Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    Продажбите на таблети задминаха лаптопите - SetCombG

    Близо два пъти повече таблета, отколкото лаптопа ще бъдат продадени още през тази година!
    И това е само началото - с всяка изминала година делът на таблетите ще се увеличава.




    Близо два пъти повече таблета, отколкото лаптопа ще бъдат продадени още през тази година!
    И това е само началото - с всяка изминала година делът на таблетите ще се увеличава.
    Още подробности

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #2

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    Причината може би се корени в последния абзац от подробностите,а именно навлизането на пазара на купища бюджетни предложения и мобилността на таблета.По отношение на ябълката,там няма какво да коментирам-положението е тежко.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    Тази тенденция си е отдавна...но хората, които имат таблет имат и лаптоп:rolleyes: Обаче масово компютрите се ползват само за браузване, гледане на клипчета и снимки, така че е нормално таблета да е купуван повече, по-удобен е за целта. Пък има и трансформарси, по фешън са На мен лично напоследък, ми се случва по-често да ползвам такава джаджа в сравнение с лапнитопа. Но в близко бъдеще, не си представям да имам само таблет, независимо с каква операционна система е. Да, има с i-core, aма 11.6" ми идва много малък за сериозна работа и голям за таблет

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    далеч по-важната задкулисна новина е ударът по M$ !

    windows таблетите са нищожен процент, така че ударът по М$ става двоен - хем лаптопите надолу, хем в таблетите тръцки

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #5

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    Определено...
    Но покупката на Nokia според мен ще прекрои пазара в следващите 2-3 години.
    MS закъсняха фатално с премиерата на Windows Phone. И Android, и iOS бяха далеч напред. А само година по-рано имаше тромави версии на Симбиан и Windows Mobile, който беше върха на сладоледа. Още си спомням HTC HD-то ми - уникален телефон за времето си...
    Та... аз разчитам, че MS ясно са си дали сметка каква огромна грешка допуснаха и вярвам, че пак ще са на върха след няколко години.
    А те нещата са свързани - ако изплуват при смартфоните ще го направят и при таблетите. Аз честно казано не знам защо няма масово таблети с Windows RT - би следвало да са интересни машинки. Но явно проблемът е като при Apple - високи цени, а пазарът иска бюджетни модели...

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #6

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    Аз пък си мисля, че MS ще глътнат вода особено ако гугъл се заеме и с линукс така както с андроид... Самия андроид си личи че с мерак е правен!

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #7

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    А Windows-а викаш не е с мерак....
    Все пак, да си дадем сметка, че Android не е от най-оптимизираните мобилни ОС... И е добре средства и усилия да се насочат към запазване на положението й, вместо да се захващат други проекти с почти предизвестен лош край.
    Като цяло, утопия е да се мисли, че ще може в близките години, без много, много работа, лишения, мозък, късмет и не знам още какво да се направи пълноценна клиентоориентирана настолна ОС, която да може да конкурира макар и в малка степен безспорния хегемон Windows.
    Отделно при подобни прогнози за намаляване на дела на настолни компютри и лаптопи съм 99% уверен, че никой не би рискувал да вложи чудовищно много пари в подобно начинание.
    Домашните компютри ще си останат на Windows още дълги години според мен, борбата ще е при по-леките мобилни устройства и при разни бъдещи чудеса като Google Glass и подобни.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Аз честно казано не знам защо няма масово таблети с Windows RT - би следвало да са интересни машинки. Но явно проблемът е като при Apple - високи цени, а пазарът иска бюджетни модели...
    Ами, при положение че са на цената на тези с пълната версия Трябва да са на много по-ниски цени, но от това ще страда и хардуера. Тайванците и корейците се отказаха окончателно от таблети с RT.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    Това е началото на края на x86. През следващите години ARM ще властва и е нормално хората да сменят хардуера. В много случаи таблетна ми е по-удобен от лаптопа.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    основната грешка на М$ не е недоклатеността на 8/RT, а погрешното ценово сегментиране

    доминацията им на декстоп пазара продължава да ги заслепява, както и абсурдната им ценова политика

    само алчността им пречи да потопят другите. те натоварват цената на windows таблетите абсурдно много. ако е нещо по-символично, съмнявам се, че някой ще откаже Windows таблет на цената на андроидски, при равни други условия... нали не бъркам?

    аз лично дори няма да погледна андроида, ако съседната "плочка" е с windows. сега обаче...

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #11

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    нали не бъркам?
    ...
    Мда, според мен не бъркаш, цената и разпространението са проблема.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    Както и това, че не са интересни все още за разработчиците на приложения. Епъл в това отношение са ненадминати ... На устройствата на нахапаните има супер добре направени приложения и игри които не могат да бъдат открити на друго място.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #13

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    Лаптопите са за работа(писане, текстообработване и т.н.), таблетите са за забавление.

    Интересно какво точно е включено в "таблети"-ако се включват и смартфоните ....

    Виждам само една възможност лаптопите за работа и текстообработка да бъдат изместени от таблети-тя е да бъде създадена специална програма която да трябаформиа речта в писан текст, да изпълнява вербални команди за текстообработка на текст и т.н.
    Дотогава лаптопите ще са незаменими за работа с текст.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #14

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Лаптопите са за работа(писане, текстообработване и т.н.), таблетите са за забавление.



    Виждам само една възможност лаптопите за работа и текстообработка да бъдат изместени от таблети
    Какво ще кажеш да не залитаме към Драгън диктат (първият софтуер, който си спомням в насоката, в която залиташ) и да решим проблема с елементарна преносима клавиатура, превръщаща таблета в лаптоп?
    Къде е проблема? Че таблета с Android, с и без клавиатура си е таблет... Тоест, всичко зависи от ОС, а не от хардуер...
    Разликата между модерен лаптоп с тъчскрийн екран и таблет е само и единствено в операционната система според мен. Двете неща ще прелеят в едно, като единствения проблем към момента е себестойността...

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #15

    Отговор: Таблетите смазаха лаптоп продажбите, това е само началото

    Аз си работя с таблета! Всичко което ми трябваше си тръгна под андроид и то с лекота!
    Само до преди месец-два бях с крайно негативно мнение за таблетите и смятах, че са само за игрички, тинейджърски простотии...и т.н. Та сега взимам си мислите и думите назад
    Иначе няма нужда от кой знае какви ресурси за да се постави уина на колене - линукс и много софт.за него и то фрии! Ако гугъл се наеме да разработи една дистрибуция на линукс с добра графична среда както и да предложи нещо поне толкова френдли (както уин на МС) и разбира се на много по достъпна цена и да е опънсорс - това ще е успех! Естествено един от факторите за успех ще е самата фирма която го лансира...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 12LDC - operation и timer мигат 4 пъти, след това само timer 3 пъти.
    От nako-bako във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 06-01-12, 23:26
  2. Отговори: 0
    Последно: 05-04-11, 12:26
  3. Отговори: 0
    Последно: 29-10-10, 13:25
  4. Отговори: 8
    Последно: 30-09-08, 19:02

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе