Резултати от 1 до 7 от общо 7

въпрос за изграждане на мрежи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    въпрос за изграждане на мрежи

    Интересува ме следното.
    След като си извадя лиценз 217 от КРС трябва ли ми някакво друго разрешително (от община или някъде другаде) ако искам да свържа близкия блок които се намира на 500 метра от мен и още 2-3 след него...

    И втория ми въпрос, ако реша да извадя 220 (за безжична) и слагам точка на всеки блок, трябва ли ми 217 за да пусна кабели от антената до клиентите от блока, и трябва ли ми разрешително за да си сложа антената на покрива на блока(примерно), и какво става ако вместо на покрива си сложа антената на терасата на някои от клиентите(която е частна собственост)

    Цените за двата лиценза са ми известни... Ако евентуално някои може да ми даде цени за допълнителните разрешителни и проекти (ако са необходими) ще му бъда много благодарен!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #2

    Re: въпрос за изграждане на мрежи

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Интересува ме следното.
    След като си извадя лиценз 217 от КРС трябва ли ми някакво друго разрешително (от община или някъде другаде) ако искам да свържа близкия блок които се намира на 500 метра от мен и още 2-3 след него...

    И втория ми въпрос, ако реша да извадя 220 (за безжична) и слагам точка на всеки блок, трябва ли ми 217 за да пусна кабели от антената до клиентите от блока, и трябва ли ми разрешително за да си сложа антената на покрива на блока(примерно), и какво става ако вместо на покрива си сложа антената на терасата на някои от клиентите(която е частна собственост)

    Цените за двата лиценза са ми известни... Ако евентуално някои може да ми даде цени за допълнителните разрешителни и проекти (ако са необходими) ще му бъда много благодарен!
    Питай Лупус, той ги разбира тези неща.

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Re: въпрос за изграждане на мрежи

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Интересува ме следното.
    След като си извадя лиценз 217 от КРС трябва ли ми някакво друго разрешително (от община или някъде другаде) ако искам да свържа близкия блок които се намира на 500 метра от мен и още 2-3 след него...
    Да. А какво точно ти трябва - зависи как мислиш да ги свързваш

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    И втория ми въпрос, ако реша да извадя 220 (за безжична) и слагам точка на всеки блок, трябва ли ми 217 за да пусна кабели от антената до клиентите от блока,
    Да.

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    и трябва ли ми разрешително за да си сложа антената на покрива на блока(примерно),
    Да - от хората от блока

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    и какво става ако вместо на покрива си сложа антената на терасата на някои от клиентите(която е частна собственост)
    Все тая. Е, ако не стърчи навън - не ти трябва разрешение от други хора от блока.

    Така е по закон, а дали се спазва и дали конкретно ти ще го спазваш - това вече е друг въпрос. Особено последното

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re: въпрос за изграждане на мрежи

    Да. А какво точно ти трябва - зависи как мислиш да ги свързваш
    В какъв смисъл?! Какви са вариантите за свързване?
    Моя вариант е едно кабелче UTP до блока и от там през тереса или прозорец към компютъра на клиента..

  6. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #5

    Re: въпрос за изграждане на мрежи

    Кабелите може да са директно от блок до блок по въздуха, по шахти (БТК, Енерго, Улично осветление), по стълбове (дървета ...
    За такива варианти имам предвид.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re: въпрос за изграждане на мрежи

    По въздуха... не се предвиждат стълбове и шахти...

    Само не можах да разбера, защо като сложа антена на покрива и имам лц. 220 ще трабва да вадя и 217 за 5-те метра кабел които ще е от антената до човека на 5 я етаж?

  8.  
     
  9. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #7

    Re: въпрос за изграждане на мрежи

    Е ако е само един клиент - казваш, че антената си е негова, и да се оправя.
    Лицензия 220 е като допълнение към 217, просто за мрежата ти трябва 217, а ако ползваш и wireless - и 220.
    В крайна сметка - не се задълбавай докрай в тия неща, ако трябва да вадиш всички документи и разрешения, както е по закон - доникъде няма да стигнеш.
    А и за тия кабели по въздуха - не ти трябва разрешително, защото просто няма кой да ти го даде, те са незаконни, и до края на тази година трябва да бъдат махнати.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 29-10-11, 10:58
  2. Изграждане на пещ
    От Carnivorous.Vulgaris във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 15-04-08, 08:49
  3. Съвет за изграждане на WLAN
    От radev13 във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 23-01-05, 03:28
  4. LAN - изграждане
    От TopBG във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 14-10-04, 09:55
  5. Изграждане на LAN???
    От rony във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 18-08-04, 10:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе