Резултати от 1 до 8 от общо 8

Помощ за правене на мрежа ДОС-Вин

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Помощ за правене на мрежа ДОС-Вин

    Здравейте
    Въпросът е следния:
    В работата имаме едно старо ПС под ДОС. ползваме го за разни справчици, обаче трябва да му се обновяват данните периодично. Досега* обновяването ставаше като му извадя ХДД, вържа го към друго ПС и му налея каквото трябва. Сега обаче мисля как да го включа в мрежата с другите ПС-та ( Win 98SE u XP), защото ще се премести на друго място и няма да е удачно непрекъснатото разглобяване. Единственото, за което ще му служи мрежата е въпросното обновяване. Обаче почти нямам идея как да го направя!
    Видях една стара подобна тема, обаче не ми е достатъчно.
    Помагайте!


    ЕДИТ: Неволно сбърках раздела! Моля преместете я в МРЕЖИ!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Помощ за правене на мрежа ДОС-Вин

    мисля че ако пуснеш и другия комп в дос промпт ( Win 98 de)
    с лаплинк Laplink.exe ( има го в пакета от ДОС ) и с паралелен кабел няма да имаш грижи !

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #3

    Re: Помощ за правене на мрежа ДОС-Вин

    Mr.TECHNO, благодаря за отговора. Проблема е, че ПЦ-тата са в различни помещения и е по-лесно да направя врътката с ХДД-а, отколкото да премествам цялото ПС. А и скоростта на прехвърляне на данните е май по-друга. Сега ще се мести ПС-то с ДОС още по далече, а има промени в данните по-често. Затова искам да го вържа в мрежата.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #4

    Re: Помощ за правене на мрежа ДОС-Вин

    Първо малко въпроси, на които трябва да си отговориш:
    - каква е мрежовата карта на въпросния компютър - точен модел, наличие на драйвери за DOS;
    - сървер ли трябва да е или клиент, т.е. къде ще е споделената папка;
    - връзката с мрежата постоянна ли искаш да е, или да се рестартира с мрежова дискета (това е въпрос на сигурност по-скоро);
    - автоматично ли ще си влиза в мрежата или всеки път ръчно ще се задава име и парола.
    Предполагам, че мрежата ти е с TCP-IP заради XP-то.

    Като цяло съм го правил преди (TCP-IP, в домейн, сървер) и си е напълно постижимо.
    Ще си потърся материалите, но по-късно. Съвсем набързо намерих това и това, но са не са (досадна правописна грешка, съжалявам) точно каквото търсех.


  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #5

    Re: Помощ за правене на мрежа ДОС-Вин

    Avis,
    ПС-то няма още мрежова карта.Първо исках да знам как/дали става и после ще му търся.
    Споделената папка ще е на ДОС ПС-то.
    И аз поразтърсих насам-натам: намерих същото, което ми казваш - http://homepage.corbina.net/~gasya/homelan/31111.htm (руския ми е по добър от английския).
    Видях и нещо наречено LANtastic , но е платено, а пробното е май само за вин95.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #6

    Re: Помощ за правене на мрежа ДОС-Вин

    Ами добре; това, което си намерил, са точно двете дискети, които ти трябват. Подготви си дискетите и виж в тях кои мрежови карти поддържат (не че не можеш да намериш същата информация и с Google). За карти извън списъка си имаше начин да се добавят драйвери към инсталационните дискети, но се надявам и на някаква обратна съвместимост.

    А иначе става, само дето ми е трудно да възпроизведа всички стъпки по памет.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Re: Помощ за правене на мрежа ДОС-Вин

    Писал съм подробно в по-стари мнения, как се прави мрежа под ДОС, така че да е в синхрон с уиндоус мрежите.
    Порови малко по-усърдно из форума.

  10. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #8

    Re: Помощ за правене на мрежа ДОС-Вин

    bestman * - добре е все пак да кажеш какво е "товастаротоРС", дето го имаш...*

    варианти много - като почнем от "serial/parallel/data cable....", та стигнем до 'USB to LAN', '1234', 'Bluetooth' ... - та даже и до 'Standard 14400 bps Modem'...( има много добри на* ISA слот* .


    т.е.(аджеба* ) :


    - дай повече инфо за компира, дето искаш да го включваш в мрежата - все някой от съфорумците ще даде акъл(или чарк), че да стане "хем добре - хем пък евтино" ...








Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за малка мрежа
    От CP във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 19-03-12, 13:10
  2. Помощ за DLNA мрежа?
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 15-03-12, 09:30
  3. Помощ за лан мрежа
    От Nasko0o във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 06-02-06, 22:09
  4. Помощ за мрежа
    От svetliof във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 19-07-03, 23:02
  5. Малка LAN мрежа помощ
    От Minko21 във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 08-06-03, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе