Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #1

    Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    Здравейте колеги, от вчера ми се случва нещо странно с лаптопа (делл е6530) от както съм го купил съм му сложил едно ссд на силикон пауър 120гб и от тогава 8 месеца си бачка без проблем до вчера, пускам и таман да захапе вина се ресартна и изписа
    pxe-e61 mediatest failure check cable
    pxe-m0f exiting intel boot agent
    bootmgr is missing


    Влезнах в биоса и гледам диска го няма, понеже е с чекмедже и лесно се вади извадих го поистих с спирт пътечките сложих го и компа тръгна, радоста беше голяма но кратка. При следващо гасене и после старт на компа диска пак го няма, оправя се само ако го извадя от мястото му и го сложа тогава тръгва, ако рестартирам компа тръгва без проблем но загася ли го диска го няма. Ъпдеитнах всичко що може да се ъпдеитне дори версията на биоса и проблема си остава. Опитах да направя рековери на вина но след като подкарам рековери функцията от инсталациония диск но тогава изписва windows found problem with your computers stratup options. Помня че преди съм правил рековъри и е минавало без проблем, но сега неще. В момента съм решил с акронис да опитам да направя клонинг на партипъна С на друг хард и да видя ще бутва ли от него, ако бутва значи харда е фира, ако не бутва значи вина е фира. Възможно ли е при описания проблем бедата да е в уиндолса да трябва да се преинсталира, макар че ако е в него не виждам с какво ваденето на диска от компа ще му помага да се вдигне.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #2

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    Според мен няма как проблемът да е в Windows-a, щом изчезва и от BIOS-a. Ако имаш възможност, пробвай диска на друга машина. Потърси в Google грешките, които ти изписва.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #3

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    И според мен, явно диска праи некви номера, добре че е с 5 г гаранциа, но всичко ще стане ясно след малко като е готов клонинга да видим с него ок ли е. Преди 3 месеца брах същия проблем с един ссд на интел исках да ъпгреидна сатр дел д430 но там нещата бяха с преходинк от зиф към сата, и аз реших че преходника е виновен за белята. Беше същото, биоса не вижда диска, на друга машина иснталнах един вин и като закча диска и го пусна вина се вдига, при рестарт пак се вдига но спра ли го краи, накрая ми писна и продадох диска и си сложих оригиналния. Интересното е тук обаче че тоя комп 8 месеца работи без никъв дерт с тоя диск и сега.... да видим кво ще кажат за гаранцията утре или ще пия една студена вода и ще го ползвам за голяма флашка хахах

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    Направи ъпдейт на фирмуера на ССД-то и виж тогава как ще е. Важно е. В момента и аз това правя - вчера сложих ССД на лаптопа ми и сега инсталирам.

    http://www.silicon-power.com/support...d&type=drivers
    Този пост е редактиран от Rumb@ta; 10-07-16 в 11:43.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    Че може да е от диска - може, но така проявяваш се проблем може и да е от дъното. Трябва да се пробват различни варианти - друг диск на този лаптоп и този диск на друг компютър. Като може да се окаже че въпросния диск работи безпроблемно на друг компютър и тоя лаптоп също работи без проблем с друг диск.....

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #6

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    След като биоса спира да вижда ссд-то, единствено с фирмуера се оправя. Доста четох тези дни и 90% с такъв проблем го оправят с фирмуера.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #7

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    Еииии Румба ако се орпави много бири щи станат човек вече, не знаех че не само климите ти са силна страна Сега прочетох какво сте ми писали, до тук направих следното, клонирах ссдто на обикновен хадр и проблема го няма компа си бутва без проблем всеки път при всяко включване, значи заключаваме не е дерта в компа, сега почвам се боря с фармуера на диска. След малко ще пиша какво е станало и дано е станало Не знаех че и харда има фармуер
    п.п. ;( и тва не помага, свалих софтуера от саита на силиконите с негова помощ откри къв е диска дадох му ъпдеит на фармуера изтегли го, ъпдеитна го, каза всичко е ок -рестартирай, рестартирах естествено вдигна се , спрях го -пуснах го и пак старата песен сега временно намерих друго решение за да не вадя диска за всяко стартиране на компа, просто му махнах батерията и му дърпам щепсела , така явно като спра компа му се прекъсва захранването и вече си се вдига без проблем, и тва ако не смахната работа, само под къв предлог ще убедя жар компютър че диска не е ок незнам. Приемам всякакви други идеи и черпя щото на тоя диск има счетоводна програма която на клонинга не тръгна (баси колко хитро е измислена и защитена ) а баш сега жената вкарва фактурите на няколко фирми и душа бере с тоя диск да не умре на цяло
    п.п.2 мислех да го лъжа със слиип функцията да го преспивам вместо да го гася ама и тя не му деиства добре, след събуждане се озовава в забил десктоп и след малко син екран и рестарт. Де се вика в будна кома е
    Този пост е редактиран от pif4o; 10-07-16 в 15:48.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #8

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    Биоса на лаптопа с последна версия ли е?

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #9

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    Влез в биоса и направи SATA контролера на AHCI и виж дали ще помогне.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #10

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    Биоса - да, последна версия , и тва се сетих да направя вчера ама не помогна, ся да видим на Румбата хапчето.
    п.п. Настройките са си на AHCI по дефолт Румба, друго не се сещам какво освен диска нещо да се е полупрецакал, еи така изведнъж да спре да бачка от нищото без нищо да е пипано нямам никво обяснение. Ще видя утре в жара кво ще кажат., може да са имали такива случай
    Този пост е редактиран от pif4o; 10-07-16 в 19:53.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #11

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    А кабела провери ли?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #12

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    Няма кабел.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #13

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    pif4o , какво стана с проблема,че ми стана интересно? Какво казаха майсторите? Според мен има проблем в конекцията на SSD ,като SSD-то си е наред,но все пак аз съм ентусиаст, а не професионалист.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #14

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    Диска е върнат към вносителя за рекламация, чакам тяхното становище, ще пиша веднага като се обадят за резултата Според тях проблема е в електрониката на диска, това предположиха като им разказах кво се случва, ако е така ще ми го заменят. От седмица компа бачка с клонирано копие на този диск и няма никви проблеми.

    - - - - - - - - - -

    Ето и развитието по темата, днес ми звънаха от жар да ми кажат че диска е върнат от вносителя (друга пловдивска известна фирма) и че при тестовете при тях бил ок. Не ми остана нищо друго освен да отида да си го взема и да пия една студена вода, ама взех и лаптопа с мене, взех си диска от жар и от там направо при тея вносителите дето са тествали диска, момчето вика работи си тук без проблем при това положения няма как да ви го сменим. Ако при вас не работи проблема е в компа, аз му казвам че обикновен хард работи, тои каза че при обикновения и ссд нещата са леко по различни защото го виждал като външна памет и прочие и прочие, загатна и за батерията на дъното но няма как да е от нея щото компа не губи дата и час. От там грабнах си диска и лаптопа и право при моя човек в друга много известна фирма в Пловдив за компове втора ръка с идеята да сложа друго ссд на моя комп да видя ще бачка ли. Отидох там ама му викам я първо сложи тва ссд на някои дел да видим ще бачка ли, слага го тои на един 6430 и уви няколко спирания и пускания и компа бачка. Тои вика, видно е че диска работи, я даи го сложим на твоя комп, викам то на моя и да го сложим не бачка, сложихме го и работи все едно нищо не се е случили, няколко пъти гасихме компа и пускахме и си бачка, прибрах се в нас пак пускам спирам бачка си, а ся кажете що за простотия е тва. Но каквото и да е пак се предавам няма се боря с него, ако пак напраи някои номер купувам си друг диск, а тоя ще го ползвам към телевизора

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #15

    Отговор: Странен проблем с разпознаване на харда -ssd

    Възможно е, като са го върнали при вносителя там да са му барнали фирмуера. Би трябвало да имат сериозна техника за тестове, калибрация и всякакви настройки за твоето ССД. Тествай го няколко дена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с разпознаване на hard disk от медия плеър!
    От asiurib във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-14, 12:06
  2. Проблем с разпознаване на хардуер
    От roumen68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-04-09, 23:17
  3. Проблем с харда
    От sss във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-03-06, 22:56
  4. Проблем с харда
    От walkerjoe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 12-05-05, 14:47
  5. странен проблем с Харда
    От goguto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 06-03-04, 03:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе