Резултати от 1 до 7 от общо 7

LAN - изграждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #1

    LAN - изграждане



    Имам няколко въпроса.



    1. Каква е разликата между FTP и UTP.

    2. Имам да укабелявам един 5 етажен блок с 4 входа. Каква е схемата за окабеляване

    на нещо такова? Какъв кабел бихте ме посъветвали да използвам? Как(в кутия, на открито) къде(на таван, между етажите) и колко

    switch-а ще са ми необходими, къде да ги монтирам, и как попринцип се захранват те,

    ако не са в стая близо до контакт.

    Предполагам ще питете и колко човека ще трабва да се включат. Ами да кажем че

    във всеки от тези 4 входа ще се включат около 5 човека от различните етажи, така

    че за целия блок хората стават общо 20...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    LAN - изграждане

    1. Разликата между SFTP, FTP, UTP е в екранировката

    http://www.ixbt.com/comm/sksterms.shtml

    виж фиг. 4



    2. За това трябва да се знае къде са хората.. за се сметне.

    кабел за външно - SFTP, вътре в блока UTP. Но си има тънкости, заземяване т.н. (избягвай външния монтаж ако може).

    Захранването - пускаш кабел от където има контакт [] ако някой ти каже да го пуснеш по UTP-кабела не го слушай.. отделен кабел.

    Колко хъба... на всеки 100м кабел по един.



    BTW: Темата е за мрежи и я премествам там..

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    LAN - изграждане

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Имам няколко въпроса.



    1. Каква е разликата между FTP и UTP.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    DeathKnight ти отговори.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">2. Имам да укабелявам един 5 етажен блок с 4 входа. Каква е схемата за окабеляване на нещо такова?</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Взимаш за всеки етаж по един суич с подходящ брой портове, според нуждата. Във всяка RJ розетка на суича се включва по един прав кабел другия край на който се вкл. в компютъра на клиента. Все пак трябва да ти остане по един свободен вход на суича за връзката суич-суич.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Какъв кабел бихте ме посъветвали да използвам? </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Можеш да ползваш който и да е кабел категори 5 и ще стане със сигурност. Все пак, ако има кабел, който минава навън на открито е препоръчително да е STP т.е. екраниран.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Как(в кутия, на открито) къде(на таван, между етажите) и колко

    switch-а ще са ми необходими, къде да ги монтирам, и как попринцип се захранват те, ако не са в стая близо до контакт.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това си прецини сам според условията, които имаш на место.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Предполагам ще питете и колко човека ще трабва да се включат. Ами да кажем че във всеки от тези 4 входа ще се включат около 5 човека от различните етажи, така

    че за целия блок хората стават общо 20...</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Този въпрос го разясних по-горе.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><div align="right">Originally posted by TopBG - 29/09/2004 : 11:46:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2
    #4

    LAN - изграждане

    kak da naprawa lan mreja mejdi dwe pc-ta taka che da mojem i dwamata da mojem da polzwame ineta

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    LAN - изграждане

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">kak da naprawa lan mreja mejdi dwe pc-ta taka che da mojem i dwamata da mojem da polzwame ineta



    <div align="right">Originally posted by All_Kotkone*-*12/10/2004*:* 16:42:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    1. Тази тема е дискутирана многократно - потърси със Search

    2. Пиши с каква ОС са компютрите

    3. Пиши на кирилица

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2
    #6

    LAN - изграждане

    този който е вързан към интернет е с ХР а другият е с 98

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    LAN - изграждане

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">този който е вързан към интернет е с ХР а другият е с 98



    <div align="right">Originally posted by All_Kotkone - 12/10/2004 : 17:26:41</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Може да стане наистина по много начини. Напр. ICS, който е вграден в уиндоус 98SE и нагоре. Аз бих го направил с елементарно прокси, по-прегледно ми се струва, а и има някой предимства. От елементарните проксита, които не се нуждаят от кай знае, каква настройка ти препоръчвам <font color="limegreen">AnalogX proxy </font id="limegreen">

    http://www.analogx.com/contents/down...work/proxy.htm

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изграждане на 7.2 или 9.2 канална система
    От donnuzzo във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 14-03-12, 11:44
  2. Изграждане на пещ
    От Carnivorous.Vulgaris във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 15-04-08, 09:49
  3. въпрос за изграждане на мрежи
    От glowndark във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-06, 14:09
  4. Съвет за изграждане на WLAN
    От radev13 във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 23-01-05, 04:28
  5. Изграждане на LAN???
    От rony във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 18-08-04, 11:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе