Резултати от 1 до 15 от общо 15

Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    13
    #1

    Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    Здравейте,

    Изчетох всичко, но като моя случай няма и затова реших да изрисувам ситуацията



    както се вижда от картинката, става дума за мезонет с общ обем 510 кубически метра. Нарочно съм обърнал квадратите в кубици за по-лесно изчисление.
    Въпросът ми е, ако сложа един колонен климатик ще успява ли да охлажда всички тези помещения, на двата етажа които реално са едно цяло и са свързани, или трябва във всяка стая да слагам отделно по един малък стенен климатик?
    И още един въпрос. Важна ли е марката ако ще ползвам климатикът само за охлаждане? Искам да подчертая, че ми трябва климатик само за студено. Този мезонет се отоплява с 200 лева на месец на газ.

    Благодаря ви предварително за помоща!




  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    100% гаранция, че един климатик няма да оти охлажда целия партамент. По добре си сложи канален климатик и пусни въздуховоди към всичко помешения. Поставянето на стенни климатици във всяка стая също е решение. При добре изчислена вентилационна система можеш да имаш много нисък шум от климатика, по нисъм от колото със стенни климатици.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    13
    #3

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    мезонета е нов, тъкмо се нанесохме, всичко е гипс картон, сега да пробивам, къртя и т.н..готовото, за да правя въздухопроводи, определено не ме устройва
    Нека да видя и мненията на още разбиращи и ще решавам.
    Една колона 10-12 KW няма ли да свърши работа? Като гледам какви големи магазини по 400 квадрата охлаждат с подобни, все си мисля, че трябва да стане, НО и аз имам съмнения затова питам вас.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #4

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    Юлиян

    Проблема е в това, че че няма кой активно да предвижва въздуха към стаите. А, вместо да дадеш 2000/2500лв. за колона,(която, всеки път ще ти отвява косата когато минеш покрай нея, отделно шум и вибрации) можеш да вземеш няколко Мидей MSG 9/12HR и да си решиш проблема, така жилището ще ти е по-добре климатизирано.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #5

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    изцяло подкрепям по горните мнения.в твоя случай ще се получават големи температурни ралики между спалните и хола с тапезарията.единственото решение е на всяка спалня да се монтира вентилатор който да изкарва топлия въздух в общото помещение.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #6

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    наистина е по-добре няколко по-малки мидейки, въздуха трудно се придвижва през вратите и ще имаш големи температури разлики, ако беше 1 общо голямо помещение тогава е по-друго.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #7

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    Цитат Първоначално публикувано от Юлиян
    мезонета е нов, тъкмо се нанесохме, всичко е гипс картон, сега да пробивам, къртя и т.н..готовото, за да правя въздухопроводи, определено не ме устройва
    Нека да видя и мненията на още разбиращи и ще решавам.
    Една колона 10-12 KW няма ли да свърши работа? Като гледам какви големи магазини по 400 квадрата охлаждат с подобни, все си мисля, че трябва да стане, НО и аз имам съмнения затова питам вас.
    Колонния климатик където е разположено вътрешното тяло не е ясно дали може да се монтира агрегата, не е ясно как ще се отведе конденза също.
    Най - голямата грешка ще е да си сложиш колона в близост до спалните , освен ако не спиш в тях.

    Дупчи и слагай във всяка стая малка клима.

    ПП съвсем отделен е въпроса, че за 500 куб.м 10 кВт машина е малка, бих казал много малка.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    Адаш, нестава само с една колона, колкото и да е мощна. Няма смисъл да правиш експерименти и после да съжаляваш за покупката. Слагай си отделни климатици да ти е мира на душата. Вземай си мидеите и не му мисли много. Ако имаш повечко пари вземи нещо по-добро и тихо. Новите конвенционални модели на Даикин на нощен режим са 25dB(A). Незнам вече има ли ги в БГ.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #9

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    Щом не искаш въздуховоди ,
    cлагай инверторни Дайкин за спалните да ти е по безшумно и комфортно .За общите помещения и Мидея ще ти свърши работа .Като гледам жилището ти и предполагам възможностите ти може и навсякъде да сложиш Дайкин .За една колона просто забрави .С няколко климатика може много по добре да регyлираш температyрите в помещенията спрямо изискванията ти .Не ми се вярва всички стаи да се ползват 24 h.
    Успех

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #10

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    Така както си нарисувал нещата ще имаш хладно навсякаде най - много долу .... и 10 кВт ще са достатъчни, ако има яснота по монтажа действай това е най ефтиния вариант ... колкото до СОР-а ако си с отделни малки климатици той ще е по голям .... не разчитай да имаш отопление с тази колонка ... аз лично мразя Климатик в спалня и затова съм си монтирал един в кухнята и лятно време го пускам докато няма никой у дома вечер го спирам но вече целия апартамент е охладен

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    13
    #11

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    Благодаря ви за съветите!
    Но си мисля че посочената кубатура ви бърка и ви се струва че става дума за прекалено голяма квадратура.
    Всъщност квадратурата е 160 квадратни метра тотал на всичко. В такъв случай една колона ще може ли да се справи?
    И аз като cooler не обичам в спалнята, докато спя да ми работи климатик лятно време, но в същото време пък ако е голяма жега не може да се спи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #12

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    ти май неразбра, че твойта работа по твоя начин няма да стане!не бъди твърдоглав да не съжаляваш после.за да стане хладно в спалните (ако вобще стигне хлад до там)долу бели мечки ще разхождаш!

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #13

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    Като искаш да я бучнеш тая колона там вратите на спалните трябва да са отворени.Това означава ,че лятото като искате да се .... с жена ти ще го правите на жега ,защото ще трябва да затворите вратата да не дойде някое хлапе .Помисли по въпроса.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    13
    #14

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    Е, това за жената окончателно ме обори и реших да сложа във всяка спалня по един възможно най-малък(1.5-2kw) и най-евтин климатик а долу нещо малко по-мощно, да речем 3KW.
    Тези мощности са добри нали?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #15

    Re: Искам само студено ама как да закарам и нагоре?

    Човече ти получи телетип свишше юруш на ефтинийките

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. защо вече няма COP 6 и нагоре ?
    От Alexi във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 24-01-15, 13:40
  2. Отговори: 13
    Последно: 11-04-10, 22:50
  3. Отговори: 1
    Последно: 17-11-05, 20:41
  4. Искам нет на 2 PC а само едното е с нет
    От Lotto_B3 във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 10-06-04, 10:37
  5. MS Office 97 и нагоре под 2000 и ХР
    От svetliof във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-10-03, 00:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе