Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Платете си за достъп до "free" ftp !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    е такава глупост не бях чувал... до днес



    човекът си плаща нета за месеца, а ако иска да има достъп и до няколко free ftp-та си доплаща !



    конкретната сума е 3лв за 3 ftp-та, но въпросът е принципен. къде отиват, как се разпределят, защо се взимат... да ме прощават isp-тата тук, но аз наричам този факт "експлоатация" и "своеволие"



    някой има неограничен за 20лв/мес, друг има 200-300mb/мес за същата сума, а ако иска достъп и до 1-2 free ftp-та трябва да си доплаща....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #2

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    е как не си чувал - arenabg & ftl искат пари - и то не от кого да е а от isp-тата...

    [:D]

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #3

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    ми от няколко месеца безплатен warez няма

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #4

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    FearMe е прав . Въпроса е приципен . Ако са free тогава за мен като потребител трябва наистина да са free . Ако трябва аз да си плащам за да избивам парите на isp-то , то по добре да сменя isp-то . Пазарна икономика .

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #5

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">..... то по добре да сменя isp-то........



    <div align="right">Originally posted by nikolin - 28/06/2004 : 11:38:27</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Е то това е целта на занятието. Натрупваш варез с помощта на потребителите след което почваш да им искаш пари за достъпа Не че е законно, но е потенциален доход и не виждам кой може да спре, примерно, арена.бг да иска пари.....е, освен тия с качулките и автоматите де Засега искат пари само на исп-тата и то под масата, като си опечат правата и лицензите с филмовата индустрия ще почнат да си ги искат от потребителите. Ще имат да взимат В момента в който напстер клонингите добият достатъчно популярност в Бг и ще станат 2 неща : невежите и мързеливите си плащат, останалите се приравняват към световната тендеция (муле, торрент) за варез. Така или иначе ВСИЧКИЯ варез идва отвън. А мързеливите които не искат да плащат - да мрънкат

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #6

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    isp-тата няма да платят - и защо да плащат? подобни 'сървърчета' ще изчезнат и ще умрат - особено ако си орежат достъпа самички - без юзъри са за наникъде... а p2p се развива [:D]

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #7

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    Много ми е интерестно наистина защо се получи така. Информацията която е по сърварите е 99% незаконна как може да се се искат пари за това че предлагаш незаконни неща . И филмите и голяма част от музиката е защитена от закона за авторските права. А и другото което е че тази изформацията която е качена е качена от потребителите което ... в смисъл че и на тях трябва да се плати в тоя случай .. нали.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    А кой плаща сървърите като изграждане и поддръжка?

    И трябва ли "free" да е равно на безплатен?

    Май безплатно е само сиренето - в капана за мишки.

  11. Gadget
    Guest
    #9

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    Lupus не си прав. Не всички смучат. Има и лоялни потребители. От къв зор да си плащат. Инфото на free-тата кой го качва? И аз нямам arena и ftl, но все още виждам другите free-та. Ако това продължи нищо не пречи да си изтрия или спра upload-a в определено free. И ако го сторят и други... Да качват тези, на които им се плаща (има и такива). Хем си плащам нета, хем качвам, за удобство на другите, хем да си плащам, за да свалям неоценения си труд. И какво получавам? Изхабени нерви. Няма да качвам. Минавам на p2p за собствена изгода.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    @Gadget,

    Може би влагаме различен смисъл в понятието "free". Аз го възприемам като място, където мога да кача всичко в рамките на определен обем, без съдържанието да се цензурира. А щом собствениците искат пари от ISP-тата, тия пък ще искат да си ги избият от Users. А иначе моята прогноза е, че free сървърите в сегашния си вид постепенно ще изчезнат и то не по финансови причини. Преди време вече се аргументирах защо в друга тема (около "войната" на ISP-тата). Наистина бъдещето е на р2р.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #11

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">isp-тата няма да платят - и защо да плащат? подобни 'сървърчета' ще изчезнат и ще умрат - особено ако си орежат достъпа самички - без юзъри са за наникъде... а p2p се развива [:D]



    <div align="right">Originally posted by mitsy*-*29/06/2004*:* 00:19:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    А ISP- тата не умират ли? Не знам вие как мислите, ама аз съм виждал доста, дето вече ги няма... То тяхната организация е сървър и мрежа обикновено. Нищо по - различно от организацията на FTP. И не знам с какви случаи сте си имали работа, но обикновенно те си плащат достъпа до определено поддържано от някого FTP за определен период от време, т.е. абонамент.

    Не можеш да сравняваш P2P с FTP, защото, ако говорим за една локализирана вътрешна мрежа в P2P обикновено всеки споделя каквото иска, често дори и ненужни работи, с цел да не го занимават, има много повтарящи се, неработещи и т.н. файлове, а FTP се поддържа и развива в определена насока. А малко са тея, дето имат връзка с интернет аналогична на скоростта им по ЛАН. Май проблемът тук по - скоро е, че ISP не са свикнали да плащат, отколкото нещо друго. Те са си направили някакво предприятие, хората с FTP - също, нормално е да им се плаща за него.

    Освен туй аз на ISP му плащам редовно за интернет, който е 80% пълен с нелегални ресурси. Е що не ми дават достъпа до него без пари? [:D]

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Е то това е целта на занятието. Натрупваш варез с помощта на потребителите след което почваш да им искаш пари за достъпа </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Доколкото разбирам, не става въпрос да се искат пари от потребителите, а от провайдърите. Оттам вече самите провайдъри изстискват потребителите. Доколкото има кръстосване, то е плод на неуточнение неща в договорката между двете страни.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Информацията която е по сърварите е 99% незаконна как може да се се искат пари за това че предлагаш незаконни неща . И филмите и голяма част от музиката е защитена от закона за авторските права. </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Лесно мога да ти покажа, че грешиш относно закона за авторските права, но не е това целта на занятието, Linuxloader. А известно ли ти е, колко от ISP-тата поддържат легална мрежа? Това е еднакво с въпроса: колко доставчици предлагат легално интернет. Сигурно ще се учудиш. Не са много. Горе долу по таз технология аз мога да си пусна нелегален GSM оператор. Та ако тръгнат да си вадят кирливите ризи, не знам до де ще се стигне. Изобщо в Бг в тоя технологичен пазар и пазар на услугите има доста неизяснени неща. Целта в случая не е обаче едните на другите да избият зъбите, а да се спогодят и да работят съвместно. Тука опира до търсене и предлагане - щом на хората им трябва, те си поемат отговорността, а не до това кой колко сертификата има.

    Съгласен съм с мнението на Лупус. Не само във фрийтата, но и навсякъде този пазар предстои много да се изчиства, и с нововъвеждащи се технологии, и със закони и мерки. Само една забележка имам: мнението ти е много едностранно. Как ще е фрий тоз сървър, като аз мога да качвам безплатно на него, но после не мога да ползвам безплатно дори това, което съм си качил? По - скоро тук става въпрос за фрий, което е замислено безплатно например за една определена група потребители, които например са инвестирали в него по някакъв начин. А оттам нататък името free FTP си е чист маркетинг.

    Вече е работа на потребителите да си защитят правата и да нагодят условията към съответния доставчик.....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #12

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    За пореден път пишеш без да мислиш и без да се запознат с материала... Виждам че тука си най-големия капацитет в областта на доставката на интернет. Нищо лично ама ми писна да чета глупости. Какво дефинираш под легална мрежа? И какво те кара да си мислиш че всички ISP-та в софия работят нелегално?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #13

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">За пореден път пишеш без да мислиш и без да се запознат с материала... Виждам че тука си най-големия капацитет в областта на доставката на интернет. Нищо лично ама ми писна да чета глупости. Какво дефинираш под легална мрежа? И какво те кара да си мислиш че всички ISP-та в софия работят нелегално?



    <div align="right">Originally posted by fori*-*30/06/2004*:* 11:47:11</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Fori :

    [:D]

    Викам да не започваме пак тази тема. Ти какво ще кажеш?

    Не казвам, че всички доставчици работят нелегално, ясно ми е че някои, които нямат собствен, ползват и чужд лиценз. Но че повечето само доставят интернет не може да има спор. Таз вметка беше по - скоро като пример за другата страна на медала, отнесена към мнението на трети човек.

    Не знам защо всяка такава вметка я приемаш лично. Аде някой път ще излезем на по бира и аз ще те разходя и ще ти покажа поне 10 клубчета и клубченца, които доставят интернет, без да имат юридическо основание за това, и при това няма специално да ги търся и подбирам...... Че най - едрите риби са си опекли нещата, спор едва ли може да има.

    Легалната мрежа не я дефинирам аз. Има си закон за далекосъобщенията; закон за устройството на територията и т.н.

    Peace ?

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #14

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    А колко струва изгражаднето на един FTP сървър и подръжката му примерно за една година ?

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Платете си за достъп до "free" ftp !!!

    ftp, достатъчно да речем за една локална мрежа, на което да не "прашасват" разни боклуци, а да се държи с пресни неща:



    1 pc за $200 + 2 hdd x 250gb = $600 (при това говорим за комп с прилична производителност)



    това е еднократното вложение, интернета не го броя, защото всеки isp е на неограничен. не ме карайте да коментирам колко са 1000лв за един isp, за да не изпадаме в състояние на истеричен смях. с един приятел щяхме да направим и поддържаме едно такова непретенциозно ftp именно за мрежа с около 100-150 user-а. а дали си струва? да, струва си, защото повечето, които се връзват в мрежата го правят, за да гледат филмчета, които предимно теглят от локалното си ftp, плащат си като попове за 200-300-500mb, от които използват реално не повече от 100, които 100 не струват практически нищо на isp-то, а последния използва тези пари именно за разрастването си и поддръжката (например 10 изгоряли switch-a...). някой да ме обори? (на ниво малка мрежа, а не да речем на ниво 1500 клиента)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FTP достъп
    От Очо във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 05-11-09, 21:54
  2. Wi-Fi достъп в Бургас
    От Malone във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 08-06-07, 15:25
  3. Код за достъп
    От vansini във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 29-11-06, 12:47
  4. Отдалечен достъп до PC
    От ipnaid във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 20-06-05, 14:52
  5. ISDN достъп
    От Pecho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 25-02-01, 03:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе