Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Малко 'хелп'?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    56
    #1

    Малко 'хелп'?

    Ами значи на дъното си (което взех наскоро и настаро) нямам за пс/2 мишок. Взех си нова мишка (сериал) въпреки че вече имам няколко работещи пс/2-ки. Обаче.. не ми я детектва уиндоуса. Разправя, че нямало никакъв нов хардуер. А има. Значи дъното е АТ сокет седмица, мишката е А4 сериал, включвам я към ком порт 1. Който има някаква идея шо прави така нека да ме светне.[]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #2

    Малко 'хелп'?

    В БИОС виж да не е забранен СОМ порта като за начало.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    56
    #3

    Малко 'хелп'?

    Освен ако не си го е забранил самичък. Преди да го взема дъното си вървеше със сериал. Не е това но все пак ще погледна.

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #4

    Малко 'хелп'?

    Akо това не помогне пробвай с друга мишка, ако и с нея не стане порта ти е заминал

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    20
    #5

    Малко 'хелп'?

    Ми да... Това е решението. Просто вземи от някого една мишка за серийния порт и я пробвай. Ако не стане - sorry...

  7. cKj
    cKj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    53
    #6

    Малко 'хелп'?

    или виж дали виндовса не ти е махмал порта

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    56
    #7

    Малко 'хелп'?

    Значи, от дивайс менъджера разбитам, че ком портовете ми работят (поне уиндоуса така разправя, пък аз много много му нямам вяра в биос-а пък ком портовете ми са на 'ауто'. Мишката е чисто нова и се предполага че трябва да работи. Само ей това ме учуди, че отдолу пише на мишката като си включа компа да задържа краен ляв и краен десен бутон (ама не пише защо) Мишката е А4 (3 бутона) а cKj, обясни ми как точно да разбера, че уин-а ми е махнал порта като пише, че портовете работят. То се предполага, че ще взема нова мишка (или стара от някои приятел поне да знам, че работи) ама как може да казва, че няма никакъв нов хардуер..

  10. cKj
    cKj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    53
    #8

    Малко 'хелп'?

    от device manager

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Малко 'хелп'?

    Win никога няма да ти махне порта, даже напротив, а какъв ти е Win-а???? Със сигурност мишката ти е дефектна! Провери дали няма конфликт в прекъсванията и портовете.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    56
    #10

    Малко 'хелп'?

    Уин-а ми е 98СЕ. Лошото е, че не знам дали мишката е дефектна, не съм я пробвал на друго пц. Както и да е, идеята ми беше дали няма някакъв проблем който се случва често при серийните мишки и който може да се разреши софтуерно или хардуерно. А бай дъ уей имате ли идея как мога да си подкарам пс/2 мишок без да имам порт за пс/2 (като изключим преходен кабел) ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    20
    #11

    Малко 'хелп'?

    Да ти кажа нити съм имал подобен случай, нито съм чувал windows да отказва мишка - независимо каква. Не мисля че проблема ти има различно решение от нова мишка.

    Ами на машина, която няма пс/2 порт, можеш да пуснеш пс/2 плъх само с преходник. Има и друг начин - през USB-порта - само в случай че:

    <font color="yellow"> 1. Дъното ти има USB порт;

    2. Мишката ти има такъв накрайник; И естествено ако няма трябва да си купиш накрайник или НОВА МИШКА;</font id="yellow">

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    56
    #12

    Малко 'хелп'?

    Ми купих си нова мишка. А ти прочете ли какво съм написал. Взех си две мишки серийни. Изглежда проблема е хардуерен или.. ? Значи дъното слотовете му са обрано не знам дали само кабелите на ком портовете не са на обратно.. ама т'ва е малко вероятно. Имам предвид платката да си е както си е пък самите кабели да са наобратно. Втората ми мишка (или по-точно третата) 100% работи - тествана е.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    20
    #13

    Малко 'хелп'?

    Усещам че машината ти е маркова...) Не се притеснявай, не е възможно кабелите да са засукани . Според мен проблемът ти е в порта - вероятно не е в ред. Просто не ми се вярва да е от уиндолс-а. И как я караш, без мишка ли?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    56
    #14

    Малко 'хелп'?

    Ами, карам си екстра без мишка. Нагласил съм си клавиатурата да движи курсора насам натам когато се наложи, обаче е изключено да си работя с фотошопа и коръла. Ениуей, мисля че кабелите не са наред, както казах от дивайс менъджера виждам че ком портовете работят (в биос-а са ми на дефолт ама съм пробвал и други варианти) дъното по принцип е някакво много странно (сори за глупоста ама не съм си правил досега труда да видя какво е точно..) преди да го взема от тоз приятел то си работеше с неговите си кабели за ком портовете, в момента е с мои кабели. Ще си взема и нови кабели (нищо че то за тези пари които съм дал досега покрай мишки и разни други глупости можех да си взема ново дъно) и ще видим. А дотогава ако някои се сети нещо - екстра. Респект за тези които си направиха труда да ми помогнат.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #15

    Малко 'хелп'?

    1.Влез в Device Manager - Изтрий Com-вете така че да се махнат (REMOVE), махни ако има някакви мишки, виж ако има OTHER HARDWARE (знак ?) махни ги и тях. Рестарт.



    2. Иди в BIOS-а изключи COM2, смени COM1 от AUTO на нещо друго.



    3. Ако имаш модем го извади и опитай без него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 29-01-06, 16:20
  2. ХЕЛП...
    От bmw8 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-04, 22:05
  3. хелп
    От legolas във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 25-03-04, 22:20
  4. Малко хелп ще може ли ?
    От saffron във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 17-01-04, 19:51
  5. малко хелп за закупуване на компютър
    От vortex във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 26
    Последно: 05-12-03, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе