Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Ниска скорост по локална мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #1

    Ниска скорост по локална мрежа

    Имам лаптоп и ПЦ. На ПЦ-то има две лан карти едната е вградена в дъното(интернет), а другата е за връзка с лаптоп-а (марка ADMtek AN983B fast ethernet PCI adapter 100/10 Mbps - комп-а я разпознава като AN983). Та проблема е че скоростта на обмен на данни е страшно бавен. Рових за нови драйвери из нета ала докопах само платени сайтове. Моля, дайте предложения какво мога да направя за да подобря скоростта (идеята ми е да може поне да се гледат филми по мрежата...).
    За пръв път слагам лан карта и преди не съм обръщал внимание нормално ли е тя да не запълва до край пси слота, остават 2-3 'чертички' или каквото му се вика там

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    Имам лаптоп и ПЦ. На ПЦ-то има две лан карти едната е вградена в дъното(интернет), а другата е за връзка с лаптоп-а (марка ADMtek AN983B fast ethernet PCI adapter 100/10 Mbps - комп-а я разпознава като AN983). Та проблема е че скоростта на обмен на данни е страшно бавен. Рових за нови драйвери из нета ала докопах само платени сайтове. Моля, дайте предложения какво мога да направя за да подобря скоростта (идеята ми е да може поне да се гледат филми по мрежата...).
    За пръв път слагам лан карта и преди не съм обръщал внимание нормално ли е тя да не запълва до край пси слота, остават 2-3 'чертички' или каквото му се вика там
    Да, нормално е LAN (NIC) картата да не запълва всички пинове на PCI слота.
    Провери протокола TCP/IP дали е правилно конфигуриран. Може и да дадеш настройките да ги видим дали са наред.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #3

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    Настройките са наред защото със тях на другата (вградената си работи на 6 - като ги вържа двете машинки)...да не би защото съм със Сървис пак 1 на ПЦ-то нещо да се чупи. Избрах да работи на 10Мбпс Фул Дуплекс пак не иска да поддържа постоянна връзка. Кабел и други работи са добре. Не искам да разменям фукциите кна двете карти защото съм с бърз интернет и не ми се губи удоволствието. Все си мисля, че се набутах с картата

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    Дадената информация за проблема ти е доста оскъдна, което предполага да гадаем какъв и къде е точно той. Според мен е в оботани настройки на протокола, може и кабел да е, може и драйвер да е и т.н. Поиграй си с командата ping [IP] -t и други ping /? пробвай да видиш пакети с различна големина дали се губят и т.н.

  6. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #5

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    И в къщи ми беше така бавна мрежата - например файл от към 5МВ го точеше около 20-30 минути
    Обаче бутнах настройките за скоростта (май бяха) на лан картата, която е на втория компютър. Беше мисля че на ауто, аз я направих или на фул дуплекс, или на халф дуплекс (не си спомням вече) и работата се оправи.
    Понеже въпросния компютър не е при мен в момента, за съжаление не мога да видя точно как съм го настроил, но тия дни ще погледна.
    Пробвай различните варианти там, и виж как е.
    Да се надяваме, че всичко друго ти е наред (кабел, драйвери и т.н.)

  7. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #6

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    Сега погледнах - лан картата, която е на "сървъра" и е към вътрешната мрежа е на Half Duplex, а лан картата, която е на втория компютър (компютъра от вътрешната мрежа) е на Full Duplex - и двете ми карти са еднакви - RTL8029AS.
    Сега като се замисля, преди да пипам, може би и двете карти са били на халф дуплекс.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #7

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    Явно аз се изказвам кофти за което се извинявам. Ситуацията е:
    пц: вградена лан - интернет
    другата лан - 172.168.0.2 /255.255.0.0/172.168.0.1
    лаптоп: лан - 172.168.0.1/255.255.0.0 ('сървъра')

    това е. когато дърпам от 'сървъра' няма проблем, ала когато задърпам от пц-то към лаптоп-а става мизерията. като пингвам -л 65500 няма загубени пакети ( най-много първия или третия). пуснах пинг едновременно и от двете машини към една-друга все таз нямаше загуби. пробвах различните варианти полу или пълен дуплекс все таз...

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    Правилната комбинация, според мен е:

    PC1 NIC1 карта в която влиза интернета не я пипаш
    NIC2 192.168.0.1/255.255.255.0
    на този комп пусни ccproxy* или ICS

    PC2 NIC1 192.168.0.2/255.255.255.0 (laptop)

    Айде пробвай тези настройки, само не ми стана ясно ICS или proxy ползваш?


    * http://www.youngzsoft.net/ccproxy/

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #9

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    Само да отбележа, че 172.168.0.1 и 172.168.0.2 са адреси на AOL; може наистина правописната грешка (172 вместо 192) да е причината.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #10

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    И вашите варианти съм ги пробвал. Няма значение дали е 192 или 172 защото не искам интернет на лаптоп-а, просто да са си свързани. Обърнал съм адресите защото пц-то е СП1, лаптопа СП2.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #11

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    Значи, ако искаш само да са свързани, а не да има интернет, то премахни ТЦП/ИП и сложи само NetBEUI за протокол между мащините, така няма да имаш никакъв проблем, този номер ме научи ru-boy.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #12

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от Lukan
    Значи, ако искаш само да са свързани, а не да има интернет, то премахни ТЦП/ИП и сложи само NetBEUI за протокол между мащините, така няма да имаш никакъв проблем, този номер ме научи ru-boy.
    така е доста по добре мерси...ала пак има насичане като гледам филм...почвам да се ядосвам лекичко (защо си мисля че ако кача СП2 ще се оправи)...просто отказва да поддържа постоянна връзка - работи 30 сек като хората, 2 сек пауза, пак 30 сек и така...

    едит: за долния отговор-така е ама сега върша работа на тоя комп и от опит знам че не е на далавера да се правят експерименти от този род в този момент ..ХР не ме обича и винаги не ще да се активира ОСОБЕННО на този комп

  16. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #13

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    Ами има само един начин да разбереш

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #14

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    така е доста по добре мерси...ала пак има насичане като гледам филм...почвам да се ядосвам лекичко (защо си мисля че ако кача СП2 ще се оправи)...просто отказва да поддържа постоянна връзка - работи 30 сек като хората, 2 сек пауза, пак 30 сек и така...

    едит: за долния отговор-така е ама сега върша работа на тоя комп и от опит знам че не е на далавера да се правят експерименти от този род в този момент ..ХР не ме обича и винаги не ще да се активира ОСОБЕННО на този комп
    Aко качиш СП2 нама да се оправят нещата, а ще се влошат.
    На теб проблема в момента ти е в кодеците, запомни го.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #15

    Re: Ниска скорост по локална мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от Lukan
    Aко качиш СП2 нама да се оправят нещата, а ще се влошат.
    На теб проблема в момента ти е в кодеците, запомни го.
    това не можах да го гепя като хората гледането на филм на страна...като пусна да се копира файл е същата ситуация, времето за копиране си се сменя както иска 4-6-3-9-5 мин и общо взето е бавно...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ниска скорост в домашна група
    От IBANEZ_ във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-12, 20:36
  2. Ниска скорост на сваляне на торенти
    От k0rnish0n във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-11, 22:56
  3. много ниска скорост в локална мрежа
    От ilhanbg във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 05-12-07, 23:00
  4. Отговори: 5
    Последно: 17-04-07, 09:31
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 21:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе