Резултати от 1 до 7 от общо 7

проблем при шеъринг от локална мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    4
    #1

    проблем при шеъринг от локална мрежа

    Наскоро си взех лаптоп и безжичен рутер. Имам отдавна настолен компютър с инсталиран уиндоус ХР профешънъл, а на лаптопа съм с уиндоус виста. Успях да споделя интернета между двата компютъра, но когато опитам да ги свържа в локална мрежа за да споделя дисковете им мога само от лаптопа към настолният, а не обратно т.е. от вистата към ХР то а не обратно. При опит да влеза от лаптопа в настолният компютър ми изписва, че нямам право за достъп.
    Моля за помощ!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #2

    Re: проблем при шеъринг от локална мрежа

    Firewall-а работи ли, изключи ги и на двата...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: проблем при шеъринг от локална мрежа

    "Уиндоуска" мрежа се изгражда, като компютрите се дефинират с уникално име (+ произволно описание) е вдна работна група. Това е.

    Но тъй като несигурния протокол NetBIOS вече не се поддържа дори и от Microsoft, то трябва защитните стени на двете РС-та да са дефинирани така, че портове 139tcp, 445tcp, 137udp и 138udp да са неблокирани за съответната подмрежа.
    Това за да се "видят" РС-тата в My Network Places. За да има достъп до споделените ресурси на всяко РС, то те трябва да са дефинирани са със съответни права за съответния потребител. Т.е. за всеки шернат ресурс на всяко РС трябва да са указани потребителите, които могат да имат достъп до него и с какви права. Най-лесно е на 2-те РС-та да се сложи потребител с едно и също име и с една и съща парола...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #4

    Re: проблем при шеъринг от локална мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от ninam68
    .....мога само от лаптопа към настолният, а не обратно т.е. от вистата към ХР то а не обратно.
    Цитат Първоначално публикувано от ninam68
    При опит да влеза от лаптопа в настолният компютър ми изписва, че нямам право за достъп.
    Кое от двете е вярното? Предполагам, че е техническа грешка.
    Не е лошо да споделиш как точно си споделил интернета.

    Първото, което аз бих направил, е да разреша Guest account-a на компютъра, който отказва достъп.

    Това с акаунти с едно и също име се прилагаше при наличие на 98-ца в мрежата, за Виста не знам дали ще върши работа.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    4
    #5

    Re: проблем при шеъринг от локална мрежа

    Ами влизам от уиндоус експлоръра на ХР профешънъл в споделените папки на уиндоус Виста, а обратното не мога да направя въпреки, че съм дал споделяне на целият диск от уиндоус профешънъл в локална мрежа. Между другото ми направи впечатление, че когато търся устройства от локалната мрежа ундоус профешънъл ми намира само рутера, а от workgroup намира лаптопа!!! Може би от тук идва някакво разминаване??? А при конфигуриране на рутера съм следвал инструкциите внимателно?!?!

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    4
    #6

    Re: проблем при шеъринг от локална мрежа

    Какво става бе хора?Няма ли кой да помогне ! От няколко дни се мъча и няма резултат. Чакам адекватни предложения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #7

    Re: проблем при шеъринг от локална мрежа

    Ами вече ти се каза веднъж, на ХР-то си направи юзер със същото име и парола, с което си на Вистата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 05-05-09, 23:16
  2. Проблем с рутера в локална мрежа
    От zla gad във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 05-08-08, 16:30
  3. Локална мрежа без нет
    От anivel във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 13-08-07, 17:31
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-12-04, 13:56
  5. Статистика за CS в локална мрежа?
    От geof във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-03, 09:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе