Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree2Одобрявам

съвет за избор на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #1

    съвет за избор на лаптоп

    Здравейте,

    Предстои ми закупуване на лаптоп за дъщеря ми, ще се използва за обичайните неща, като интернет, документо-обработка (офис пакета) и може би съвсем леки игри. Бюджета е 1000 лв, търси си се надеждност и прилична производителност. Предпочитаните марки са Dell и Lenovo. Поразгледах из онлайн магазините и общо взето видях какво може да се очаква за тези пари. Бих искал и да чуя мнението на хората, които разбират от материята.

    Иска ми се и да разбера какво мислите за алтернативите по-долу. Не знам дали не смесвам малко нещата, насочвайки се към машини, които бих избрал за себе си, но пусто ме влече този по-висок клас TEST. А пък ясно, че детето ще хареса повече новите пластмаски.


    Dell Latitude E6530 с Windows 7 - Втора употреба - Лаптопи втора употреба

    Dell E6540 3.3ghz i5 Intel 1920x1080 ssd128gb Ram8gb Като Нов гр. София Център • OLX.bg

    Първата машина бих могъл да видя и пипна лично, докато при втората май трябва да разчитам, че няма някаква уловка. Тя пък е с по-дълга гаранция оставащи 1.5 г. срещу 1 г. за 6530.

    Знам че темата нов или употребяван не е от вчера и всеки си има + и - , но ще се радвам да чуя мнения за конкретната ситуация.

    Благодаря предварително на всички отзовали се.
    Този пост е редактиран от slowhand; 27-09-15 в 18:17.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #2

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    Втория нов струва над 2400. Нещо ми е съмнителна тая оферта.

  4. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #3

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    Dell Inspiron 5547 | Laptop.bg - Технологията с теб ,Dell Inspiron 3543 | Laptop.bg - Технологията с теб Малко надхвърлят бюджета ,но мисля по добрия вариант от втора ръка.Иначе от горните два втория има малко превес в отношение на видеото,не видях да имат хард диск.Варианти има доста но се ограничаваш в две марки.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #4

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Втория нов струва над 2400. Нещо ми е съмнителна тая оферта.
    да звучи много добре, та чак съмнително Между другото, от същия продавач има още доста обяви за подобни машини и всичките на първо четене са доста атрактивни. Следя ги от поне месец, но не забелязвам да има продажби, списъка си е все същия.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    Хубави са си Latitude, обаче дъщерята едва ли ще я впечатлят Вземи и нещо новичко, задължително с най-дългата гаранция С този бюджет, марката е без значение...не че с по-голям е от голямо значение в момента, ама...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #6

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от bagerista9 Виж публикацията
    Dell Inspiron 5547 | Laptop.bg - Технологията с теб ,Dell Inspiron 3543 | Laptop.bg - Технологията с теб Малко надхвърлят бюджета ,но мисля по добрия вариант от втора ръка.Иначе от горните два втория има малко превес в отношение на видеото,не видях да имат хард диск.Варианти има доста но се ограничаваш в две марки.
    Благодаря за предложението, посочих двете марки като предпочитани, но бих разгледал и модели на други, ако са по-подходящи в този ценови сегмент. Пропуснал съм да уточня, че предпочитам вградено видео. Няма да се играят игри изискващи отделна карта, така че, мисля е по-добре да елиминирам излишното греене. А за харда, може и с по-малък капацитет, ако е по-бърз още по-добре. Inspiron 3543 ми се струва подходящ вариант. Ако беше и с матов екран, но май изискванията станаха много за бюджета
    Този пост е редактиран от slowhand; 27-09-15 в 13:22.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    Eто ти едно предложение, макар и извън бюджета. Може да се каже че е здрав, надежден, перфектно охлаждане, хубава клавиатура, добра автономност и много добро гаранционно обслужване. Е, процесор и екран, макар и матов не са нещо особено, но затова за което ще се ползва-стават.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    Като видя нов лаптоп с 1366x768 резолюция на екрана и крака започва да ми играе...
    tony34al одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #9

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    Благодаря за предложението, струва си да се вдигне мизата за подобно.

    А какво ти е мнението за предложението на колегата по-горе:

    Dell Inspiron 3543 | Laptop.bg - Технологията с теб

    поне на хартия с по-добри показатели, но все пак са различни серии и латитюд е по-високата доколкото знам. Предполагам има разлики - кутия, сглобка и т.н.

    Засега освен тези два се заглеждам и по този: Lenovo ThinkPad Edge E550 | Laptop.bg - Технологията с теб




    Lenovo ThinkPad Edge E550 | Laptop.bg - Технологията с теб

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #10

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    Разбира се, че има разлики...те са - не различни серии, ами класове

    Леновото също бива, ама...бих предпочел 5-та серия Latitude Обаче, не знам дали горният капак е от магнезий, както при вариантите с FHD, но вероятно пак няма да е от калпава пластмаса.

    П.С. Tommorow, на мен щом не е мат IPS ми е все тая, дали е FHD или HD.
    Този пост е редактиран от pilot; 27-09-15 в 19:42.

  13. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #11

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    имаш SSD 256GB,което си е огромно предимство+1тб диск,процесора е една идея по добър,това са плюсовете на 3543.Минусите : малко бавен хард и по слаба лан карта в сравнение с Е5550,но пък един път сложиш ли операционката на SSD забравяш за хард, повярвай ми лаптопа излита.
    • HDMI 1.4a

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #12

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    Съгласен съм за SSD - голям плюс. Но може да се добави в последствие/разбира се още поне 100лв./ за разлика от други неща. Лошото е, че при Е5550, трябва да се лишиш от хард или повече пари за по-голям капацитет - няма пълно щастие
    Този пост е редактиран от pilot; 27-09-15 в 20:01.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #13

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от slowhand Виж публикацията
    Здравейте,

    Предстои ми закупуване на лаптоп за дъщеря ми, ще се използва за обичайните неща, като интернет, документо-обработка (офис пакета) и може би съвсем леки игри. Бюджета е 1000 лв, търси си се надеждност и прилична производителност. Предпочитаните марки са Dell и Lenovo. .
    Прочети това и ще видиш ,че няма смисъл да хабиш вълнения относно марката на лаптопа.Гледай наименованието на процесора да има суфикс U за процесори на Intel и да няма допълнителна видеокарта,така лаптопа ще грее възможно най - малко и ще ти върши работа и ще бъде максимално надежден.Свали мизата на 500-700 лв,така че след години хлапето ако поиска нов лаптоп ще му натякваш, че за този си дал 1000-1200 лв. и няма как да стане.А след години тогавашния лаптоп от 500-700 лв. ще бъде с много класи над сегашния от 1000-1200 лв
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 27-09-15 в 20:24.
    Yasen6275 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #14

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Прочети това и ще видиш ,че няма смисъл да хабиш вълнения относно марката на лаптопа.
    Благодаря за поста, със сигурност ще се съобразя за процесора и видеото. Да си призная, не съм се развълнувал особено за марката. Ясно е, че машините в ниския и среден сегмент са от тайвански ODM производители и се продават под различни брандове. Затова ще се ориентирам към такъв с добра гаранция/ гаранционно обслужване, както pilot ме посъветва. А това май пак води към споменатите два бранда.

  18. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #15

    Отговор: съвет за избор на лаптоп

    Lenovo B50-70 | Laptop.bg - Технологията с теб

    - - - - - - - - - -

    Dell са с 36м. международна гаранция +40лв 1г.застраховка и забравяш,гледам има модели и с 48м. гаранция

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на лаптоп
    От blackberry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 42
    Последно: 20-01-16, 18:53
  2. Съвет за избор на лаптоп
    От Anjelo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 64
    Последно: 10-04-12, 19:55
  3. Съвет за избор на охладител за лаптоп
    От VeRoNique във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-11, 18:28
  4. Съвет за избор на външен Wifi Adapter за лаптоп Асус X71SL
    От music123 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-11, 14:47
  5. Съвет за лаптоп.
    От emilstar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 09-12-09, 10:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе