Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем с рутера в локална мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #1

    Проблем с рутера в локална мрежа

    Здравейте,имам проблем най-вероятно с рутера в локалната ми мрежа в къщи.Скоро му ъпдетнах фирмуера защото правеше foot и интернет провайдърите ме спираха.Рутера е Asus RX3041.
    Проблема е следният,че не мога да влезна в шернатите файлове на компютрите а те са 3.Сетната е локална мрежа и имат интернет и трите!Компютрите като участници в мрежата се виждат ,но само до там.В тях не мога да влезна и след чудене ми се казва да искам разрешение от админ.Файъруолите са свалени и на трите.Втори ден се мъча и не става нищо.А си спомних ,че преди в момента в който сложих рутера локалната мрежа си работеше без настройки,но уви!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Проблем с рутера в локална мрежа

    самия рутер те спира - виж дали той е с активен firewall

    виж дали има друг firmware

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Проблем с рутера в локална мрежа

    Ръководство за бързо инсталиране - стр. 5:
    LAN (1-4)
    LAN портове: свързват се към Ethernet портовете на вашите компютри или към порта за възходяща връзка на вашия мрежов концентратор/комутатор чрез Ethernet кабел
    Ти там ли си свързал РС-тата си? И очакваш firmware на рутера да влияе върху трафика през вътрешната мрежа?!?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re: Проблем с рутера в локална мрежа

    И аз съм с този модел рутер. Стационарен комп / хард цепнат на 2/ С и Д/ и втори USB хард/ и 2 лаптопа с по 2 дяла /С и Д/
    На всички са шернати дискове Д , както и USB харда.
    Компа вижда и рови в Д тата на хардовете на лаптопите. Лаптопите също имат достъп до своите хардове и хард Д на стационарния.
    Проблема е само , че лаптопите нямат достъп до USB харда, който обаче в мрежата е видим .

    Проблема се ояви след смяна на конфигурацията на стационарния комп .

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #5

    Re: Проблем с рутера в локална мрежа

    Аз не успях да се справя!!!
    Какво ли не правих,файъруоли,кво ли не.....Не стана.Интернет навсякъде,компютрите като устройства се виждат ,но т тях не мога да влезна.Не иска и парола.Ще продавам рутера ,то се е видяло!

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1
    #6

    Проблем с кабел

    1-но въпросче да задам и аз.... Така взех си преносим компютър .. и с него ми дадоха някав кабел ....на които в двата края и ма изходи както за интернета ма по малки... (с четири жички)За ко се използва тоз кабел ,защото аз си мислех че с него като го рачна на мястото на нет кабела на настолното пс и в на лаптопа ... ще стане лан мрежа обаче нестана Ако може да ми кажете аджеба закакво е тоз кабел и как се използва ще почерпя с 1-на виртуална

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #7

    Re: Проблем с рутера в локална мрежа

    това е за МОДЕМ -телефонен.
    Ръчкаш го в БеТеКа-то.Няма да ти трабва!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re: Проблем с рутера в локална мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от zla gad
    това е за МОДЕМ -телефонен.
    Ръчкаш го в БеТеКа-то.Няма да ти трабва!
    1. Ръчкаш го къде да е! Вече повечето сериозни БГ телекоми (бТК, Орбител, СпектърНет) предлагат "безплатен" dial-up достъп. 56kbs - стват и за поща, и за браузване... Не случайно по сайтовете времето за теглене се повочва за скорост 56.6kbs
    2. По-добре напиши: "Дано да не ти потрябва!" Защото (вж. 1) dial-up-a винаги работи...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 05-05-09, 23:16
  2. Отговори: 6
    Последно: 12-02-08, 23:34
  3. Локална мрежа без нет
    От anivel във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 13-08-07, 17:31
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-12-04, 13:56
  5. CS Server в Локална Мрежа...,
    От BBBmAN във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-04, 23:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе