Резултати от 1 до 11 от общо 11

Въпрос за локална мрежа и споделен Интернет??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #1

    Въпрос за локална мрежа и споделен Интернет??

    Зна4и имам 2 компютъра:

    1-ят е свъзразн с интернет през (local area connection1) и има 2-ра лан карта(local area connection 2) 4рез която през internet connection sharing пуска интернет на втория компютър.



    Вторият компютър в локалната мрежа вижда само себе си и 1-я компютър от който взима интернет.



    Въпросът е как 2-я компютър да вижда компютрите от локалната мрежа на PC1(local area connection 1)??

    Направо не ми е ясно как да го направя?????

    PC1-WinXPSP1

    PC2-Win98SE

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Въпрос за локална мрежа и споделен Интернет??

    Не може да ги "виждаш". Дори и достъп не можеш да имаш ако не са с реални адреси в LAN-a. Win98 не може да има (не помня вече), 2 ip-та на една мрежова карта така че и това не става. Иначе най-простата схема е следната:



    PC1 - LAN1 - HUB - PC2

    <font color="black">---------------</font id="black">I

    <font color="black">---------------</font id="black">MREJA



    Същото го правиш с една мрежова карта.. като PC2 не е "в сянка" към мрежата.



    // Принципно това което искаш може да се направи..., но толкова ли ти трябва сложно решение?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #3

    Въпрос за локална мрежа и споделен Интернет??

    Ами то ако бяха сложили хъб щеше да е супер, ама господата от този отдел само ме мотаят и сигурно няма да стане скоро.

    Дори да е със сложно ре6ението на проблема, по-добре отколкото да стоя и да чакам. а между другото това е в службата и затова не ми се инвестира в хъб.



    Мерси death knight, така че ще се радвам ако някой ми каже как да изпълня тази постановка на моята мрежа, пък било то и сложно!!


  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    127
    #4

    Въпрос за локална мрежа и споделен Интернет??

    Имам подобна конфигурация. Бих могъл да съм ти полезен, но трябва повече инфо. Като направи интернет конекшън шеринга инсталира ли от диска на ХР програмчето за шеринг на 98цата?

    Виждането на другите компютри може да стане само през интернет. Локално ако не е реално IP то на ХРто няма как да стане. А за да ги виждаш през интернет, трябва да са шернати към нета. Проблема е кофти наистина и няма просто решение.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    Въпрос за локална мрежа и споделен Интернет??

    Май си прав за това, че не може да се реши този проблем. XP-to в мрежата не е с реално IP. (( Taka 4e ще се задоволя само с интернет на втората машина )



    благодаря на всички за отзивчивостта!!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    59
    #6

    Въпрос за локална мрежа и споделен Интернет??

    Правиш си Мрежов мост в XP-то и на втория комп само слагаш ИП от мрежата с интернета и изобщо неговият шлюз и сървър с имена и т.н. Компа ти става просто като суич!!!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    Въпрос за локална мрежа и споделен Интернет??

    Верно fena_is_here! ;-)

    Network Bridge на теория трябва да реши задачата. Под ХР не съм го пробвал, но не виждам причина да не работи...т.е. виждам - причината се казва МС, ама това е друга тема. ;-)


  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #8

    Въпрос за локална мрежа и споделен Интернет??

    Така както ти го е описал първото ПС дефакто ше е прозрачно,няма да има сми от него,точно като суич

    наистина ако това положение е за 5-10 минути,колкото за проверка примерно няма грижи!

    Но надали това има сми при положение 4е един 5 портов хъб е 15 лева нов

    По принцип този проблем е мноо ресно разрешим ако първото ПС беше с линукс[8D]Просто го маскираш


  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #9

    Въпрос за локална мрежа и споделен Интернет??

    Ами аз пробвах с bridge connection, ама тогава интернета на първия компютър изчезва, а в настройките на лан картите нищо не е активно. Ако някъде бъркам, моля обяснете подробно как да извърша манипулацията. Мисля обаче че това няма да стане !!!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    59
    #10

    Въпрос за локална мрежа и споделен Интернет??

    На първата машина може да ти се изгуби само Месинджър услугата. Ако другото несработва проблема е при теб. Настроиката за моста става от иконата за моста а не от настроиките за картите!!! Огледй нещата внимателно и чети в Хелп-а. Там има каквото е необходимо!

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Въпрос за локална мрежа и споделен Интернет??


  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 05-05-09, 23:16
  2. Локална мрежа без нет
    От anivel във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 13-08-07, 17:31
  3. Въпрос за локална мрежа
    От gdimitrov във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 16-07-07, 14:47
  4. Отговори: 3
    Последно: 20-01-07, 21:46
  5. Споделен интернет между две PC-та
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 21-03-05, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе