Резултати от 1 до 7 от общо 7

Може ли малко хелп за изграждане на LAN с оптика.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    4
    #1

    Може ли малко хелп за изграждане на LAN с оптика.

    Става дума за трасе от 1300 метра е ще има 10 точки по него, кадито трябва да се свърже с RJ45. Кабела ще бъде полаган в канали. Та интересува ме колко ще излезе като цена и какво трябва да се използва

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: Може ли малко хелп за изграждане на LAN с оптика.

    Ако беше зададен преди 10 години, подобен въпрос би навел на мисълта за bus топология. Ано ми се струва, че не е така. Т.е. ще трябва да се уточнят дължините на участъците, които трябва да се покрият от оптика. Под 100м може и заземено FTP, за по-евтино. Защото всеки участък ще е изграден от: медия конвертор, оптичен кабел, медия конвертор, суич за отклонението. Кабели, пачове и адаптори на кило. Но при "замърсени" среди (от електромагнитна гледна точка) друг избор няма!
    Ето в тези 2 теми е дискутирано по проблема: оптика в лан, Какъв оптичен кабел е по добре?.
    Мисля, че за твоите нужди мултимодов кабел ще те устрои....

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    4
    #3

    Re: Може ли малко хелп за изграждане на LAN с оптика.

    Прочетох тези теми, но искам ако може конкретно по моя случай понеже невдявам нищо, за FTP не ми се мисли понеже вече имам, а и на места е пколо 150 метра, а да поставя switch в шахта би ми излязло допълнително $ на месец и преценям, че не си струва.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #4

    Re: Може ли малко хелп за изграждане на LAN с оптика.

    подгониха ланките, че ще им резнат кабелите междублоковете и почнаха да се замислят за оптики да живей прогреса

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    4
    #5

    Re: Може ли малко хелп за изграждане на LAN с оптика.

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    подгониха ланките, че ще им резнат кабелите междублоковете и почнаха да се замислят за оптики да живей прогреса
    Е не е точно както си го мислиш. И вообще не става въпрос за "ланка" вярно имам в момента мрежа с UTP, но тъка е тъка защото преди нямах пари за оптика и именно за това е и този ми пост за да разбера ше ми стигнат ли парите за това начинание.

  7. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #6

    Re: Може ли малко хелп за изграждане на LAN с оптика.

    Не може така да ти се отговори, зависи от топологията - тръгва се от едно място и има разклонения в различните точки, или ще тръгват различни кабели в различни посоки от централната точка...
    Освен това, ползвай singlemode - едно трасе днес е 1300м, ама утре може да решиш да го направиш 3300. И дори да си сигурен, че някой клон няма да се прави по-дълъг, по-добре да е еднакво всичко, за да не се чудиш после кое какво беше. А в някои случаи е по-евтино да пуснеш втори кабел, отколкото да режеш и сплайсваш много жила.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    4
    #7

    Re: Може ли малко хелп за изграждане на LAN с оптика.

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Не може така да ти се отговори, зависи от топологията - тръгва се от едно място и има разклонения в различните точки, или ще тръгват различни кабели в различни посоки от централната точка...
    Освен това, ползвай singlemode - едно трасе днес е 1300м, ама утре може да решиш да го направиш 3300. И дори да си сигурен, че някой клон няма да се прави по-дълъг, по-добре да е еднакво всичко, за да не се чудиш после кое какво беше. А в някои случаи е по-евтино да пуснеш втори кабел, отколкото да режеш и сплайсваш много жила.
    Ами има една точка посредата където оптеката ще се разделя на 5 или вкраен случай на 4 другите точко са последователни 4-ри точки на доло от тази и 5 на горе

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Малко помощ ако може.
    От dragonheart85 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 13:57
  2. ... малко помощ може ли?
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 09-10-04, 10:26
  3. Малко хелп ще може ли ?
    От saffron във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 17-01-04, 19:51
  4. малко хелп за закупуване на компютър
    От vortex във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 26
    Последно: 05-12-03, 14:57
  5. Малко 'хелп'?
    От analogworm във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 07-08-03, 15:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе