Резултати от 1 до 11 от общо 11

Малко хелп ще може ли ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    11
    #1

    Малко хелп ще може ли ?

    Значи ... имам видео MX 400 и телевизор LG Flatron ... подкарвам си TwinView , обаче имам някакви странни смуштения от кабелната телевизия , екрана на телевизора много ми трепка и нищо не се вижда на телевизора . Като махна кабела на кабелната телевизия обаче всичко страва ОК и се вижда идеално . Също така , ако кабела на TV-OUTа ми седи в телевизора , кабелната е включена и без да ми е пуснат телевизора , смущенията се осещат и на монитора ми , почва да трепка неприятно .

    Та искам да попитам някои има ли идея от какво може да е и мога ли да го управя , че за всеки филм трябва да дърпам кабела на кабелната и после да го връщам . [!] ???

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Малко хелп ще може ли ?

    според мен няма начин освен ако кабела от РС-то ти да не е читав

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #3

    Малко хелп ще може ли ?

    Това е заради честотите на НВО и евентуално ако имаш други платени канали в предлаганите от кабелния оператор(от тях са смущенията). Виждал съм същата история с абонатите на Евроком, (откакто има НВО -същите манипулации с кабелите се извършват,но са съжаление нямам идея за оправяне на проблема. Ще се радвам и аз ако някой има що -годе елементарно решение на проблема да сподели.

  5. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #4

    Малко хелп ще може ли ?

    НВО НЯМА нищо общо със случая!!!

    В конрад има едни тъпи защити против гръмотевици(към 6лв), от тях няма да те предпазят но отделят галванично кабелната от тв и пк(това което постигаш с изваждането на кабела).

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #5

    Малко хелп ще може ли ?

    breiii е прав, що се отнася до това, че е необходимо галванично разделяне, защото масата на сигнала от компютъра се различава от масата на сигнала от кабелната ТВ. Въпроса е че не съм сигурен че гръмозащитите го правят (разделянето). Ако все пак е така, би трябвало да вършат работа.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #6

    Малко хелп ще може ли ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">НВО НЯМА нищо общо със случая!!!</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Възможно е и така да е - признавам, че не съм специалист, но защо проблема се появи след пускането на НВО? Дотогава не се налагаше вадене на кабела? Не е ли възможно да е от бръмовите (пиша това, малко наизуст ) честоти, заради които кабелният оператор те кара да си купиш филтър за НВО-то? Според мен е логично да не е от НВО, когато сигнала е цифров, не аналогов. Понеже както споменах, не съм специалист и е въжможно да съм написъл и доста глупости ще ви помоля да ми обясните, а не да ми се смеете[:I]

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Малко хелп ще може ли ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">breiii е прав, що се отнася до това, че е необходимо галванично разделяне, защото масата на сигнала от компютъра се различава от масата на сигнала от кабелната ТВ. Въпроса е че не съм сигурен че гръмозащитите го правят (разделянето). Ако все пак е така, би трябвало да вършат работа.



    <div align="right">Originally posted by Lazy Dog*-*16/01/2004*:* 09:01:37</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това е така ако действително от това са ти проблемите пробвай да изкараш оплетката на кабела от ТВ-то така, че да не се допира до антенния вход на телевизора ти, виж дали резултата е такъв какъвто трябва да е. Може да имаш проблеми с някои програми от ТВ но не съм сигурен пробвай и ми кажи какво се получава

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Малко хелп ще може ли ?

    HBO наистина няма нищо общо, независимо как е кодирано.

    Проблема е наистина в развързването на масите на компютъра и кабелната телевизия. В мрежата на кабелната са свързани различни телевизори, някои от тях с неизолирано от наса захранване. Понякога в кабелната мрежа има доста сериозни напрежения спрямо земя. Това, което ти предлага breiii трябва да реши проблема. Препоръчвам такъв филтър да се поставя и ако сте свързани към LAN мрежа и имате връзка с кабелна телевизия. Това ще предпази LAN картата от дефектиране.

    Въобще тази гръмозащита е винаги полезна - особенно ако кабелната мрежа не е подземна, а се разхожда по покриви, стълбове и фасади.

  11. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #9

    Малко хелп ще може ли ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> а не да ми се смеете[:I]



    <div align="right">Originally posted by TRENDS*-*16/01/2004*:* 15:34:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Въобще не ти се смеем (не изпадай в комплекси.Всички имаме ясни и неясни неща, затова се реем из форумите...

    Вероятно появяването на брумът е съвпаднал с пускането на НВО защото от кабелната са използвали някаква нова техника (за да могат да кодират)



    @Lazy Dog

    Да със сигурност разделят галванично.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    11
    #10

    Малко хелп ще може ли ?

    Благодаря за полезната информация []

    Значи когато имам време ще мина през някои магазин и ще си взема

    такава джиджавка [:P]

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #11

    Малко хелп ще може ли ?

    Благодарности и от мен. И аз ще направя същото като saffron.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. малко помощ,ако може
    От kasis във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-06, 12:11
  2. Отговори: 6
    Последно: 29-01-06, 16:20
  3. малко хелп за закупуване на компютър
    От vortex във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 26
    Последно: 05-12-03, 14:57
  4. Малко 'хелп'?
    От analogworm във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 07-08-03, 15:11
  5. Може ли малко помощ за ХР
    От okli във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 21-03-03, 15:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе