Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 109

Споделяне на Интернет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #1

    Споделяне на Интернет

    По темата има страшно много дискусии, но винаги има и нови въпроси.
    Надявам се всеки, интересуващ се от проблема, да прочете първо тази тема. Независимо дали е питащ или отговарящ. Може би темата е с по-голяма насоченост към отговарящите.

    Като начало ще дам препратки към 2 теми от днес, много моля да бъдат прочетени внимателно и изцяло.
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,29519.0.html
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,29522.0.html

    По тема 1: Всички с дружни усилия се втурват да помагат на "питащия". Има един единствен критикуващ, който от своя страна бива критикуван от другите помагащи.
    По тема 2: Всички с дружни усилия се втурват да критикуват "питащия". Без изключение.

    Малко аналогии:

    Питащ1 си е платил за Интернет на 1 компютър, но иска да го ползва от няколко
    Питащ2 си е купил билет за един курс на градския транспорт, но иска да да го ползва няколко пъти

    Питащ1: ако му трябва Интернет на произволен брой компютри, е редно да си купи гарантиран канал. Да, цената е много по-различна, но тогава може да си го ползва колкото си иска.
    Питащ2: ако му трябва произволен брой пътувания, е редно да си купи карта за градския транспорт. Да, цената е много по-различна, но тогава може да се вози колкото си иска.

    Много моля сега всички участници в двете горепосочени теми да вземат участие и в тази.

    Та, по въпроса:
    ЗАЩО Е РЕДНО ДА СЕ ПОЛЗВА ИНТЕРНЕТ ГРАТИС, А НЕ Е РЕДНО ДА СЕ ВОЗИШ В ГРАДСКИЯ ТРАНСПОРТ ГРАТИС?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2

    Re: Споделяне на Интернет

    Струва ми се, че аналогията не е коректна. Защо? Първият юнак си плаща интернета и си го получава на една машина. Какво прави оттук натам- негова грижа си е.Ако може- шерва, ама няма да надхвърли договорирания трафик или скорост, нали? Вторият юнак- е той нищо не иска да плаща...Ако може, сигурно ще иска и от градски транспорт да му платят, че се вози (в това май има известна логика, ама това е друга бира).
    edit:// @etg- поздравления за идеята (и номера с majstor).

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Re: Споделяне на Интернет

    Точно затова посочих и аналогиите - първият юнак може да прави каквото си иска когато си е купил гарантиран канал.
    Вторият юнак си е платил билета, само дето иска да го ползва повече пъти, а не един.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #4

    Re: Споделяне на Интернет

    а аз да питам, защо не е редно да споделяш какъвто и да е интернет, а да ползваш пиратски софтуер е..... ми да затворим секцията Hack & Crack от форума....

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #5

    Re: Споделяне на Интернет

    Да, ама първия си плаща целия трафик/скорост... Втория- едно билетче за едно пътуване (иска n-пътувания, като n клони към безкрайност...)

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #6

    Re: Споделяне на Интернет

    ами - първия си плаща за едно PC, а ползва на много, а втория - плаща билетче за едно возене, а ползва за много....

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    ...
    Та, по въпроса:
    ЗАЩО Е РЕДНО ДА СЕ ПОЛЗВА ИНТЕРНЕТ ГРАТИС, А НЕ Е РЕДНО ДА СЕ ВОЗИШ В ГРАДСКИЯ ТРАНСПОРТ ГРАТИС?
    Ще се опитам да отговоря на въпроса в червено.

    Първо да кажа, че изказвания от вида "каквото пише в договора с доставчика, това е истината" е излишно абсолютизиране, най-малкото, защото често по такива договри се срещат клаузи противоречащи на по-висши норми като ЗЗД.

    Второ, по начина по който има минимални изисквания за качество (например за възрастта за колите за таксиметровите услуги), би трябвало и доставчика да може да покрива някакви минимални критерии - например да си прави шейпинг от неговата страна и да не се интересува колко са маймуните на клона - в смисъл, на шейпинга да се гтледа като на изискване за качество на услугата. На другите критерии за качество няма да се спирам, защото не са обект на тая тема.

    Трето, общо взето, отшумява времето на лошата потребителска култура у нас. Вече започваме да търсим сметка за това което плащаме и в случая инстинктивно без да четем договора си мислим, че това е наше право - да включим и лаптопа. Даже пищащия не си задава въпроса "Дали не извършвам кражба с втория компютър?". И аз на негово място не бих си го задал. При положение, че половината денонощие компютъра не работи, инстинктивно ще си мисля, че мога да ползвам два компютъра през останалата половина и по тоя начин не ощетявам доставчика, тъй като съм платил за
    1комп х 24 часа
    което в моята глава е равно на
    2 комп х 12 часа

    // Докато го напиша и тамън пет поста пред мен


  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #8

    Re: Споделяне на Интернет

    Абе заподозрях аз, че темата е нещо нагласена, ама ме хвана яд на този майстор-гратисчия, та си продължих да му отговарям
    Относно 2-те PC-та - за мен няма да е нередно да ги ползва и 2-те с интернет, само ако акаунта му е ограничен по трафик. Примерно има си 2 Gb на месец - да си ги ползва ако ще и с 5 компютъра. Като надхвърли лимита - ще си доплати и това е.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #9

    Re: Споделяне на Интернет

    а в главата на гратисчията - билет за цялото растояние (- например 20 спирки) е равно на билет за 5 возения по 4 спирки.....

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #10

    Re: Споделяне на Интернет

    Това, че интернета трябва да се ползва на една машина дали не е признак, че провайдера не може да осигури достатъчен трафик? В София май не останаха сериозни провайдери, които ограничават по TTL. Напротив- изрично се споменава, че няма ограничение за броя на компютрите. И какво се разбира под един компютър? Машина с 10mb карта равностойна ли е на 100мб? Това ограничение май замазва рекламите за неограничен интернет на "тънички" провайдерчета.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    а в главата на гратисчията - билет за цялото растояние (- например 20 спирки) е равно на билет за 5 возения по 4 спирки.....
    Да, ама цената на билетите сигурно не е сметната за най-дългите маршрути, а сигурно някаква средна стойност. Тоест автобусната компания печели от возещите се за 3 спирки и губи от возещите се от депо до депо. Нещо такова.

    Ей, най-после и при мен се появиха ръчичките надолу-нагоре! Боц едно плюсче на etg за дискусията

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #12

    Re: Споделяне на Интернет

    Имам 3 пц-та, PlayStation и SIP телефон вързани към Нета. Ако трябваше да плащам за всяко едно от тях щях да фалирам. Стига с това плоскоглаво мислене и тънки бакалски сметки, бъдещето е в неограничения нет и колкото и да се коментира дали е етично или не споделянето на връзката, тия дето режат достъпа просто ще изчезнат.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #13

    Re: Споделяне на Интернет

    В тази дискусия няма чиста истина според мен. По отношение на гратисчиите в градския транспорт съм твърдо против. Много мразя, като се размрънка някой, че е студено например. В същото време не си плаща билета и не осигурява финансови постъпления, които да бъдат вложени в подобрения...

    По въпроса за нета... Ами в крайна сметка, човек заплаща за достъп до Интернет. Малко нелепо ми звучи, някой да ми казва от колко места ще го ползвам (когато се връзвах към БТК изрично попитах дали е разрешено рутирането, така че не минавам гратис, а си плащам изрядно и не правя нищо нередно ). Услугата, която закупувам би следвало да бъде "Достъп до Интернет", а не "Достъп от Х компютъра".

    От друга страна, не мога да упреквам и провайдерите, тъй като им се налага да измислят такива врътни и да ограничават потреблението, за да могат да поддържат ниските ценови нива, на които предлагат услугата си. Все пак и потребителите не са съвсем прави, защото винаги се търси най-ниската цена, а се очаква най-доброто ниво на обслужване. Иначе казано, за да получиш трябва да дадеш...

    Та ми се струва безмислен спора.



    Поздрави за @etg за хитрата провокация, с която успешно разбуни духовете!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #14

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Много моля сега всички участници в двете горепосочени теми да вземат участие и в тази.
    Всички участници И в двете горепосочени теми или дори и тези, които са писали само по едната от тях? Аз съм от втората група щото...

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Та, по въпроса:
    ЗАЩО Е РЕДНО ДА СЕ ПОЛЗВА ИНТЕРНЕТ ГРАТИС, А НЕ Е РЕДНО ДА СЕ ВОЗИШ В ГРАДСКИЯ ТРАНСПОРТ ГРАТИС?
    Точно поради по-горното ми обяснение не може да се твърди, че лично аз съм привърженик на идеята дали е редно да се ползва Интернет гратис или не. Просто не съм се замислял по този въпрос, тъй като вкъщи нямам дори компютър...

    Като цяло, по темата мога да кажа, че ако всичко в тая държава си вървеше по мед и масло, т.е. всеки си дупчи билетче при всяко качване в транспорта и всеки, който иска Интернет на второто си PC, си заплаща гарантирания канал - и двамата без дори да се замислят за гратис-вариантите - въпросната ни скапана държава надали щеше да бъде чак толкова скапана...

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #15

    Re: Споделяне на Интернет

    и аз това имам предвид.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Споделяне на интернет
    От sss във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 23-05-12, 11:48
  2. Споделяне на интернет между PC и GSM
    От getzov във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 24-01-11, 08:11
  3. Мрежа от 6 PC & 1 MAC, как? Споделяне на Интернет
    От Osvaldo във форум Технологии
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-05, 13:11
  4. Интернет споделяне
    От Raziel във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 30-11-04, 18:59
  5. Споделяне на Интернет връзка
    От Whiskey във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-04, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе