Резултати от 1 до 9 от общо 9

NT и изтрит акаунт

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    40
    #1

    NT и изтрит акаунт

    Здравейте! Сблъсках със следният проблем -

    на комп със NT4 през последните 8-10 месеца бяха създадени 3 акаунта узер1;узер2 и узер3/в тази последователност/

    жената която работи на това място ползваше узер2, но след промяна почна преди 4-5 месеца /около нова година/да ползва само узер3.

    Та днес реших и забърсах другите два узера 1 - 2, но за моя голяма изненада във ....personal/user3 директорията останаха само файловете от датата на създаване на узер3 и всички други файлове написани и записани в тази директория от нова година насам изчезнаха[V]/това са предимно справки и отчети т.е. доста са важни/

    И така имам два въпроса:

    1. Защо се получи това? [?]

    2.Мога ли по някакъв начин да възcтатовя информацията?



    Предварително ви благодаря за мненията




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #2

    NT и изтрит акаунт

    Можеш да ги възстановиш с програма позволяваща "UNDELETE", но за целта трябва максимално скоро да я използваш.

    Предполагам става дума за НТФС партишън - така че ти прпоръчвам някоя от следните (по ред на предпочитания):

    Easy Recovery

    ERD Commander

    Lost&Found

    И трите съм ги пробвал и вършат работа. ЕРД командъра е може би най-лесна , а ийзи рековърито най-комплексна (работи от 1 буут дискета, която се създава след инсталация - най-добре на друго ПЦ)

    На фритата не може да ги няма....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    40
    #3

    NT и изтрит акаунт

    За съжаление не може вече нищо да се възстанови[V], защото НТ вече е писало, а малкото файлове които се възстановяваха, данните в тях не се четат.[!] Но остана първият въпрос ?

    Някой има ли идея защо се получи тази боза?

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #4

    NT и изтрит акаунт

    ами доколкото разбирам това което си направил е целяло точно това т.е. да изтреш останалите усери, а с тях си отиват и техните персонал документс!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    40
    #5

    NT и изтрит акаунт

    Да точно това се искаше - двата ненужни акаунти да се изтрият, но защо си заминаха и файловете на третия юзер - този който не е изтрит /вички негови файлове от датата на създаване на акаунта до сега изчезнаха,, останаха тези които съм създал и прехвърлил в неговата директория в деня на създаване на акаунта/

    Явно ще въвежда информацията наново, но всепак нали трябва да се рзбере що така стана.

    Имате ли някакви идей?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    163
    #6

    NT и изтрит акаунт

    може би проблема идва точно в това., ако юзър 1 и юзър 2 са имали достъп до тези файлове и те са били записани като оунър-.. то уин-а би ги изтрил.. тъй като при изтриване на акаунта той изтрива и всички файлове на които са оунър-и юзър-ите. в това се състои проблема според мен.. но ако не си съгласен сигурно нещо не съм разбрал и можеш винаги да ми пишеш на майл-а/Mirabilis клиента..а че ще се въвежда в това можеш да си сигурен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    40
    #7

    NT и изтрит акаунт

    Колежката почна да въвежда наново.

    А иначе май точно това се е случило.

    Но вече почвам и тези файлове да архивирам поне на два компа, досега го правих само за тези справки които минаваха през мен/така успях да възстановя поне малко от информацията.



    10х за мненията

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #8

    NT и изтрит акаунт

    Аз нещо не разбрах :

    Защо просто не ги възстановиш от архивите?

    Оттам ще се види веднага чии са били и вероятно защо са били изтрити.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    40
    #9

    NT и изтрит акаунт

    Явно не обяснявам добре.[:I]

    колежката води няколко финасови дневника техните файлове ги няма[V]

    и няколко вида справки/на базата на тези дневници/ и понеже тези справки минават през мен, изпращам ги по веригата нагоре/ тях възстанових[:D], но пък и те вече са получени от началниците.

    Абе уплътних и работното време[}]



    Благодаря за отговорите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 23-09-13, 19:40
  2. Изтрит партишън
    От koko20 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 13-02-08, 09:51
  3. Как да възстановя изтрит файл?
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 01-09-06, 15:44
  4. Възстановяване на изтрит файл?
    От Guaihir във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 29-03-06, 20:58
  5. Въпрос за hit.bg и изтрит акаунт
    От minkov във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 15-02-06, 19:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе