Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree6Одобрявам
  • 1 Post By brave
  • 2 Post By FearMe
  • 3 Post By avenge

Подмладяване / Upgrade на Лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #1

    Подмладяване / Upgrade на Лаптоп

    Здравейте,
    Пускам темата за съвети как да "подмладим" вече поостарял лаптоп с по-малко финанси.
    Да започнем с моя домашен компютър.
    Модела е Asus K55V : Intel I3 2350M,Ram 4gb ddr3 , video Nvidia Geforce 610M - 2gb ,Hard disc 512gb, Wirless N.Win 7 pro.
    Ползва се за домашни нужди,без игри.
    Може би е добре да добавя още една плочка Ram 4gb в свободния слот. SSD 128 на мястото наCD/DVD-то.
    Ще има ли ефект да преместя харда на мястото на CD,а SSD да го сложа на мястото на Hard disc?
    Кое да направя първо? Да купя рам или SSD ?
    Tъй като ползвам wi-fi ,а рутера ми е с AC /5ghz/ ,има ли възможност да сменя картата и откъде да намеря подходяща ?
    Предполагам друго не мога да направя или греша?

    Поздрави,

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #2

    Отговор: Подмладяване / Upgrade на Лаптоп

    SSD ще забърза видимо системата, относно стартиране на ОС и приложения. Следил ли си RAM паметта колко се запълва при работа? Ако я препълваш, тогава има смисъл да добавяш допълнителна, иначе ще си е излишен разход. Също и за WiFi адаптера - проверил ли си каква максимална скорост ти дава в момента и ако те удовлетворява не виждам никакъв смисъл от замяната му. Този лаптоп най-вероятно поддържа само SATA2, но най-добре като вземеш SSD направи тестове на скоростта дали ще има разлика като е в Caddy на мястото на DVD или директно вързано на мястото на HDD. Също като правиш нова инсталация най-добре извади HDD и остани само със SSD, докато завършиш инсталацията, че windows си записва boot файлове където му падне, независимо къде си му дал да се инсталира.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Подмладяване / Upgrade на Лаптоп

    след SSD-то няма да си познаеш машината!

    ram ти трябва ако много алт-табваш или отваряш 20+ таба на браузъра...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Подмладяване / Upgrade на Лаптоп

    Не знам как е при този лаптоп, но преди да се сложи кадито е хубаво да се погледне дали няма някоя замасителна пластина на шасито на лаптопа която да опира в корпуса на DVD-то. При мене се случи, че има такава пластина, а на моето кади е празно под пластината и стана като контра. Няма вадене на кадито. Голяма смехория стана, като дядо и ряпа (кадито е ряпата).

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #5

    Отговор: Подмладяване / Upgrade на Лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    след SSD-то няма да си познаеш машината!

    ram ти трябва ако много алт-табваш или отваряш 20+ таба на браузъра...
    RAM паметта може и да не се запълни при отваране на 20 таба в браузър, зависи какво точно има в тези табове. Най-лесно се проверява, като се отвори task manager и се види заетата и свободна памет. Още повече, че ако сложи SSD, това ще ускори swap файла и операциите по диска и може и да не се отрази на работата ако не му стига паметта.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Не знам как е при този лаптоп, но преди да се сложи кадито е хубаво да се погледне дали няма някоя замасителна пластина на шасито на лаптопа която да опира в корпуса на DVD-то. При мене се случи, че има такава пластина, а на моето кади е празно под пластината и стана като контра. Няма вадене на кадито. Голяма смехория стана, като дядо и ряпа (кадито е ряпата).
    И при моя лаптоп е така, проблема се решава, като се пъхне нещо между диска/кадито и тази пластина, става и с дебитна карта.

  7. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #6

    Отговор: Подмладяване / Upgrade на Лаптоп

    Хей менче сега оправях един такъв същия Лаптоп като твоя Асус К55 тука в Лондон слагах му най новия Биос с 8ГБ РАМ.
    Иначе по темата моята стара WiFi карта Intel 8265NGW няма да стане на твоя лаптоп, трябва да си провериш коя ще ти стане.
    Иначе и аз имам подобен на твоя Лаптоп Асус S56 (това е старият ми) и съм го ъпгрейднал с 8ГБ РАМ и 128GB msata SSD.
    Но твоя Лаптоп май няма слот за msata SSD защото е много стар модел от 2012 година, Видео картата за нищo не става по слаба е от Видеото на Процесорите.
    Най-добре събери пари и си купи нов както направих и аз.
    Иначе пък ако искаш да го ъпгрейднеш твоя K55 купи му още 4 ГБ Рам, и замени Хард Диска ти със ССД Диск. Само това може да се направи.
    Този пост е редактиран от brave; 20-01-19 в 16:53.
    emil vasilev одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: Подмладяване / Upgrade на Лаптоп

    И аз съм на мнение ,че мястото на този 7 годишен лаптоп е на боклука.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Подмладяване / Upgrade на Лаптоп

    ама лесно се хвърлят чужди пари на боклука, ей!

    и защо да е за боклука, като не е развален и му трябва на човека за браузване и др.под.?!
    espace и nassko1 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9

    Отговор: Подмладяване / Upgrade на Лаптоп

    Ако беше мой, с удоволствие бих го изхвърлил.

  12. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #10

    Отговор: Подмладяване / Upgrade на Лаптоп

    Точно така поднових двата лаптопа на децата. Купувани са 2011-2012 (SONY VAIO - VPCE и VPCM, със съответно първо и второ поколение мобилни i3, 4GB RAM и оригинален Windows 7 Home). И двата ги ъпгрейднах до Windows 10 по времето на безплатния ъпгрейд, забодох им по един Samsung 850 (860) EVO и увеличих паметта то 8GB. Съвсем прилични машинки се получиха - за браузване, гледане на филми, а и за курсови работи (и двамата учат във ФМИ и доколкото съм помагал имат "Mathematica", "R", май че Mathlab и още нещо). Е - батериите и на двата не стават за нищо, и хората си ходят насам натам със захранванията, но това е боложението...

    (за гейминг си имаме десктопи... )

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #11

    Отговор: Подмладяване / Upgrade на Лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Ако беше мой, с удоволствие бих го изхвърлил.
    Машината е напълно адекватна за лека работа, браузване, документи и филми. Процесора е двуядрен с 2 допълнителни нишки и е много по-добре от нови лаптопи, които са дори с 4-ядрен пентиум/селерон процесори, дори и някои нови с I3/I5, така че ако работи нормално, добавяне на SSD и евентуално на RAM памет ще повлияят много положително на работата. Това с изхвърлянето е много крайно и ограничено изказване.
    nassko1, tony34al и Asen Ikonomov харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на bojoviki
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    95
    #12

    Отговор: Подмладяване / Upgrade на Лаптоп

    Според мен,единствено можеш да сложиш рам и едно ссд.Друго няма да можеш,освен друг лаптоп.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Upgrade на pc
    От gerivas във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 04-04-10, 04:17
  2. Upgrade Лаптоп
    От taipan във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 24-08-07, 17:51
  3. Za UPGRADE ili ne???
    От simple_man във форум Овърклок
    Отговори: 5
    Последно: 27-03-03, 10:46
  4. Upgrade ?!
    От StrokedInside във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-02, 19:04
  5. UPGRADE !!!
    От DOT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 05-06-01, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе