Резултати от 1 до 9 от общо 9

проблем със захранването....май-има и друго,не е само това

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #1

    проблем със захранването....май-има и друго,не е само това

    здравейте,
    имам странен поне за мен проблем.онзи ден исках да си пусна компа,но той не тръгна.махнах му капака и го огледах и почистих.единственото което установих е,че захранването мирише на изгоряло и за това на другия ден взех от един колега зарядно пробвах и се оказах прав - компа тръгна.вчера отидох в магазин със старато зарядно и си купих ново.не си избрах от най-евтините,но не съм взел и най-хубавото.дадоха ми гаранция и доволно си отидох у дома,но като сложих и навързах всички кабели нищо не стана.само леко потрепна вентилатора и зеленат лампичка отпред на компа светна,а червената само присветна,но компа не тръгна,пробвах още няколко пъти,ни нищо.
    незнам дали добре обясних,но искрено се надявам,че някой ще можеда ми помогне
    благодаря ви

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: проблем със захранването....май

    Последно кое ??
    ....онзи ден исках да си пусна компа,но той не тръгна.махнах му капака и го огледах и почистих.единственото което установих е,че захранването мирише на изгоряло и за това на другия ден взех от един колега зарядно пробвах и се оказах прав - компа тръгна.вчера отидох в магазин със старато зарядно
    Стационарен комп. ли е или лаптоп ?

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: проблем със захранването....май

    а вкарал ли си 12-те волта на дъното?
    (едно допълнително с 4 дупки.. прилича на големия дебел кабел, който се включва в дъното)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #4

    Re: проблем със захранването....май

    благодаря за помоща.
    оказа се,че захранването е изгоряло,а после аз съм забравил да вкарам допълнителното кабелче
    обаче тоно когато си помислих,че всичко е ОК вече се оказа,че не е
    щом пусна компа той започва да зарежда и на монитора се изписва само да натисна F2 за Setup и F11 за Boot Menu,но клавиатурата,мишката и всичко останало не е разпознато и съответно е не активно.на калвиатурата свети само Num Lock и до там.нито може да се изключи,нито да се натисне някое друго копче
    нищо
    какво да правя?????

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Re: проблем със захранването....май-има и друго,не е само това

    Пробвай с ЮСБ мишка/клавиатура ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #6

    Re: проблем със захранването....май-има и друго,не е само това

    според мой приятел е заминало дъното.въпроса сега е какво да правя?

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re: проблем със захранването....май-има и друго,не е само това

    Закарай го на сервиз да го погледнат. Мисля, че заключението на приятелят ти е прибързано.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #8

    Re: проблем със захранването....май-има и друго,не е само това

    ok.надявма се да си прав
    просто компа вече няма нищо не разпознава и малкото ннеща които изкарваше на монитора вече не са там
    на всичкото отгоре той ми каза,че ако извади RAM-a компа трябва да издаде звук,но това не се случи

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re: проблем със захранването....май-има и друго,не е само това

    Има дъна при които ваденето на рама не води до писукане, недей се притеснява предварително. Хубаво е да погледне някой който знае какво прави.Дано нацелиш правилният човек/сервиз.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 20
    Последно: 26-10-13, 23:43
  2. Отговори: 64
    Последно: 13-07-12, 15:54
  3. Проблем с видеокарта или нещо друго?
    От Jenny във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 23-03-04, 15:40
  4. Отговори: 6
    Последно: 12-10-03, 02:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе