Резултати от 1 до 12 от общо 12

Възстановяване на изтрит файл?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    10
    #1

    Възстановяване на изтрит файл?

    Здравейте!
    В офиса ползваме локална мрежа, като споделената ни папка със служебната информация е на компютър с Windows 2003.
    Аз лично непрекъснато насърчавам колегите да работят само във въпросната директория, а да не правят локални копия на файловете, защото е по-практично, но се появяват други проблеми.
    Какво става, когато бъде изтрит файл през мрежата? Не се съхранява в нито едно от двете кошчета, нали? Всъщност няма ли някъде настройка на сървъра да се съхраняват изтритите файлове?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Re: Възстановяване на изтрит файл?

    Цитат Първоначално публикувано от Guaihir
    Здравейте!
    В офиса ползваме локална мрежа, като споделената ни папка със служебната информация е на компютър с Windows 2003.
    Аз лично непрекъснато насърчавам колегите да работят само във въпросната директория, а да не правят локални копия на файловете, защото е по-практично, но се появяват други проблеми.
    Какво става, когато бъде изтрит файл през мрежата? Не се съхранява в нито едно от двете кошчета, нали? Всъщност няма ли някъде настройка на сървъра да се съхраняват изтритите файлове?
    такова мрежово кошче няма в 2003
    евентуално да пробваш да undelete-неш с някоя програма изтритите файлове друг начин не се сещам

  4. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #3

    Re: Възстановяване на изтрит файл?

    Препоръчвам ти занапред да си правите архив всеки ден на въпросната папка, ако се получи пак така да можеш да въстановиш файла от архива!
    Пробвай да въстановиш документа със SmartUndelete или R-Undelete, но не давам гаранция дали ще се получи само съм чувал за тях ! Ако неможеш да намериш програмките напиши си майла за да ти ги пратя

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Възстановяване на изтрит файл?

    "Active Undelete" - много съм доволен от тази програма - но знаеш че се пуска на компа на който е бил фаила !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    10
    #5

    Re: Възстановяване на изтрит файл?

    Благодаря ви за изказаните мнения!
    Днес ще потърся програмките, и ще споделя резултата.
    @Pit,
    всяка нощ правим бекъп на папката. Проблема се прояви, когато човека си изтри файла, върху който работеше цял следобед (вече го създаде наново, но ще се опитам занапред да оправям подобни грешки).

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #6

    Re: Възстановяване на изтрит файл?

    А има ли програмка, която да възстановява папки със съдържанието в тях?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Възстановяване на изтрит файл?

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    А има ли програмка, която да възстановява папки със съдържанието в тях?
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    "Active Undelete" - много съм доволен от тази програма - но знаеш че се пуска на компа на който е бил фаила !
    аз лично я открих за себе си миналото лято, и макар, че ми е потрябвала точно 2 пъти - резултатите са били възможно най-близки до идеалните

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Възстановяване на изтрит файл?

    Цитат Първоначално публикувано от Guaihir
    **************************************************************************************** Проблема се прояви, когато човека си изтри файла, върху който работеше цял следобед ******************************
    Такова триене не можеш да оправиш
    все едно да отвориш фаил на WORD ->select all -> del -> text -> save
    е така каквото и да правиш- просто забрави да изкараш нещо

    Другото което може дасе направи е да се прави save примерно на 30 мин. Така рискуваш максимум 30 мин въведена информация

  11. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #9

    Re: Възстановяване на изтрит файл?

    офис продуктите имат активен сейф по подразбиране на 15 мин мисля - може да се коригира..
    относно изтритите фаилове има една програма дето може да оправя фаилове и от форматиран диск... RecoverMyFiles се казва ... ползвал съм я 2 пъти и съм доволен- веднъж ми изчезна партишъна и после го форматирах и възтанових над 80% от фаиловете...

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Re: Възстановяване на изтрит файл?

    Цитат Първоначално публикувано от Guaihir
    Здравейте!
    В офиса ползваме локална мрежа, като споделената ни папка със служебната информация е на компютър с Windows 2003.
    Аз лично непрекъснато насърчавам колегите да работят само във въпросната директория, а да не правят локални копия на файловете, защото е по-практично, но се появяват други проблеми.
    Какво става, когато бъде изтрит файл през мрежата? Не се съхранява в нито едно от двете кошчета, нали? Всъщност няма ли някъде настройка на сървъра да се съхраняват изтритите файлове?
    ... ако раздадеш подходящи права на потребителите, няма да имаш проблем с изтриването на файл и/или папка. Забраняваш изтриването и разрешаваш само: създаване, променяне и т.н. на файловете в нарочната директория.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #11

    Re: Възстановяване на изтрит файл?

    ... и се събира едно огромно количество файлове, които не може да се трият точно от хората, които знаят дали трябва или не трябва да се трие нещо си.
    Изходът според мен е incremental backup с някоя от програмите на малък период от време. А full backup може да си се прави през нощта.
    И програмката, която ми е помагала най-много на мен е GetDataBack.

    Успех

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    Re: Възстановяване на изтрит файл?

    Един или двама ще забърсват от време на време, нали ходят на работа всеки ден и киснат в офиса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изтрит партишън
    От koko20 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 13-02-08, 09:51
  2. Проблем с възстановяване на - Acronis true imaje - файл
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 05-02-08, 19:57
  3. Програма за възстановяване на изтрит файл
    От Sunny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 18-10-06, 00:20
  4. Как да възстановя изтрит файл?
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 01-09-06, 15:44
  5. NT и изтрит акаунт
    От ivop във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 19-05-03, 14:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе