Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 92

Как се засича рутер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    265
    #46

    Как се засича рутер?

    В квартала който аз живея има 3-ма доставчика.Не искам да ги назовавам за да не се възприеме поста ми като реклама.

    Двама от доставчиците имат над 160 клиента само за микрорайона където живея.

    Като цяло за София, всеки от ISP-та има над 300 клиента.

    Всички предлагат net на трафик но никой не е пуснал PPPoE.

    Net се краде.Клиентите се местят от доставчик на доставчик но проблема си остава.



    Е каже ми вие сега за избор на доставчик, пазарна икономика, кражба на трафик, нелегално включване в мрежата и т.н.



    Искам да подчертая че аз имам избор на ISP.A тези който нямат?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #47

    Как се засича рутер?

    Аз не мислех да пиша по темата,но тя се изроди въвъ много интересна посока[:I]



    Танев...барато...еми краде се и ти много добре знаеш защо и КОЙ[:D]....нито е масово,нито пък е непоправимо:не са прибегнали до PPPoE поради факта,че това не е някой със 70-80 човека мрежа,Кузела има примерно над 1300 ,имаш ли ти идея какви тряя да са инвестициите в рутери и тнт?Знаеш ли как PPPoE товари рутерите,и въртешната мрежа,която и без това си е натоварена...а какво става със пинга?Или ти не играеш Кънтър?[:D]

    А и не виждам защо тия които крадат го правят!Никой точно пък при вас не е ограничен по трафик:да,обаче въпреки това бриджват мрежите и крадат...затова и аз миналия месец имам 129ГБ трафик,и всеки ден пищя на Илиянчо[8D]

    А там на твоите хакери им кажи че е крайно време да се линуксират[:D]....иначе пак ше ви(опс,ГИ[8D]) хващат:само незнам как ше се опраиш с Миро...той нали знаеш като види линукс и какъв бан следва[8D]

    Ясно е че някой ден и това ще стане,само че сега за сега надали доставчиците биха могли да си го позволят безболезнено

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    10
    #48

    Как се засича рутер?

    Хора, не искам да споря с нито един от вас, само ще кажа как стоят нещата при мен.



    Ние сме една мрежа от няколко компютъра и така си позволяваме по-скъпата тарифа на един от градските провайдъри. Спокойно сме си се регулирали, дърпаме си, гледаме си сайтчета...



    Фори, искам да те питам нещо, защото ти каза че си от бранша, пък аз не мога да разбера къде е проблема. Плащаме една такса, получаваме една такса, тя е ЕДНА, не става по-голяма, нито по-малка Има ли значение дали някой си там из интернет мрежата ти подава интернет и на други, когато си му сложил някакво ограничение и той просто споделя интернета си? Аз не разбирам разликата... аз така и така почти винаги дърпам пак ще правя трафик и пак ще струвам пари на провайдъра. Аз не искам да правя проблем на провайдъра, аз съм напълно добронамерен. КЪДЕ Е ПРОБЛЕМА?



    Мит Гезундхайт!

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #49

    Как се засича рутер?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...имаш ли ти идея какви тряя да са инвестициите в рутери и тнт?Знаеш ли как PPPoE товари рутерите,и въртешната мрежа,която и без това си е натоварена...а какво става със пинга?Или ти не играеш Кънтър?[:D]

    <div align="right">Originally posted by DPetrov - 21/10/2004 : 20:38:57</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Тук въобще не си в час, така че не се изказвай така категорично. Един P4/2GHz е повече от достатъчен за такава мрежа, особено пък ако повечето от хората са на неограничен и не им се мери трафика. Ако искаш, мога да ти демонстрирам конфигурация с над 2000 човека през един PPPoE сървър, но нищо не пречи да са няколко сървъра. Освен това мрежа с PPPoE се товари много по-малко[]

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #50

    Как се засича рутер?

    И да доуточня, Генчо много правилно го е казал -

    <font face="Courier New"><font color="blue">[root@pppoe root]# uptime

    12:36:29 up 13 days, 12:11, 2 users, load average: 0.00, 0.02, 0.00



    CPU states: cpu user nice system irq softirq iowait idle

    total 0.0% 0.0% 2.9% 0.0% 0.0% 0.0% 97.0%

    Mem: 514580k av, 474772k used, 39808k free, 0k shrd, 111980k buff

    210300k active, 122960k inactive

    Swap: 522072k av, 4564k used, 517508k free 172432k cached

    [root@pppoe root]# cat /proc/cpuinfo

    processor : 0

    vendor_id : AuthenticAMD

    cpu family : 6

    model : 8

    model name : AMD Athlon(tm) XP 1800+

    stepping : 1

    cpu MHz : 1532.664

    cache size : 256 KB

    fdiv_bug : no

    hlt_bug : no

    f00f_bug : no

    coma_bug : no

    fpu : yes

    fpu_exception : yes

    cpuid level : 1

    wp : yes

    flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 mmx fxsr sse syscall mmxext 3dnowext 3dnow

    bogomips : 3053.97



    </font id="blue"></font id="Courier New">

    Това ми е AC (pppoe router) при 200 души онлайн

    И гъзарийката е че повечето клиенти нямат IP адреси, та донякъде се решава проблема с трафика по мрежата - в 90% от времето е такова мазало (понякога нарочно предизвикано) че никой никого не вижда.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    1
    #51

    Как се засича рутер?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">И гъзарийката е че повечето клиенти нямат IP адреси, та донякъде се решава проблема с трафика по мрежата - в 90% от времето е такова мазало (понякога нарочно предизвикано) че никой никого не вижда.

    <div align="right">Originally posted by fori*-*25/10/2004*:* 23:35:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    @fori достатъчно е един от юзърите да организира кампания по сетване на статични локални адреси и до тук с липсата (така де - липса за вас, но не и за юзърите) на проблеми ...

  8.  
     
  9. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #52

    Как се засича рутер?

    Не бъди толкова сигурен[]


  10. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    3
    #53

    Как се засича рутер?

    Доста може да се говори за "морала" в споделянето на нет.

    Работил съм в малко в едно ISP и съм едновременно с това и

    потребител, който дели нет-а и се чувствам компетентен по темата :-)

    Един доставчик плаща доста солена сума за дадена линия. За да

    предложи нет за добри пари, се налага да я нацели на много части.

    Получава се така, че той е купил 2Mbitps (примерно), а за да му изязат

    сметките се налага сумарно да продаде дест пъти повече, като се

    надява, че един човек спи понякога и не ползва нет 24 часа.

    Всичко излиза точно и тои печели по малко (това лято хич, ама това е

    друга тема). В един прекрасен момент, се събират няколко момченца,

    които решават че трябва да си делват нет-а и сметките вече не изизат.

    Той добре се знае, че такива дружини от по 2-4 човека направо

    изсмукват нет-а по 24 часа в денонощието. Евтиния неограничен нет

    е само на теория неограничен, а на практика ако е повече от 30% от

    времето е на фулл натоварване, вече ISP-то гледа на криво ...

    Мисля че на всеки е ясно, че щом няма далавера в един клиент, то вече

    отношението към него е съвсем друго ...

    Много хора се питат след като плащат на MB защо пак не могат да

    го споделят. Тогава вече е въпрос на лична договорка. Досега не ми

    се е случвало да говоря с някой доставчик по този въпрос и той да не

    е бил съгласен щом е на този вид тарифа. Повечето са негативно

    настрони понеже имат опит с такива неща. Почват обвинения, че не

    се отчита правилно трафик, че нет-а бил бавен (нали се дели на 2),

    после още 1001 глупости и т.н.

    Когато на някой не му се отвори парашута и доставчика му каже "Не"

    Тогава се пускат теми като тази тук с въпрос "как да излъжа ISP-то"

    Да, става обаче пешката не бори лесно царицата(админа).



    Най-често се прави заключване по TTL ...

    Това може да се поправи под Windows и Linux



    После се гледа броя на конекции...

    Оки и това някакси може да се оправи и за 2-ма човека ще мине.



    За по-високо ниво на сигурност се следят пакети ...

    Е тука вече става по сложно, понеже скриването е доста сложно.

    Може да се лови браузъра и пакет като този дава много инфо.

    Т.е. лесно се хващат различните браузъри.

    Това е възможно да се заобиколи.



    GET / HTTP/1.1

    Host: www.microsoft.com

    User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.2; en-US; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

    Accept: text/xml,application/xml,application/xhtml+xml,text/html;q=0.9,text/plain;q=0.8,image/png,*/*;q=0.5

    Accept-Language: en-us,en;q=0.5

    XXXXXXXXXXXXXXX: XXXXXXXXXXXX

    Accept-Charset: ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7

    Keep-Alive: 300

    Connection: keep-alive

    Cookie: MSNADS=UM=; MC1=GUID=e94d01e83adba741b1278d753ed85900&HASH=e801&LV=200411&V=3

    XXXXXXXXXXXXXXXXX: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX



    После се хващат уникални пакети. Добре де, ако имам firewall?

    Частично решение, понеже ZoneAlarm си праща уникални пакети

    към сървъра т.е. ако доставчика следи, веднага ще се сети че няма

    как да са два еднакви firewall-а на едно PC. Естествено може да са

    различни, но всички комерсиални такива пращат уникални пакети.

    Ок и това може да се поправи, но ще отнеме време.



    Да речем, че на този етап всичко може ...

    Продължаваме нататък. Сканиране....

    По един начин реагира Windows потребителска машина, по съвсем

    друг рутер под Linux. Т.е. него трябва да го направим да изглежда като

    Windows ... и това е възможно, но пак време ще отнеме ...



    Има още доста неща, които може да провери админа за да разбере

    дали конкретната машина споделя нет. Друг е въпроса, дали ще се

    занимава с този клиент индивидуално или само ще погледне как

    е положението с TTL. Т.е. просто може да се забрави някой обикновен

    потребител да се бори с админа(ако последния си е поставил за цел

    да отдели час-два да види какво е положението). При големи мрежи

    като тази на BTK никой няма да тръгне да снифи и да зяпа пакет

    по пакет кое от къде и къде отива.



    Цитат Първоначално публикувано от Botzko®
    дори лан картите които ползват клиентите ги проверяваме няма зна4ение какви са ако искат рутер су6то се тества от нас ако искат рутира6та ма6ина без зна4ение на каква ОС пак минава през нас.
    Това ми звучи малко странно. Аз не бих дал сървъра си при доставчика

    за да го проверява, понеже не съм сигурен в помислите му и после ще

    ми отнеме много време за да проверя дали всичко е Ок и че не е пипал

    там където не му е работата.



    Цитат Първоначално публикувано от Tanyo
    Въпросът ми най вече към ISP - та.Защо според вас има доставчици предлагащи различни схеми за доставка на net, включително и на трафик, който не ползват PPoE и по тази начин винаги има "кражби" (силна дума но...) на трафик а от там и доста конфронтаций между клиенти и ISP-то.
    Пъвро понеже поддръжката на VPN под стари ос като Win98 е само

    частична. При настройването в повечето положения се изисква и

    инсталационен диск и това създава трудности. На втроро място, е

    от към ресур. Изисква се инвестиция в техника, която струва пари.

    Също така има много юзъри (за благозвучност лузъри), който не чаткат

    хич от PC-та но пък имат наглостта да знаят много и звънят като

    побъркани да се карат. После се оказва, че вместо да натиснат

    "disconnect" на VPN-а са дали "Disable" на LAN-ката ... (под XP

    двете мониторчета). Това не е един, не са двама, а са цял отбор юнаци.

    Другото интересно нещо е, че тези който гяпят нет са или ламеруги

    от типа "имам яка програма" или хора от партията "баш майстори".

    Първите се хващат аламунут без усилия, но за другите?

    VPN не може да ги спре. Te по принцип по-рядко се занимават с такива

    неща, понеже са елементарни и не си струва за 5-10лв ...



    Това за нет-а си е чиста търговия. Доставчика слага една цена, ако

    клиента не е доволен негов си проблем. Ако може да се спазарят Ок.

    Ако ли не, има и други доставчици. Ако ли пък няма, монопола си казва

    тежката дума и клиента ако иска нет ще слуша ...


  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #54

    Как се засича рутер?

    Хубаво е да се направят две теми.

    В едната да пишат ISPs, а в другата потребителите.



    Никога няма да се стигне до удовлетворително за двете страни решение по този въпрос, тъй като гледните точки са различни, нещо повече, коренно противоположни.

    Въпроса за морала при търговията е ирелевантен, тъй като в Библията пише какво е казал Исус: "Изгонете търговците от храма." Според него са били грешници.



    Мисълта ми е следната, като не защитавам нито едно от двете мнения, просто разсъждавам.

    Може и да сбъркам терминологията, тъй като не съм специалист в тази област, и моля да бъда извинен, но мога да разсъждавам върху търговските отношения и то логично.



    Доставчика купува определен канал, с определена ширина.

    За 200 лева хипотетично. Цифрата е без значение.

    Продава го на 250 човека по един лев. Така пише в договора им или имат такава уговорка.

    Хипотетично всеки потребител за един лев получава [най-малко] 1/250-та част от този канал. Тя си е негова, платена е.



    При това положение ISP има фиксиран разход от 200 лева [най-грубо казано само за канала].

    Срещу този разход има 250 лева приходи, от които 50 лева са печалба.

    В момента обаче, в който му се прииска да увеличи печалбата си, той решава да продава същия този канал не на 250, а на 500 потребители.

    Въпроса тук е дали е морално,когато сме си стиснали ръцете с ISP с уговорката, че ще плащам 1 лев, най малко за 1/250 част от канала, в един момент да се окаже, че за този мой лев аз получавам вече най-малко 1/500 част. Да кажем в определен момент, не постоянно.



    Тук не говорим за гарантирана скорост, моля да уточним. Във всеки договор пише, че канала не е гарантиран. Гарантира се да кажем 25-30% от обявената скорост за която плащам.

    В един момент обаче се оказва, че не са 25-30%, а 10-15%, заради увеличения брой потребители. Цената обаче при мен остава непроменена.



    Това дали някой или някои теглят по 24 часа или понякога си лягат да поспят, лично мен не ме интересува като потребител. Аз плащам лева си за да получа най-малко полагащата ми се част от канала. Ако тази част се намали, нека намалеят и разходите ми.



    Ако те не намалеят естествено е аз сам да потърся възможност да ги намаля. По също толкова морален начин, какъвто прилага доставчика към мен за да увеличи печалбата си.

    Не знам защо наричате разделянето на моята 1/250 част кражба след като аз така или иначе съм я платил.

    Със същия успех мога да нарека измама получаването на по-малко стока за същите пари в разрез с договорните ни отношения.

    По никакъв начин не увеличавам разходите на доставчика си, тъй като ширината която той е платил в общия случай е константа. Нито пък намалявам приходите му, тъй като деля моята си част, която съм платил [и то предварително].



    Моля отново да не говорим за гарантирана скорост, нямам нея предвид и ми е напълно ясно какво представляват двата вида доставка.

    Това, че нямам гарантирана скорост не означава, че ISP може да намалява скоростта до безкрайност, в зависимост от неговите финансови желания.



    И дайте да си дискутираме спокойно без караници и нерви.

    Въпроса е интересен и от търговска гледна точка.

    Искам да кажа, че е нормално желанието на едната страна да максимизира приходите си, а другата да минимизира разходите. И не е правилно едната да обвинява другата в непочтеност, след като и двете страни не са лоялни една към друга.

    Очаквам доводите на ISP, ще ми е интересно да ги чуя.

    []

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #55

    Как се засича рутер?

    Ами ето, аз веднага ще ти кажа къде грешиш в тези разсъждения:



    Първо уточнявам, че говоря за случай на коректен доставчик, не на мошеник. Механизмът е следният - доставчикът купува един канал за 200 лв. (използвам твоя пример) и планира, че ще го запълни при тези 250 клиента, дотогава ти получаваш повече от минимума, за който си платил. Нека да е ясно обаче, че потреблението не е константа (не е като да разпределиш 100 кила картофи и толкоз) - то се променя и се влияе от различни фактори - време на денонощието, ден от седмицата, излезли нови неща за теглене и т. н.

    Сега доставчикът си прави сметка кога ще дойде време за ъпгрейд на канала, съобразявайки се с броя потребители и горните фактори, за да може услугата, която предлага да остава в рамките на обявеното и договореното. Изведнъж той с неудоволствие забелязва, че натоварването изобщо не е като предвиденото и започва да достига своя максимум много преди да е събрал тези 250 клиента. Тоест той получава 180 лв. (примерно), а вече трябва да увеличи капацитета. Защо? Защото реално вече ги има тези 250 човека, но са скрити. Е това е в общи линии...

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #56

    Как се засича рутер?

    Добре WISP, приемам забележката, но нека да уточним, че нямам предвид периода, когато един ISP започва бизнеса си и така или иначе трябва да закупи определена ширина, без да е достигнал планираните клиенти, които биха могли да го запълнят.

    В него случай се понабутва съгласен съм, а потребителя получава повече от обявеното [или на горната граница на обявеното]. Не е без значение обаче и рекламния ефект на това набутване, върху интензивността на набиране на клиенти на доставчика, особено, ако конкуренцията му е на границата на търпимостта на клиентите си.

    Но пак казвам, да не разглеждаме този момент.

    Разглеждаме що годе развита мрежа, на която и се е наложило да разшири канала си поне два пъти.



    Съгласен съм, че потреблението не е константа, не като да разделиш 100 килограма картофи, но така или иначе всеки клиент е ограничен отгоре. Не мисля, че ако мрежата има 250 потребители, а он-лайн е само един, той ще ползва ширината на целия канал. Просто няма такъв доставчик, който съвсем аритметично софтуерно да дели ширината на канала на потребителите, които са он-лайн в момента.

    И понеже 250-те потребители по един или друг начин са ограничени отгоре, закачения допълнително зад някой от явните клиенти, няма да може да надскочи горната граница на донора си [просто не намерих друга дума].

    Или по друг начин казано с нищо няма да ощети останалите потребители, както и доставчика.

    Доставчика ще бъде ощетен, ако разсъждаваме по плоскостта, че този допълнителен потребител е потенциален клиент и защо да не му вземем и на него парите. Но това е нездрав апетит и не почива на някаква логика, тъй като пък донора ще разсъждава по следния начин:

    "Защо да не деля платеното [докато спя] и да се натиквам с пълната такса, а в нашата мрежа да се появи още един явен клиент, който в известна степен ща смъкне моя 'таван', тъй като на него няма да му бъде осигурена нова част, а доставчика ще намали малко нашите."



    Тавана ще го смъкне доставчика за да гарантира на новия поне някаква минимална непостоянна скорост.



    Разбира се, този процес не е постоянен, в един момент, когато положението стане нетърпимо, ISP ще увеличи ширината на канала, но дотогава? Кой е ощетен в този период? А ако след ъпгрейда на канала следва пак разширение на мрежата с нови клиенти [BTW, пожелавам го на всички ISP ][]

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #57

    Как се засича рутер?

    @Malone,

    WISP е прав в разсъжденията си. Когато се планира даден капацитет, той се определя на базата на изчислено средно потребление и се вземат в предвид, че не всички по едно и също време ще теглят с максимално разрешената им възможност.

    Нека си представим нагледно следната ситуация:

    В село Долно Нанагорнище има две успоредни улици, които слизат от баира към дола. Селото е водоснабдено и всяка улица си има водопровод, изчислен така, че да задоволява нуждите на живеещите на тази улица. Хората нямат водомери, а си плащат "на база". Инженерите са сметнали, че средно една къща потребява Х кубика вода - за пране, къпане, поене на добитъка и поливане на доматите. Знаят, че Пена пере вечер, а Гана по обяд, Нане си полива доматките сутрин, а Вуте през ноща и т.н. И са сметнали, че У цолова тръба за тази улица е достатъчна.

    На Бай Иван обаче паричките, които плаща му се виждат много и решават със съседите си от съседната улица Бай Петър и Бай Асен да си делят водата и разходите. Това е лесно, дворовете им си граничат, те си спират водата, а Бай Иван им пуска по един маркуч и започват да се състезават, кой ще отгледа по-хубави домати. Бай Иван полива от зори до пладне, Бай Петър - от пладне до здрач, а Бай Асен - цяла нощ. Дърпат вода колкото им позволява маркуча през цялото денонощие и налягането във водопровода не достига за тези от горния край на улицата и да се изкъпят. Те обаче са в долния край и не им пука - вода има. Ония от горния край започват да трият сол на главата на кмета и той трябва да вземе мерки. И хваща ножа...

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #58

    Как се засича рутер?

    Вълчо, ходромелиоративния пример който даваш е много хубав, но мисля, че е неприложим към архитектурата и начина по който се разпределят данните по мрежата.



    Ако приложа същата аналогия можем да кажем, че по главната тръба тече константно количество вода. Каквото и да е потреблението, помпата не може да вдигне по голямо налягане от това по техническата си характеристика [ширината на канала].

    Всеки от потребителите си точи вода по свое си отклонение от главната тръба, но колкото и да се напъва, понеже на неговото отклонение има жигльор [може и шейпър да му викаме] не може да мине една горна граница. Просто жигльора толкова пуска, независимо от налягането на помпата [ширината на канала]. ВИК са го направили за не се получи ситуацията, когато бай Пенчо от втората къща реши да си полива доматите, бай Ставри от най-горната да няма налягане.

    По простите хидравлични закони жигльора, като стеснение, компенсира спада на налягането, което бай Пенчо би направил, ако го нямаше и точеше без ограничение.

    По друг начин казано, каквото и да е налягането в главната тръба, бай Пенчо ще изразходва най-много толкова вода, колкото си е поръчал във ВИК. Поради тази причина, са му сложили жигльор съобразно неговите нужди и парите, които е платил.

    И поради тази причина какво и пречи на ВИК, че бай Пенчо, се лишава от половината своя вода в полза на комшията от съседната улица [където ВИК има апетити, но не и се дават пари за нова помпа или такава с по високо налягане].



    Ще прозвучи много крайно, а не искам да е така, но носа на ВИК би трябвало да стига до жигльора, тъй като чрез него тя определя колко вода би изразходвал бай Пенчо за парите, които е платил. Какво той ще прави с тази вода ВИК не би трябвало да ги интересува, тъй като в тях хляба, в тях ножа. Той дава едни пари, а те му пускат [договорено] най-много едиколко си литра вода [жигльора регулира най-високия дебит].



    Сега ... ако ВИК искат част от платената предварително вода предназначена за тази улица да я продават и на съседната, това е друг въпрос. Не е лошо, но е точно толкова почтено/непочтено, колкото и услугата на бай Пенчо към комшията спрямо ВИК.



    А дали бай Пенчо няма право да пита, че поради недобро смятане на мощността на помпата или прекалено много домати за поливане, неговата чешма, а и на новите потребители само сълзят? Отговора естествено е, че има технически проблем по трасето или пък, че в договора му пише, че ВИК не гарантира количеството вода през цялото време.

    Да де, ама като дойде зимата [разбирай 4.30 сутринта], на бай Пенчо вода вече не му трябва, те доматите са увехнали.



    Напълно разбирам и одобрявам разчетите за натовареност на мрежата по време, направени за да се разчете точно нуждата от определена ширина на канала. Трябва да си много неук или пък да имаш доста пари за харчене [пране] за да не си правиш тази сметка.

    Но, поправете ме, ако греша, нали все пак има някакво ограничение на всеки потребител, той не може да го надскочи. Обема информация, който ISP му е разрешил не може да бъде по голям от определена величина. И с какво той ще натовари мрежата, ако след него, след поставеното от ISP стеснение има още един потребител. Ощетява се донора, по негово желание. Не ISP.



    Или да кажем, ако мрежата е с динамично управление, ако в момента има двама явни клиента, те делят канала на две. Ако зад единия от тях има един неявен за самата мрежа, канала не се дели на три, а пак на две, просто единия клиент ще раздели неговата половинка [предоставена му по-договор от ISP] с някой след него.

    С какво е ощетен другия клиент или доставчика.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #59

    Как се засича рутер?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Но, поправете ме, ако греша, нали все пак има някакво ограничение на всеки потребител, той не може да го надскочи. Обема информация, който ISP му е разрешил не може да бъде по голям от определена величина. И с какво той ще натовари мрежата, ако след него, след поставеното от ISP стеснение има още един потребител. Ощетява се донора, по негово желание. Не ISP.



    Или да кажем, ако мрежата е с динамично управление, ако в момента има двама явни клиента, те делят канала на две. Ако зад единия от тях има един неявен за самата мрежа, канала не се дели на три, а пак на две, просто единия клиент ще раздели неговата половинка [предоставена му по-договор от ISP] с някой след него.

    С какво е ощетен другия клиент или доставчика. </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Грешиш в едно. Никоя мрежа не се проектира да работи 24 часа на 100% натоварване. При сметките се взема в предвид така наречения коефициент на едновременност. Той рядко се избира по-голям от 0.5-0.7. И най-мощните системи се сриват при пълен товар - вземи за пример мрежите на БТК и мобилните оператори в 0 часа на 1 януари.[:D] Ако зад 50% от "законните" потребители стоят по още двама и те са лакоми като байчовците от горния пример, изчисления дебит на главната тръба свършва. Тя също е ограничена отгоре.

    За това майката му е водомера - после да видим ще има ли маркучи под стобора!!!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #60

    Как се засича рутер?

    И аз да вметна, Malone: Не забравяй две основни неща - не става дума за гарантирани канали, където това, което си платил си е изцяло твое - правиш си с него каквото искаш; при негарантирания достъп ти получаваш право да ползваш един общ канал заедно с много други потребители. Първо не е коректно спрямо тях, да се опитваш да го ползваш повече, а да плащаш колкото тях (представи си например, че започнеш да се возиш на асансьора в блока по цял ден, като караш другите да се качват по стълбите, а даже си качил вътре един куп приятели - съседите ще те линчуват[:D]); второ пречиш на доставчика да управлява правилно трафика и финансите си - той все има някъде "теч по тръбите".

    Второто основно нещо е, че ти гледаш от твоята камбанария - само ти и твоите приятели на една конкретна точка от мрежата. Е да ама, я сега помисли, ако са 10 такива? Ами повече?

    Затова навсякъде по света, при негарантирания достъп, има такива клаузи в договорите - акаунт само за домашно ползване, без право на препродаване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Засича ми леко филма на самсунга през ALL SHARE
    От malttihristov във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 17-01-15, 13:57
  2. Samsung Link не засича видео, музика или снимки
    От eclips във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 04-01-14, 23:03
  3. x10 mini pro не засича портативни колонки
    От Helen Smile във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 25-12-13, 00:27
  4. Windows не засича HD SATA2
    От tiok във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 06-07-07, 16:48
  5. Неро не ми засича рекордера !
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-05, 19:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе