Резултати от 1 до 3 от общо 3

WiFi и сигурност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    3
    #1

    WiFi и сигурност

    Здравейте,

    WiFi интернет има навсякъде. С моят лаптоп скан-вам и виждам поне 4 мрежи, към които мога да се вържа. 3 от тях без парола...

    Самият аз не ползвам WiFi връзка, най-вече заради скоростта и проблемите със сигнала. Но ми е интересно, доколко сигурна е една безжична връзка.

    Чувам хора да казват, че паролите на 64-битово криптирана връзка се :разбивали: бързо а на 128 битово криптирана също ставало без проблеми. Интересното е, че досега не съм чул някой да са му крадяли паролата и т.н. Не съм и попадал на форуми където да има такива теми, със специфични примери. Има ли софтуери, които въртят пароли? Възможно ли е всъщност наистина паролата да бъде налучкана?

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: WiFi и сигурност

    Цитат Първоначално публикувано от m1lan0ff
    Здравейте,

    WiFi интернет има навсякъде. С моят лаптоп скан-вам и виждам поне 4 мрежи, към които мога да се вържа. 3 от тях без парола...

    Самият аз не ползвам WiFi връзка, най-вече заради скоростта и проблемите със сигнала. Но ми е интересно, доколко сигурна е една безжична връзка.

    Чувам хора да казват, че паролите на 64-битово криптирана връзка се :разбивали: бързо а на 128 битово криптирана също ставало без проблеми. Интересното е, че досега не съм чул някой да са му крадяли паролата и т.н. Не съм и попадал на форуми където да има такива теми, със специфични примери. Има ли софтуери, които въртят пароли? Възможно ли е всъщност наистина паролата да бъде налучкана?

    Благодаря.

    Ako на някой му се е приискало да те разбие и е готов да положи немалко усилия за това - бъди сигурен че ще стане - а в ежедневието не се случва така, обикновенно безжичният рутер си има достатъчно защити и енкрипшънс за да те защити успешно от всеки новоизлюпил се FI-WI хакер. За да ти стане по ясно може да се пробваш да разбиеш някоя 64 битова криптирана парола.

  4. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #3

    Re: WiFi и сигурност

    Освен това, по новите модели си имат не само криптиране на инфото ами и Макадрес филтър. Сиреч, ПЦ с различен мак адрес от изрично посочените не може да се върже към рутера по никакъв безжичен начин.
    И наистина, голям зор е да разбиеш 64 битово криптиране, за 128 да не говорим. Ако не е 5 мегабита нета през тоз рутер, просто не си заслужава труда

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сигурност на операционните системи
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 01-04-08, 14:24
  2. Поща и сигурност
    От ru-boy във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 06-09-07, 23:08
  3. осигуряване сигурност на компютър
    От A_L_E_X във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 13-08-05, 10:16
  4. Сигурност в NETA
    От Didi4 във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 10-11-03, 12:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе