Резултати от 1 до 12 от общо 12

Споделяне на интернет чрез Direct Cable Connection

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #1

    Споделяне на интернет чрез Direct Cable Connection

    Имам два компютъра нямат ЛАН карти, а ми се налага и на двата да пусне интернет. Понеже мисля да използвам Direct Cable Connection ме интересува някои може ли да ми обясни накратко как мога чрез нея да схерна интернет към другия компютър?!
    Знам че скорота е бавна но на мен ми върши работа...

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Споделяне на интернет чрез Direct Cable Connection

    Ползвай търсачката! Има достатъчно изписано по въпроса.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #3

    Re: Споделяне на интернет чрез Direct Cable Connection

    @pat или аз не мога да търся или в форума по моя въпрос няма нищо написано. С други дуни НИЩО НЕ НАМЕРИХ!!!

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Споделяне на интернет чрез Direct Cable Connection

    Като се позамислих, кажи първо какво разбираш под Direct Cable Connection, щото ми се струва че не е това дето си го мисля аз. И как интернета влиза в компютъра от който искаш да го шерваш?

    Ако имаш предвид, че и-нета идва от модем, който е вързан с компа по USB и искаш да свържеш двата компютъра през паралелните или серийни портове - тогава наистина идея си нямам дали е възможно да се шерне нета. На мен също би ми било интересно да науча.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #5

    Re: Споделяне на интернет чрез Direct Cable Connection

    Нета ми идва по ЛАН към единия. Искам от него по серииния порт да пусна нет кум другия комп... това е...

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Споделяне на интернет чрез Direct Cable Connection

    Не знам дали е възможно подобно шерване, но има ли основателна причина поради която не искаш да ползваш LAN kaрти? Според мен е много по-просто.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #7

    Re: Споделяне на интернет чрез Direct Cable Connection

    Една от причините е че компютъра към които искам да шервам нет струва колкото една нова ЛАН карта.
    Втората е че не е мои
    и третата че е времено за кажем няколко седмици

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re: Споделяне на интернет чрез Direct Cable Connection

    Първо, това е невъзможно. Става чрез DCC и прокси. ICS не може да се пусне при този вариант. Предвиден е за dial-up модем и мрежова карта към LAN-a
    Второ - какво ти пречи да сложиш 2 адреса на картата и да си получиш 2-та мрежови интерфейса?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #9

    Re: Споделяне на интернет чрез Direct Cable Connection

    Emos не може да не може. Това че ти и аз не знаем как точно става е друг проблем...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Re: Споделяне на интернет чрез Direct Cable Connection

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Първо, това е невъзможно. Става чрез DCC и прокси. ICS не може да се пусне при този вариант. Предвиден е за dial-up модем и мрежова карта към LAN-a
    В "гладни" години съм живял, какви ли не маймунджулуци съм опитвал, на принципа: което не е забранено, е разрешено. Отказах се да боря М$ за нещо, което не са го и предвидили. Конкретно? Windows98SE: при активирането на ICS пита за dial-up връзка за достъп до Интернет, а после за LAN интерфейс към вътрешната мрежа. Това е нормалната ситуация - обратна на това, за което питаш. Избягнах я по следния начин - DCC (Direct Cable Connection) между двете РС-та, AnalogX Proxy (freeware) на хоста с ланката и газзззз. Даже кабела си го бях направил паралелен, по препоръките на М$. Ставаше и си бачкаше на 6!
    А след като ме светнаха, че и при 98 може да се сложи и втори адрес на ланката, загубих всякакъв интерес към DCC....
    Но всъщност може и да съм неподготвен!? За което предварително се извинявам!

  13. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #11

    Re: Споделяне на интернет чрез Direct Cable Connection

    /off: emos, какво означава да се сложи втори адрес на ланката и за какво се използва? :coolsmiley: off/

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #12

    Re: Споделяне на интернет чрез Direct Cable Connection

    Ситуацията "не пип, че пляс" при някои обстоятелства е доста градивна.
    Постановката е следната: Вместо стандартната топология за свързване към ISP-то: ISP - switch - РС, се добавя при клиента още един суич: ISP - switch - switch - 2 (и повече) РС-та. На LAN интерфейса на РС1 се слага и втори адрес (от различна мрежа от този, който е от мрежата на ISP-то, дето е "основния" за картата). И ще бъде gateway на вътрешната мрежа. Пуска се прокси сървър (като посочения лек и безплатен АnalogX Proxy), "привързан" (bind) за втория адрес. На другото/те РС/та се дават адреси от мрежата на gateway-я, настройват се с gateway - втория адрес на картата на РС1, DNS - адреса на DNS сървъра на доставчика.
    Подобно нещо работи и при следната ситуация: ISP(switch) - (LAN)РС1(com/lpt) - DCC - (lpt/com)PC2. Само че на РС1 му се активира функцията да е host за DCC конекшъна, на РС2 се активира да е guest за host-a. Вече се виждат и в Network Neighbourhood, браузъра се настройва с настройки за проксто, стартирано на РС1, само че с NetBIOS името в полето за прокси сървър.
    Искам да уточня - това съм го правил преди 5-6 години. Ако има пропуски, то е заради загубата на детайли, а не че не е работело. Не мога да твърдя, без да проверя пак, дали за РС 2 се слагаха и IP адреси.
    Въпреки уверенията на редакторите на PC Magazine Bulgaria, че "с новите EPP/ECP портове скоростта на пренос на данни при DCC може да достигне до 1,5Мbs", не можаха да ми дадат схема на такъв кабел. Препратиха ме към изданието на накаква компютърна енциклопедия, където обаче нямаше подобно решение. С ровене (тогава с Yahoo!) намерих схема на кабел за DCC през принтерския порт, съвместим с препоръките на М$. Е, скоростта на трансфер, която постигнах с него, беше 40-42kBs - далеч от решението на Symantec за пренос на данни с помощта на Norton Commander 5.0 - 70kBs. Но тъй като ми трябваше решение под Windows, пък и скоростта ме удовлетворяваше, бях доволен! И с 40kBs!
    Имаше и друго. В онези години, когато bridge или switch (за router даже не се и помисляше) звучеше така, както сега "хардуерен рутер с шейпинг" слагахме 2 мрежови карти на РС с 9х и се добавяше в регистратурата нещо от рода на Enable Routing, че да си спестим паричките...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Споделяне на интернет
    От sss във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 23-05-12, 11:48
  2. Споделяне на Интернет
    От etg във форум Мрежи
    Отговори: 108
    Последно: 22-02-07, 22:48
  3. Интернет споделяне
    От Raziel във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 30-11-04, 18:59
  4. Споделяне на Интернет връзка
    От Whiskey във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-04, 11:58
  5. Direct Internet Connection Through LAN
    От Deadmaker във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-02, 03:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе