Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с share resources в малка локална мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #1

    Проблем с share resources в малка локална мрежа

    Може би е нещо елементарно, до сега не ми се е възниквал такова нещо.

    Имам следния проблем: връзвам едно РС и един лаптоп, и двата с ХР SP2, в мрежа. РС-то с друга LAN карта има достъп до интернет, който шерва на другия. И на двата компютъра акаунтите са с администраторски права. Компютрите се виждат, пингват, имат достъп до интернет. РС-то има достъп до всичко на лаптопа, като само от време на време иска някаква парола за влизане, докато лаптопа няма никакъв достъп до другия. Иска username и password. Всички шернати ресурси, включително и принтера на РС-то са с права “Everyone”. И двата компютъра са в една група.

    Някой да се е сблъсквал с подобен проблем или да има идея как да го реша? Ще бъда много благодарен на всички, които имат идея и желание да я споделят.

  2.  
     
  3. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #2

    Проблем с share resources в малка локална мрежа

    Например ако на лаптопа ти иска ползвател и парола пишеш ползвателя и паролата с които си се логнал в ПС то и обратно.Или пък и на двата компа се логваш с еднакъв ползвател и парола.

    Най вероятно си отметнал някъде в ХР то да ти иска при достъп до ресурсите на другия комп.в мрежата парола и ползвател.

    С вин 2000 про съм и така се оправям,дано ти свърши работа.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #3

    Проблем с share resources в малка локална мрежа

    @zayo bayo: никъде не съм отмятал да ми иска парола, а пробвах въвеждайки и с двата акаунта да вляза, но без успех.


  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #4

    Проблем с share resources в малка локална мрежа

    Освен Everyone добави изрично и Guest (предполагам, че си разрешил този акаунт).

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #5

    Проблем с share resources в малка локална мрежа

    @Raid: разрешил съм Guest акаунта и на двата компютъра, но не съм го добавил изрично. Мисля, че everyone е достатъчно. Обчае ще опитам и този вариант и ще го добавя. Дано това да е проблема :-)

    Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 05-05-09, 23:16
  2. Проблем с рутера в локална мрежа
    От zla gad във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 05-08-08, 16:30
  3. Отговори: 6
    Последно: 12-02-08, 23:34
  4. Локална мрежа без нет
    От anivel във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 13-08-07, 17:31
  5. Програма за чат в локална мрежа.
    От Bri във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 11-12-03, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе