Резултати от 1 до 11 от общо 11

СЮИЧ ИЛИ ХЪБ....КАК ДА РАЗБЕРА ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #1

    СЮИЧ ИЛИ ХЪБ....КАК ДА РАЗБЕРА ?

    СЮИЧ ИЛИ ХЪБ....КАК ДА РАЗБЕРА ?

    Доставчиците ми сложиха една платка 8 портова,,в пласт. кутия ,,и незнам каква е? Казват ,че е сюич но на мен не ми се вярва. Имам два компютъра,,и когато бяха вързани един към друг директно с мрежовите карти нямаше проблем с връзката от 8МБ/с нагоре трансфер,а сега са вързани към ?-та платка и трансфера е плачевен ,макс.= 4МБ/с ,а през повечето време около 1мб/с до към 1,3мб/с ,,това е за моите пц-та,,останалите в мрежата се крепят на 3-4мб/с..пц1-е с win xp pro...,a пц2 - е с win 98se.

    На какво може да се дължи спада на скоростта на трансфер,,от платката или нещо друго?

    Благодаря предварително на отзовалите се !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    СЮИЧ ИЛИ ХЪБ....КАК ДА РАЗБЕРА ?

    Hi nai veroyatno bavnata skorost e ot novata platka koyato sa ti instalirali (Platkata e veroyatno nai evtiniyat switch i pri tova na skorost na mrejata 10Mb - predi tova si imal 100Mb mreja mejdu dvata computera sega skorostta e reducirana ot switcha) - vij otdolu na kutiyata dali pi6e ne6to , ako ne ti se zanimava idi si kupi edin 10/100 switch...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #3

    СЮИЧ ИЛИ ХЪБ....КАК ДА РАЗБЕРА ?

    ако беше 10Мбит нямаше да държи 3-4МБ както е писал.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    СЮИЧ ИЛИ ХЪБ....КАК ДА РАЗБЕРА ?

    най-лесно се разбира - ако ти и хората около теб имате над 10 кб външен интернет- значи е суи4 -суи4а е разпределител , а хъба е разклонител - тоест 10 юзера , 100 мб връзка - всеки трябва теоретично даима 100 мб , но ако имате 100/10 = 10 - значи е хъб - хъба дели общата връзка на всички юзери

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #5

    СЮИЧ ИЛИ ХЪБ....КАК ДА РАЗБЕРА ?

    Тъп отговор.

    1. На практика всяка една мрежова карта има лампички 10/100.

    2. ХР-то а и не само показва на колко е закачена картата в статуса на мрежата.

    3. Хъбове не съм виждал по магазините от година две...


  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #6

    СЮИЧ ИЛИ ХЪБ....КАК ДА РАЗБЕРА ?

    Благодаря на всички,

    Изглежда имам някакъв некачествен сюич.Никъде не пише нищо,,показва ми 100мбит мрежа,но това да теглиш от друго пц с 400байта/с в локална мрежа(наблюдавам такава скорост привечер след 6) ...понякой път дори ми забива мрежата-оправя се само с рестарт на сюича(off,on).Дори и да си взема качествен пак не е гаранция ,че ще върви понеже сигурно навсякъде има такива за свръзка,,и от там идва проблема.Знам ,че дължината на кабела от сюич до сюич не трябва да надвишава 80м.,,но на места особено в квартала ,където съм аз има отсечки над 100м.- дали не се губят пакети?Като дам пинг ,обикновено когато е наред ми дава <1мс ,,а понякога стига <2000 - <5000мс..

    Колкото до скоростта в интернет над 10кб/с [] това е рядкост при мен,,обикновено се движи между 3-8кб/с

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #7

    СЮИЧ ИЛИ ХЪБ....КАК ДА РАЗБЕРА ?

    Ми просто дивайса се сдухва... Може да е по много причини, но най-добре е да се смени с нещо по-читаво. Проблема е сравнително стандартен.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #8

    СЮИЧ ИЛИ ХЪБ....КАК ДА РАЗБЕРА ?

    Според мене калпаво построена мрежа.А и се подразбира че след като си се вързал в по голяма мрежа,връзката да ти понамалее [] Пък като искаш купи си още една мрежова карта и си ги вържи пак твоите 2Пс-та директно[]

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #9

    СЮИЧ ИЛИ ХЪБ....КАК ДА РАЗБЕРА ?

    Та все пак да отговоря категорично на въпроса как може еднозначно да се определи дали компютърът е свързан към switch или hub:



    1. Изключва се Auto Negotiate Speed

    2. Последователно се проверява дали мрежата работи при установяване на картата в режим 10 и 100 Mbps.

    3а. Ако постановката работи безпроблемно, мрежата използва switch, който е Layer 2 устройство и притежава flow control, респективно вързаните на различните му портове устройства могат да работят на различна скорост.

    3б. Ако постановката не работи на 10 или на 100 Mbps, мрежата използва hub.



    Това просто решение ми беше подсказано от qwerty (някои от вас го познават). Не че има голямо отношение към развитието на темата, но аз да си кажа.




  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #10

    СЮИЧ ИЛИ ХЪБ....КАК ДА РАЗБЕРА ?

    Здравейте,

    В опциите на картата (VIA Rhine III Fast Ethernet Adapter) имам няколко възможности:



    100BaseTx Full Duplex

    100BaseTx Half Duplex

    10BaseT Full Duplex

    10BaseT Half Duplex

    Auto-Nogotiation



    работи на всичките с изключени,че на 10*** скоростта е значително по-малка макс. 800кб/с. излиза ,че е сюич ...а мрежата има наистина доста потребители около 100 домашни юзъри,,4 пц зали ,,събират се към 300 пц общо..

    Благодаря на Всички !

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #11

    СЮИЧ ИЛИ ХЪБ....КАК ДА РАЗБЕРА ?

    Мисля ,че споменах че двате ми пц-та бяха вързани преди сюича едно към друго и скоростта беше прилична ,а сега не..Поровичках за инфо и --проблема беше в кабела,,когато съм едно към друго използват кръстосан кабел (усукана двойка) ,а с този кабел към сюич не върви ,смених го и скоростта се нормализира.



    Благодаря пак на всички за мненията си по въпроса !

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да разбера кое е + и кое - на усилвателя ..
    От venom8888 във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 08-09-13, 22:58
  2. как да разбера номера на....
    От devyl във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 16-04-09, 11:13
  3. Отговори: 1
    Последно: 29-04-04, 10:19
  4. Как да разбера...
    От Neltharion във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-04, 00:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе