолния комп е с 250gtx на nVidia a лаптопа с gf555m и се държи доста по-добре.Та ако ще се асемблира комп за поне година две в перспектива си мисля,че 1000лв не стигат.
    Разбира се,няма да влизаме в спор,но всички компоненти трябва да са добре подбрани.В момента най-слабото звено си е HDD.Модерните SSD не се пипат на този етап.Когато станат достъпни машините ни ще литнат.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #49

    Re:лаптоп или компютър

    ivan66, геймърски компютър за 2 години напред не можеш да направиш, ако ще гащите си да съдереш

    процесори има, паметта не е проблем, но видеото ще те спъне още след 1 една година, ако винаги искаш да си на full mаx

    1000 лева си е напълно реалистично без монитор, а такова нещо като "геймърски" лаптоп.. ще ме извиняваш, но... то не че съществува, съществува, ама да изръсиш 2К за лаптоп, на който след година видеото ще е изпекло дъното и си точно 2К назад... без мен. освен това на този лаптоп не можеш да сложиш ново видео (или поне не на разумна цена), а на настолния развиваш 3 болчета и си отново в играта (в буквален и преносен смисъл )

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #50

    Re:лаптоп или компютър

    Абе и аз това разправям, че цели конфигурации макар и лаптопи излизат по-евтино, ама тука все едно съм като Николай Коперник пред Светата Инквизиция.

    Техното е прав, че за игри се иска предимно РАМ и видео, но малко или повече процесора също не може да е по-стар с едно до две поколение, защото няма да има много перспектива пред себе си и ще се наложи 1 -1.5 години след покупката/сглобяването на компа да се сменя процесора, което е доста глупаво, защото е разход...


    А тези твоите синове какво са се размрънкали бре човек, кадрите-кадрите, е какво кадрите, те над определно ниво да кажем 50-60 кадъра е все едно дали ще са 170 кадъра всекунда или 60 кадъра-човешкото око/мозък повече от 24-26 кадъра в секунда не може да види/възприеме то и затова в някои от западните държави е забранен 26/27 кадър като скрита реклама-възприема се нещо като подсъзнателно внушаване, защото се възприемат само фрагмени от този кадър и в огромния брой от случаи остава невъзприет цялостно.


    От опита ми дотук мога да кажа, че над 50-60 кадъра за игри се искат там където има повече действие без значение дали става въпрос за стартегии или FPS-ри защото кадрите при игра варират и целта е да не падат под 35-40 кадъра, ако може да не падат под 50-60 още по-добре.Насичането се вижда именно при натоварването на видеокартата, но аз като гледам има игри които на максимум/ултра настройки дори и SLI -видео във "сублимните" моменти ще види зор и няма гаранция, че няма да има насичане.

    Изобщо това с ултра настройките на игрите е едно "мерене на пишките" особено когато става въпрос за деца.Всяко иска да каже "Тази игра я играх на ултра настройки- жестоко е", тоест другите не са я играли на такива нстройки защото комповете им са слаби видиш ли... Детска работа...

    Аз не съм чак такъв маниак на игрите, просто като ми дойде много напрежението влизам малко да пораздам вуртуални юмруци/шутове/ножове, куршуми, бомби и гранати и може би поради това нямам и чак изисквания за ултра-хипер-мипер настройки на игрите.А бре имах, но като видях, че върховите серии видеокарти не успяват да се справят на 100% с някои от новите игрите реших, че е безмислено да давам пари за нещо което няма да ми предложи/гарантира, че ще мога да играя всяка една игра на пазара която има към момента на покупката на компа на ултра настройки.Вместо за лаптоп със силна видеокарта "пренасочих" парите за лаптоп с 1920х1080 екран и не съжалявам.Когато някой седне ми казва, ей много малки букви бре, но след като попише, ми казва: "Друго е този екран, много ясна и "мазна" картина дава, не е като моя".А при мен основното е екрана, за да си пазя очите.Игрите са "между другото"...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    40
    #51

    Re:лаптоп или компютър

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ivan66, геймърски компютър за 2 години напред не можеш да направиш, ако ще гащите си да съдереш

    процесори има, паметта не е проблем, но видеото ще те спъне още след 1 една година, ако винаги искаш да си на full mаx

    1000 лева си е напълно реалистично без монитор, а такова нещо като "геймърски" лаптоп.. ще ме извиняваш, но... то не че съществува, съществува, ама да изръсиш 2К за лаптоп, на който след година видеото ще е изпекло дъното и си точно 2К назад... без мен. освен това на този лаптоп не можеш да сложиш ново видео (или поне не на разумна цена), а на настолния развиваш 3 болчета и си отново в играта (в буквален и преносен смисъл )
    Понятието геймърски лаптоп не съм го създал аз.Поне на сайта на асус имат такава квалификация.Общо взето съм на твоето мнение
    Относно кадрите в секунда естествено ,че става въпрос ако са 10-12.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #52

    Re:лаптоп или компютър

    Изобщо това със видеокартите е някаква мания.От историята им досега след като се разработи по -добро видео следва 2-3 години яка ескплоатация, като се сменя само името на картата и уж се правят някои подобрения, но цялостно хардуера/чипа си е същият, е тогава как да скочи много повече като си е същият...

    Просто става въпрос за пари-направили са нещо ново, следва масово производство и достатъчно време за да се направи добър оборот =печалба от тази разработка.

    То наскоро бях чел, че на практика ати 5450=4550, просто е сменено името...Имаше и потребители който бяха ударили по една псувня, че са прецакани по този начин .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    40
    #53

    Re:лаптоп или компютър

    Така и така се зачекнахме я да ви питам за един проблем.Връзвам си лаптопа с HDMI към телевизора в режим clone.Резолюциите на телевизора и лаптопа са си native 1920x1080.На телевизора се появява смущение-една хоризонтална движеща се надолу черта и размазва контурите.В режим extended всичко е ок.Ползва се един и същи кабел.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #54

    Re:лаптоп или компютър

    Сега гледам една "промоция" /без да е променяна цената/ на лаптоп на Toshiba с графичен ускорител GTX 560M 1.5 GB.
    Ще ми е интересно, ако има колега с подобен клас видеокарта, да сподели опит, как се справя лаптопа му при по-лакомите на ресурси игри.
    Платените ревюта ги знаем.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #55

    Re:лаптоп или компютър

    Що бре моме??? Ето http://www.notebookcheck.net/Compute...s.13849.0.html

    От един друг форум има едно момче със един АСУС Репъблик ъг геймърс, тоест G53GW или някакво подобно означение със 560 нвидиа който е предшественика на този и казва, че всички най- новите игри ги играе на максумум и е изключително доволен, но сега го продава и се е насочил към Клево или алиенуеър само защото асус все още нямат с Нвидиа ГТХ580 карта в лаптопите които предлагат.

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #56

    Re:лаптоп или компютър

    @justify
    с риск да те обидя.
    Още един път показваш, че не разбираш нищо от хардуер, с постовете си по нагоре.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #57

    Re:лаптоп или компютър

    Бравос на момчето, от другия форум, че "не му е кисело гроздето"!
    За момето не го вдянах, ама и от колеги не са обиждаме, дет са вика!

    Питам аз, защото напоследък съм в една такава дилема.
    Да продавам десктоп машина, била до преди 9-10 месеца геймърска и да доплатя за едно такова мобилно бижу или с наличния финансов ресурс да налея само видео мощ, докато останалите джаджи още държат фронта, а и захранването има предостатъчно резерв от мощност за всякакви "енергийни вампири".

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #58

    Re:лаптоп или компютър

    няма какво да се обиждаме, не сме тука с такава цел, но да се правят някой сравнения без реални тестове и да се говори намерки, не става

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #59

    Re:лаптоп или компютър

    Абе това човек ако не знае, лаптоп или компютър, или японска или немска кола, за къде е тръгнал....

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #60

    Re:лаптоп или компютър

    raziel66 с този ник ми прозвуча -ки.Та затова "моме"...


    Пичове, аз лесно не се обиждам, а и наистина не ми е това работата.Проблема е че навремето 1996 година както вече писах и GSM-те бяха гъзария и се носеха запасани на кръста да видят колко сме гъзари, ама сега са нещо обикновенно което на никой не прави впечатление.Разлика е че сега стационарните телефони вече ги няма...
    Та и с комповете ще е така до 5 -7 години и вие пускайте по някоя анатема по мой адрес, аз не се засягам дори ми става весело, защото ми напомняте за по-старите хора които навремето казваха "Абе какъв е тоя телефон има само слушалка.Това телефон ли е?!!" Щом не е една буца да стои денонощно на масичката/шкафа/бюрото значи не е телефон Бълбукайте си при мен е весело...

    Същото е и с мобилния нет.Всички го плюят, ама никой не го е ползвал(поне макстелеком).Един колега и той така- на флашки да хващат интернет доверие нямал.Като си купи и започна да го ползва където си иска и има нужда постоянно ми казва "Разпространявай, че не е хубав, за да не се навържат много маймуни..."

    От кабелната казва се отказвам от мобилния нет не се отказвам.Вика" повече да не ги видя тия с кабелите от Сити****, надупчиха ми стените и мебелите..."

    Колкото повече отричате новото, толкова повече сте одъртяли.И аз съм така, но веселото е че се виждам отстрани и си го признавам, та има за какво да се посмеем с приятелите...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам HDD 80GB за настолен компютър, RAM DDR 2x256MB за лаптоп
    От melbata във форум Приключили продажби
    Отговори: 15
    Последно: 02-02-18, 11:19
  2. Отговори: 4
    Последно: 02-03-13, 18:34
  3. Продавам Части за настолен компютър и Лаптоп
    От beretta92sd във форум Приключили продажби
    Отговори: 37
    Последно: 20-06-12, 10:01
  4. Продавам настолен компютър и лаптоп
    От whitefeather във форум Продава
    Отговори: 10
    Последно: 08-10-11, 20:02
  5. Заменям компютър за лаптоп !!!
    От PItBullTerrIer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-06, 11:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе