Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree1Одобрявам

Избор на лаптоп за дома и работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #1

    Избор на лаптоп за дома и работа

    Здравейте, ще купувам нов лаптоп и реших да се допитам до вас ако може да ми помогнете в избора. Колебая се основно между тези два процесора AMD Ryzen 7 5825U и AMD Ryzen 5 5625U

    Сравнение на процесорите: https://www.youtube.com/watch?v=2ZsgE97HGxc

    тъй като няма да играя игри за сега съм се спрял на втория в комбинация с интегрирано видео. Качвам и няколко модела за да си кажете мнението.

    https://ardes.bg/product/dell-vostro...01-16gb-264518

    https://ardes.bg/product/asus-vivobo...k0-16gb-301416

    https://ardes.bg/product/hp-probook-...en-16gb-285694

    https://ardes.bg/product/hp-pavilion...6x8g6ea-290724

    Два от моделите са по-скъпи заради Windows 11 и малко по-големите екрани 16”

    Лаптопа, като конфигурация е за дома и бизнес. Колебанието ми е най-вече заради екраните не съм ги виждал на живо, а това е доста важно. На пробука и востро-то ги дават без шим. Най-тежките процеси ще са рядко конвертиране и създаване на видео, фотошоп, 10-15 отворени таба в браузъра. Към кой от двата процесора да се ориентирам и има ли смисъл да поглеждам към Intel core i7 1255U?

    Тук са сравнени лаптопите https://ardes.bg/sravni/290724,285694,301416,264518
    Този пост е редактиран от artttty; 05-01-23 в 13:43.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #2

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    Щом, ще има конвертиране на видео/видеообработка, тогава Ryzen 7.
    Но, и да избереш Ryzen 5, гледай SSD-то (nvme) да е поне 1TB.

  4. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #3

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Щом, ще има конвертиране на видео/видеообработка, тогава Ryzen 7.
    Но, и да избереш Ryzen 5, гледай SSD-то (nvme) да е поне 1TB.
    Благодаря за отговора, тъй като това се случва сравнително рядко, 2-3 дни в месеца, на Асус-а процесора 5600Н в Ардес го дават като производителност колкото Ryzen 7 5825U, не е ли едно добро компромисно решение между двата, единствено ме притеснява да не грее. Тази технология Ice cookling на Асус върши ли работа или е маркетингов трик?

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #4

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    AMD Ryzen 7 5825U vs Ryzen 5 5600H

    По принцип H, процесорите са една идея по бързи (по-малко "скопени"), от U-процесорите.
    Въпреки, че всички лаптоп-ски процесори са с намалена производителност, сравнена с десктоп аналозите им.
    Но, пък U, процесорите консумират, по малко енергия и са енерго-ефективни, съответно и по ниски температури при натоварване.

  6. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #5

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    AMD Ryzen 7 5825U vs Ryzen 5 5600H

    По принцип H, процесорите са една идея по бързи (по-малко "скопени"), от U-процесорите.
    Въпреки, че всички лаптоп-ски процесори са с намалена производителност, сравнена с десктоп аналозите им.
    Но, пък U, процесорите консумират, по малко енергия и са енерго-ефективни, съответно и по ниски температури при натоварване.
    Консумация и тегло не ме притеснява, ще се ползва като стационарен, по-скоро да не прегрява. А мнение за 4-те предложения по-горе?

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #6

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    ASUS Vivobook 16X M1603QA, защото е със H процесор.
    Но тук, има коментар, че покрива NTSC пространството само със 45 процента. Което го прави лош избор за фото и видео обработка.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #7

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    Те май всичките са с 45%. Освен ако не са правили copy - paste в описанията.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    МхМ, точно.

    Всичките са с посредствени дисплеи.
    Затова преди година и половина купих HP pavilion aero. За лаптоп който не с поне 70% покриване на NTSC повече от 900-1100лв не бих дал. То всички други параметри които съм гледал за близки цени са все близки.

    С вградено видео на 5800u съм и няма никакъв проблем да държиш по 30-35 отворени страници. Ако няма плейнато видео дори вентлаторът не се включва. Аз поне на 2 браузъра имам почти постоянно отворени 20-35 страници.

    Не си се ориентирал към качествени модели - гледай такива с магнезиево или алуминиево-магнезиево шаси.
    От Асус такива са Zenbook.
    От HP - Aero серията, ENVY

    Отделно гледай колко nita е осветеността на екрана. По-малко от 350-400 нита не си струва. Стандартното е 250 нита, които ги имат и лаптопи с цена от 700-800лв. За какво да даваш 1500-1700лв за дисплей поставян и в лаптопи от 700-900лв?

    Друг важен параметър е гъстотата на пикселите на квадратен инч. Там под 160 пиксела на инч не си давай парите. Дори има лаптопи които предлагат по над 200 пиксела на инч за 1750лв и нагоре. Единственият въпрос е дали ще успееш да ги хванеш в крака/промоция...

    Разликата при дисплеи 400-500 нита осветеност и нагоре + над 200пиксела на кв. инч е съществена в сравнение с другите.
    andreygg одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #9

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    МхМ, точно.

    Всичките са с посредствени дисплеи.
    Затова преди година и половина купих HP pavilion aero. За лаптоп който не с поне 70% покриване на NTSC повече от 900-1100лв не бих дал. То всички други параметри които съм гледал за близки цени са все близки.

    С вградено видео на 5800u съм и няма никакъв проблем да държиш по 30-35 отворени страници. Ако няма плейнато видео дори вентлаторът не се включва. Аз поне на 2 браузъра имам почти постоянно отворени 20-35 страници.

    Не си се ориентирал към качествени модели - гледай такива с магнезиево или алуминиево-магнезиево шаси.
    От Асус такива са Zenbook.
    От HP - Aero серията, ENVY

    Отделно гледай колко nita е осветеността на екрана. По-малко от 350-400 нита не си струва. Стандартното е 250 нита, които ги имат и лаптопи с цена от 700-800лв. За какво да даваш 1500-1700лв за дисплей поставян и в лаптопи от 700-900лв?

    Друг важен параметър е гъстотата на пикселите на квадратен инч. Там под 160 пиксела на инч не си давай парите. Дори има лаптопи които предлагат по над 200 пиксела на инч за 1750лв и нагоре. Единственият въпрос е дали ще успееш да ги хванеш в крака/промоция...

    Разликата при дисплеи 400-500 нита осветеност и нагоре + над 200пиксела на кв. инч е съществена в сравнение с другите.
    Гледах Hp aero, но са с малки екрани, гледам за поне 15,6“. Видях Lenovo ideapad 5 pro екрана му е 350 нита и покрива 100% sRGB, но няма допълнителен слот за памет. Дали вградената след време ще може да се ъпгрейдне?

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    В Леново по принцип всичко е запоено.

    Като гледам и на този е запоена RAM паметта и няма слотове да се добавя допълнителна памет.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #11

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    39.6 cm (15.6 in) diagonal 4K IPS anti-glare LED-backlit, 400 cd/m2, 72% sRGB with ambient light sensor and HD IR webcam for WWAN (3840 x 2160)https://kozelat.com/hp-elitebook-850-g5-108751

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #12

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    39.6 cm (15.6 in) diagonal 4K IPS anti-glare LED-backlit, 400 cd/m2, 72% sRGB with ambient light sensor and HD IR webcam for WWAN (3840 x 2160)https://kozelat.com/hp-elitebook-850-g5-108751
    Купувал ли си от там, сериозни ли са?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #13

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    Да.Преди 3-4 години взех един Dell Latitude и още си го ползвам без проблеми.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #14

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    Нали се досещате ,че сайта е за лаптопи 2-ра употреба. А този който обсъждате е 5-6 годишен.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #15

    Отговор: Избор на лаптоп за дома и работа

    Напълно съзнателно съм го купил, с ясното съзнание, че за тия пари, които съм дал, щях да взема някой Acer и щеше да ми скъса нервите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете при избора на лаптоп за работа с 3d графика.
    От Kowol във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 29-09-21, 20:57
  2. Работа на климатика при по-дълго отсъствие от дома
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 30-10-14, 00:27
  3. Избор на климатик за дома
    От Canar1912 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 01-07-14, 20:00
  4. Лаптоп, подходящ за работа с AUTOCAD и други CAD приложения
    От felly във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-11, 11:57
  5. Помощ за избор на видео карта за работа с 3Д Макс
    От backinblack във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 29-11-05, 14:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе