Резултати от 1 до 2 от общо 2

Искам да огранича юзери, да могат да гледат само избрани страници. КАК ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Искам да огранича юзери, да могат да гледат само избрани страници. КАК ?

    Здравейте колеги,


    Дайте ми съвет как да направя следното:

    Имам локална мрежа, управлявана от 2003 сървер, имам мой си юзери, политики всичко.

    Идеята е следната , влиза моя юзер, разписва се с неговата парола - използва всичко : принтери, мрежови ресурси, влиза в ИНТЪРНАЛ страницата (нещо като вътрешен уеб портал).
    Но като влезе чужд човек, не служител на нашия офис, да може да види само част от портала ,определени статии , предназначени за него и да не бара нищо друго.
    Обръщам внимание че нямам права да правя нищо по този портал, не го хоствам аз !

    Как да дам забрана на другите статии, и как да дам разрешения само за определени страници.
    Казаха ми че трябва да си настроя прокси, но до сега не съм правил подобно нещо.
    Моля дайде съвет, дайте и идея за фрии програма която да прави подобно нещо.
    Да поддържа ACL и там да може да се оказва кое да зарежда и кое не. И моля ВИ, да работи и да се настройва сравнително лесно, защото съм лаик.

    Програмата няма да се използва за цялата локална мрежа, а ще се сложи само на 2 отделни РСта и ще реже достъпа само там . Ще е чудесно ако реже достъп и до други ресурси, като принтери, мапнати драйве и прочее.

    Желанието ми е, като дойдат в офиса чужди хора да ги сложим на тези нарочени РСта , да четат само това което им се дава и да не барат това онова , което иначе е позволено на служители на офиса.
    А пък седне ли на същото РС служител на офиса и разпише ли се с негова парола , да си работи спокойно и да няма рестрикции за него .

    Помагайте сега !
    Благодаря предварително!
    .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #2

    Re: Искам да огранича юзери, да могат да гледат само избрани страници. КАК ?

    winlock май се казваше програмката... прилича на тия в клубовете :P

    иначе можеш да си сложиш прокси, но това ще рестриктва само интернет-а

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-04-10, 22:50
  2. Искам само студено ама как да закарам и нагоре?
    От Юлиян във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 29-02-08, 23:50
  3. Избрани снимки от ДВД, как да стане?
    От Lukan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-09-06, 13:10
  4. Искам нет на 2 PC а само едното е с нет
    От Lotto_B3 във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 10-06-04, 10:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе