Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 36 от общо 36
Like Tree2Одобрявам

Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #31

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    За браузера е лесно. Иконите на десктопа и текста под тях също се настройват. Но как настройваш прозорците на програмите и шрифта в тях? Освен чрез DPI, друг начин не намерих, а както казах, с увеличаване на DPI всичко се размазва и ме дразни повече от това да се блещя отблизо, за да прочета дребния текст. Ако има начин това да се избегне бих се замислил да мина на 14", стига разбира се да е достатъчно мощен да става за игри и да е на поносима цена. С тези темпове на развитие се надявам до няколко години и това да стане, ама за цените не е сигурно че ще станат по-достъпни. Даже май се наблюдава обратна тенденция.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #32

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    15 -ка ти е добре.

    А за кои "програми" става въпрос?
    Освен това си настрой "clear type" функцията в Уиндоус.

    За шрифта: шрифт.PNG

    Аз те съветвам да си закупиш очила ---> ако си с нормално зрение си купи да кажем с -0.25 диоптъра.Това е ккъсогледи и помага да виждаш по -надалече, тоест ще можеш да виждаш буквите на монитора от по-далече, като си купи антирефлесни.

    Тези за компютър да знаеш, че само си даваш парите - имат уж филтър, а на практика са леко жълто оцветени да филтрират синия цвят което си е пълен тъшак...По-добре едно фотосоларни кафяви.Поне на тъмно ще са безцветни и отново ще филтрират, но ще можеш да ги ползваш и навън и зима и лято.

    Това облекчава окото и не напряга мозъка.

    Аз игри вече не играя като изключим покерстарса.

    А тези геймърски лаптопи ги продавай след третата до 5-тата година.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #33

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Тези настройки си ги правя веднага щом купя нов лаптоп (или ако ресетна/преинсталирам Уиндоуса). Това на скрийншота е точно DPI, за който говорех. Пробвал съм да му задам конкретна стойност, увеличавайки от 100 до 125% през 1 % и на всички текста се размазваше, а и прозорците на някои програми не поддържат тази настройка и част от текста оставаше скрит извън рамката на прозореца. Доста съм си играл с тия настройки и в крайна сметка винаги се връщам на 100%.

    * кои програми: почти всички, които ползвам, включително прозорците при инсталиране на каквото и да било. Най-фрапиращо е с SA Dictionary, където, за да прочета думите в речника трябва да гледам екрана от 30-40 см (като пак казвам, че зрението ми е отлично и виждам дори най-дребния шрифт на таблата на очните лекари). За някои може това да е нормално. Някои хора и без това се завират в монитора. Аз обаче си спазвам нормална дистанция, дори често и малко над метър и съответно тогава ситния шрифт е съвсем нечетлив.

    * за очилата съвета ти звучи доста логичен. Като се върна в България ще се консултирам с доктор и ще реша. Най-вероятно ще си направя и прегледа, за който спомена колегата по-горе.

    *за смяната на лаптопите: досега не съм карал повече от 3 години и нещо с който и да било. Батериите ми също винаги са запазвалк около или над 80% от капацитета си за тези 3г.
    Относно процесорите - и аз четох, че AMD и Nvidia са се сработили отлично и постигат впечатляващи резултати. Следващия ми лаптоп вероятно ще е с такава конфигурация.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #34

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Ами грешката ти е , че гледаш 15 инча екран от 1м. Точно от 30-40см. се гледа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #35

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Надявам се, че бъркаш сантиметрите, иначе това би означавало, че трябва да го гледам прегърбен и надвесен над лаптопа. Няма как това да е нормалната работна позиция за лаптоп. От каква позиция тогава трябва да се работи с 14 инчов или с 11,6 инчов. Трябва да съм подпрял брадата си на тъчпада ли? Поне от ергономична гледна точка няма как това да е "нормално".

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #36

    Отговор: Смяна на дисплей на лаптоп с друг, щадящ очите?

    Почти няма монитор който да не съм тествал. И на лаптоп и на десктоп. Единствения монитор който не ми дразни очите и ползвам от предполагам над 10 години ( възможно е да са повече) е един стар Dell с 0% шим по цялата скала на яркостта, CCFL подсветка и Самсунговата S-PVA матрица. Монитора е 19 инчов, 4/3. Тоя модел 1905 FP е с два типа матрици, едната е на Самсунг, PVA, с 20 милисекунди , а другите две са на АUO ,8ms G2G P-MVA

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Смяна на дисплей от TOSHIBA 37А3030D на TOSHIBA 37XV733G
    От Даниел Милев във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 23-06-16, 23:40
  2. Проблем с дисплей на лаптоп
    От peter_nn във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 17-03-13, 18:27
  3. Питане за дисплей за лаптоп
    От n_markov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 12-01-12, 21:41
  4. Смяна на дисплей на лаптоп
    От katy85 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 08-11-10, 20:15
  5. Дисплей на лаптоп DELL, впечатления
    От carcass във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-04-06, 23:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе